zestaw naprawczy podnosnikow szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yildun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:00
Lokalizacja: okolice Pruszkowa
Kontakt:

zestaw naprawczy podnosnikow szyb

Post autor: yildun » pn sie 06, 2007 12:52

witam!
po raz kolejny kieruje sie do Was po pomoc... otoz ktoregos razu probowalem zamknac szybe pasazera i cos "peklo".
jak sie okazalo poszedl ten element co potrzymuje szybe. podjechalem do zakladu gdzie niby cos takiego opferuja (tj. wymiana tego i montaz), ale cena 600 zlotyh mnie odstraszyla...
kupilem zestaw naprawczy w serwisie golfa za 1/3 tej ceny i teraz pojawia sie moje pytanie... czy istnieje jakis schemat lub step-by-step gdzie pokazane jest jak to zamontowac?
probowalem to montowac ale tak jakby brakowalo mi kilku milimetrow....
pomocy:) moja szyba jest podparta drewienkiem... pomoze ktos?:)
pozdrawiam i dziekuje!!
Ostatnio zmieniony pt wrz 14, 2007 22:45 przez yildun, łącznie zmieniany 1 raz.



jark26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 03, 2007 17:51
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: jark26 » pn sie 06, 2007 13:01

troche przepłaciłeś ja dałem 50 zł w sklepie w pudełku powinieneś miec instrukcje
i dwie takie korbki do naciągnięcia linki jeśli zmontowałeś jak było na starym to naciągnij te linki i załuż na tamto kółko u góry ci idzie linka
przy silniczku są takie sprężyny z jednej i zdrugiej strony naciąg je do środka i zabezpiecz będzie łatwiej na rolke zakładac

Obrazek



Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 13:14 przez jark26, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Psinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 15, 2006 03:30
Lokalizacja: Leszno/Basingstoke
Kontakt:

Post autor: Psinka » pn sie 06, 2007 15:51

Zalozenie jest dziecinnie proste, oczywiscie jak sie wie jak :grin: Najgorsza rzecza w tej naprawie jest zalozenie linek na te rolki. Na pierwszy rzut oka wydaja sie one za krotkie. Jednak te kolka maja wyciecia na ktore na kladasz linke a potem po koleii obracasz kolka az linka nie wejdzie na krawedz kolka. Popros kogos zeby ci przytrzymal szybe i przykrec ta plyte montazowa do drzwi. nastepnie podlacz elektryke i podnies uchwyty do momentu az bedziesz widzial je przez otwory ktore sa pod gumowymi zaslepkami. Nastepnie przykrec pozadnie szybke poskladaj wszytko jak bylo i gotowe :smoke:



yildun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:00
Lokalizacja: okolice Pruszkowa
Kontakt:

Post autor: yildun » pn sie 06, 2007 17:31

no wlasnie... o to chodzi ze wydaje sie jakby brakowalo doslownie kilku milimetrow zeby to zamontowac... i boje sie zeby nie powyginac tam niczego:] (normalnie trzeba uwazac jak z dziewica...:/) jeden ruch i po rumakowaniu...
czyli najpierw zamontowac te podnosniki do szyby a potem naciagac linki na kolka? moze macie jakis sposob gdzie nie korzysta sie z tych rolek do naciagania?:)



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn sie 06, 2007 18:08

yildun pisze:najpierw zamontowac te podnosniki do szyby a potem naciagac linki na kolka
dokładnie w ten sposób, tylko że na kółkach które masz na dole są jeszcze mniejsze prawie nie widoczne kółeczka i w ten sposób zyskujesz te kilka milimetrów, sam to zamontowałem jak chcesz to pomoge jak podjedziesz do mnie na ursynów, potrwa to dosłownie 10 minut


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
rafal.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 31, 2006 18:06
Lokalizacja: Kraków

Re: zestaw naprawczy podnosnikow szyb

Post autor: rafal.k » wt sie 07, 2007 22:58

yildun pisze: ...jak sie okazalo poszedl ten element co potrzymuje szybe.
jeśli mówisz o takim małym, białym elemencie, który przesuwa się po prowadnicach i do którego wchodzi blacha do której przykręca się szybę, to muszę Cię zmartwić, ale to częsta usterka. Sam to przerabiałem to już 2 razy i pewnie czeka mnie jeszcze kolejne 2 ;-)

Całkiem skutecznym rozwiązaniem, które u mnie zdaje egzamin już od ponad roku, jest przyklejenie tej blachy do resztek plastiku klejem do szyb (koszt ok 20zł).

A co do montażu, to nieco cierpliwości, druga osoba wskazana i postępuj wg. wskazówek przedmówców, bo dobrze mówią :-)

powodzenia!



yildun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 04, 2007 22:00
Lokalizacja: okolice Pruszkowa
Kontakt:

Post autor: yildun » śr sie 08, 2007 01:25

wiec udalo mi sie zlozyc. dzieki za pomoc... ale ucierpialy przy tym dwa widelce i sasiedzkie uszy przy przeklenstwach... a bylo ich sporo... faktycznie... w miare latwo zalozyc jak sie wie co i jak... najwazniejsze zeby probowac:] i nie dawac za wygrana... a zaklada sie powiedzmy ze podobnie jak lancuch na kolo zebate:) (czy tez "zembate") ^_^
przy okazji nauczylem sie ze jezeli silownik od szyby jest nie podlaczony to centralny nie dziala po stronie rozbieraniej... hyh
dzieki i pozdrawiam!!!!!!
sprawa zamknieta....



derulas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 21, 2007 18:25
Lokalizacja: Szczecin - Wawa

zestaw naprawczy podnosnikow szyb

Post autor: derulas » pt wrz 14, 2007 16:46

jark26 pisze:troche przepłaciłeś ja dałem 50 zł w sklepie
Tylko że, kolego drogi, w serwisie za te 170 pln kupisz zestaw juz z metalowymi uchwytami szyby, a nie plastikowe, ktore znowu pękną.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 364 gości