Odczyt klucza immo w zegarach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Odczyt klucza immo w zegarach

Post autor: greg » wt sie 07, 2007 12:20

Przymierzam się do dorobienia kluczyka (mam niestety 1) i nie posiadam przywieszki (nie było jak kupowałem) i wiem że klucz immo jest do odczytania z zegarów. Chciałbym to zrobić ale nie wiem jak lub jakim sprzętem (niedrogim oczywiście). Jak ktoś wie jak to zrobić lub wie jak mi pomóc (dziękuję za rady typu idź do punktu co dorabiają klucze i ci odczytają - bo to koszt od 150 wzwyż) ewentualnie jak ktoś umie to zrobić (za rozsądną cenę)to niech da znać.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » wt sie 07, 2007 12:33

zwykłym tanim fejsem i vagiem tego nie zrobisz, a jeżeli uważasz że 150 zeta to za drogo to raczej nie znajdziesz leku na Twoją dolegliwość i nie jest to z mojej strony uszczypliwość


valerio

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt sie 07, 2007 14:09

190 w ASO VW Warszawa -bez problemowo. aaa nie kupuj kluczyków na Allegro (scyzoryk dla bajeru) trafisz na transponder robiony na singapur i doopa blada -trzeba rzeźbić.
a grot do scyzoryka 250 w ASO
pzdr
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 14:10 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt sie 07, 2007 14:39

valerio pisze:a jeżeli uważasz że 150 zeta to za drogo to raczej nie znajdziesz leku na Twoją dolegliwość i nie jest to z mojej strony uszczypliwość
znajdzie, znajdzie i to duzo taniej :)
greg, zeby odczytac PIN do IMMO (bo o to ci chodzi tak ??) potrzebujesz 5 rzeczy:
licznik ;)
programator pamieci
program do wygenerowania PINu
lutownice
no i wiedze w tym temacie

musisz zaczac od tego zeby dowiedziec sie taki typ ma pamiec od IMMO,
jak to bedziesz wiedzial kupujesz programator ktory obsluzy dana pamiec...
wylutowujesz ja...
zczytujesz zawartosc...
wrzucasz to do programu ktory ci poda PIN

to tak w skrocie sama teoria

popytaj sie u ludzi ktorzy odkodowuja radia lub koryguja liczniki (oni posiadaja wiedze w tym zakresie) ile by za to wzieli...

PS ja mam identyczna sytuacje, ale w moim MK3, mam jeden kluczyk i nie mam PINu do IMMO, sprzet mam ale nie mam do tego na razie czasu bo w MK3 puszka od IMMO jest przykrecona w niezbyt przyjemnym miejscu i nie mam narazie czasu zeby sie babrac :)

[ Dodano: 07 Sie 2007 14:50 ]
greg pisze:Jak ktoś wie jak to zrobić lub wie jak mi pomóc (dziękuję za rady typu idź do punktu co dorabiają klucze i ci odczytają - bo to koszt od 150 wzwyż) ewentualnie jak ktoś umie to zrobić (za rozsądną cenę)to niech da znać.
sorry nie doczytalem tego....

troche nie tak piszesz...

tam gdzie dorabiaja klucze nie potrzebuja twojego PINu od IMMO tylko wystarczy im oryginalny kluczyk ktory ma zaprogramowany transponder...bo oni tam robia klona kluczyka oryginalnego (to tak jak z kopiowaniem CD),

a wlasnie jest drugi tanszy sposob na zaprogramowanie kluczyka to taki jak sam pisales

musisz zczytac PIN z immo (jak go nie posiadasz) i wtedy jak juz masz PIN to robisz adaptacje kluczykow poprzez VAG-COMa, musisz miec oczywiscie dorobiony kluczyc z czystym transponderem (kupisz na allegro)
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 14:43 przez bizak, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Bizak

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt sie 07, 2007 15:15

tiaa do mojego dawnego autka Polo 6N też chciałem dorobić kluczyk, pan w dorabialni powiedział że bez problemu dorobi taki kluczyk. oczywiście dorobił ale same groty -ni jak nie mógł zakodować transpondera, doszło do tego że zapisał sobie kod w postaci zero-jedynkowej na kartce (sporo tego było) i przeklepał to do tej maszynki. efekt zero! dopiero ASO pomogło.
poza tym jak już dorobisz ten kluczyk to się do niego nie przyznawaj (np. w ubezpieczalni)
pzdr



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr sie 08, 2007 08:40

bizak pisze:tam gdzie dorabiaja klucze nie potrzebuja twojego PINu od IMMO tylko wystarczy im oryginalny kluczyk ktory ma zaprogramowany transponder...bo oni tam robia klona kluczyka oryginalnego (to tak jak z kopiowaniem CD),
Moze sie myle, ale tak to chyba nie da rady w Mk4.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

greg

Post autor: greg » śr sie 08, 2007 11:17

inek01 pisze:Moze sie myle, ale tak to chyba nie da rady w Mk4.
nie mylisz sie - jedyne wyjście to odczytać klucz immo z zegarów odpowiednim urządzeniem lub właśnie - wiem ze niektórzy już to zrobili tylko nie chcą się pochwalić jak



Awatar użytkownika
p-urban
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 20:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: p-urban » śr sie 08, 2007 12:08

Wszystko idzie zrobić najprostszym Vagiem. Ogólnie wiem jak to zrobić, ale ta wiedza sporo kosztowała. Więc jeżeli masz możliwość daj te 150zł niech Ci dorobią kluczyk, bo taniej nie da rady. Chyba że ktoś robi za darmo. Ogólnie takie usługi chodzą do 300zł. Potrzebny jest do tego numer VIN, coś tam jeszcze, wygenereowanie przez Aso 7 cyfrowego kodu za 50zł (chore) i drobna zabawa z Vagiem. Kluczyk może być nawet stary. Tylko ważne jaki transponder, bo były dwa rodzaje chyba.

Pozdrawiam
p-urban



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » śr sie 08, 2007 14:23

p-urban pisze:Wszystko idzie zrobić najprostszym Vagiem
dokladnie, trzeba miec oryginalny kluczyk, nowy kluczyk z pustym transponderem i PIN od IMMO i wtedy przeprowadzasz adaptacje nowych kluczykow


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr sie 08, 2007 14:28

bizak pisze:dokladnie, trzeba miec oryginalny kluczyk, nowy kluczyk z pustym transponderem i PIN od IMMO i wtedy przeprowadzasz adaptacje nowych kluczykow
Odkryciem nie blysnales :P
Chodzi o to ze greg nie ma pinu :bajer:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » śr sie 08, 2007 14:36

inek01 pisze:Odkryciem nie blysnales :P
Chodzi o to ze greg nie ma pinu :bajer:
odkcia ?? przeciez to wyzej pisalem w pierwszym poscie i wiem ze nie ma pinu, o tym mu pisalem juz wczesniej a i niby dlaczego nie da rady pozyskac pinu?? napisalem mu wyzej jaki jest na to sposob

no i niby dlaczego nie da rady sklonowac kluczyka ??


Pozdrawiam Bizak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości