Pomoc przy analizowaniu ksiazki serwisowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Pomoc przy analizowaniu ksiazki serwisowej

Post autor: Dario84 » wt lip 31, 2007 18:45

Witam. Chcialem sie was poradzis czy moja ksiazka serwisowa jest wiarygodna i czy moj pasio ma rzeczywiscie przejechane tyle ile ma na liczniku. W ASO podali mi informacje ze wedlig ich danych ostatni przeglad byl robiony 27.12.2005 i to sie zgadza z ksiazka ale w mniej wiecej w tym czasie auto w niemczech zmienilo wlasciciela i region. W zwiazku z tym zastanawia mnie to czy jest mozliwosc ze w aso nie maja bazy danych z wszystkich regionow w niemczech czy ksiazka jest podrobiona od tego mementu ? Dodam ze mam jeszcze jakis rachunek i 2 wydruki ktore przedstawiam na zdjeciach i nie wiem co to jest i co zostalo wymienione bo nie umiem tego przetlumaczyc. Na zdjeciach widac ksiazke i te wydruki.
Dzieki serdeczne za pomoc
Pozdrawiam VWManiaków


http://www.fotosik.pl/pok...89ad68f757.html Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Pomoc przy analizowaniu ksiazki serwisowej

Post autor: rtk » wt lip 31, 2007 21:52

Dario84 pisze:Witam. Chcialem sie was poradzis czy moja ksiazka serwisowa jest wiarygodna i czy moj pasio ma rzeczywiscie przejechane tyle ile ma na liczniku. W ASO podali mi informacje ze wedlig ich danych ostatni przeglad byl robiony 27.12.2005 i to sie zgadza z ksiazka ale w mniej wiecej w tym czasie auto w niemczech zmienilo wlasciciela i region. W zwiazku z tym zastanawia mnie to czy jest mozliwosc ze w aso nie maja bazy danych z wszystkich regionow w niemczech czy ksiazka jest podrobiona od tego mementu ? Dodam ze mam jeszcze jakis rachunek i 2 wydruki ktore przedstawiam na zdjeciach i nie wiem co to jest i co zostalo wymienione bo nie umiem tego przetlumaczyc. Na zdjeciach widac ksiazke i te wydruki.
Dzieki serdeczne za pomoc
Pozdrawiam VWManiaków
Wydruki sa z badania technicznego, geometrii oraz hamulcow, emisji spalin. Rachunek jest za ten przeglad, serwis klimy, olej i filtr silnikowy, zarowki, wycieraczki itp
Ostatnich spisow z ksiazki nie ma w bazie w aso poniewaz byly robione poza siecia autoryzowanych serwisow.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » wt lip 31, 2007 23:09

Moje watpliwosci co do przebiegu (a wlasciwie po 2006 roku gyd zmienil sie wlasciciel w niemczech) pojawily sie poniewaz mam troche wytarta kierownice z lewej strony na gorze, obdrapane klamki pasazera i kierowcy i wytarty mieszek galki zmiany biegow.

Co o tym wszystkim myslicie ?

[ Dodano: 01 Sie 2007 17:08 ]
Oto zdjecia srodka:
Nikt nie ma nic do powiedzenia ??

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » śr sie 08, 2007 19:05

Dario84 pisze:Co o tym wszystkim myslicie ?
Ja myślę, że zamiast cieszyć się samochodem wymyślasz jakieś dziwne historie... Trudno żeby 10 letnie auto wyglądało jak to z salonu, a nie każdy o samochód dba...
Trafi się 15 letnie golf wyglądający w środku prawie jak nowy a widywałem 2,3 letnie samochody, które wyglądały niezbyt sympatycznie.

Piszesz, że masz wątpliwości co do przebigu za lata 2006 - 2007...wylicz sobie ile w tym okresie zostało przejechane i oceń biorąc po uwagę wartość średniego rocznego przebiegu - 20 tys.

:bigok:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw sie 09, 2007 11:31

Juz wszystko sie zgadza, mialem watpliwosci co do przebiegu ale na obecna chwile sie rozwialy, sprawdzilem daty produkcji czesci rozrzadu i wszystko sie zgadza z ksiazka serwisowa.
Mam plany na modyfikacje mocy tego silnika dlatego przebieg jest wazna wskazowka jak daleko mozna sie posunac.
A samochod jest w trakcie zmian, co prawda na razie wyglad ale za niedlugo jakis program na poczatek. Pozdrawiam


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 492 gości