Jaki olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzesbidz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 13:27
Lokalizacja: Wilczyn
Kontakt:

Jaki olej

Post autor: grzesbidz » ndz sie 05, 2007 13:54

Witam, chcialbym zmienic olej w swoim golfie III 1.6 (beznyna), mialem wymieniany rok temu we wrzesniu, na informacji dolaczonej po zmianie widnieje informacja ze jest to olej Castrol Multi Elastoc 15W40. Nie mam wiecej informacji co to za olej czy mineral, syntetyk czy polsyntetyk. Wiec zwracam sie do was specjalistow w tych sprawach na jaki olej mam wymienic ten na ktorym teraz jezdze, przejechalem na nim ok9tys. ale na mierniku oleju jest juz mniej niz minimum wiec trzeba zabrac sie za wymiane. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź . . .
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 22:19 przez grzesbidz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » ndz sie 05, 2007 14:28

grzesbidz pisze:Castrol Multi Elastoc 15W40
to olej mineralny, najprosciej dla ciebie byloby znow zalac silnik olejem o takim kodzie, niekoniecznie tym samym ale wazne by byl15W40. osobiscie tez uzywam Castrola i nie moge narzekac :) pozdrawiam


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
grzesbidz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 13:27
Lokalizacja: Wilczyn
Kontakt:

Post autor: grzesbidz » ndz sie 05, 2007 14:31

Wiec obojetnie jaki byle mial oznaczenie 15W40 ? Dobrze rozumiem ?



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » ndz sie 05, 2007 14:40

Teoretycznie obojetnie, choc lepiej jest lac olej tej samej marki, bo silnik tak jakby "przyzwyczaja" sie do oleju na poziomie molekularnym. Nic zlego sie nie stanie jak olej zmienisz na innej marki. Pozdrawiam



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » ndz sie 05, 2007 15:54

lej 15W40 znaczy minerał taki olej poleca producent do mk3 1.6, ale małe uwaga jeżeli bierzeci minerała od wymiany do wymiany to niedługo trzeba będzie pewnie uszczelniacze na zaworach robic bo już pewnie puszczają


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
bambi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 17:51
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bambi » ndz sie 05, 2007 17:29

GTH pisze:Teoretycznie obojetnie, choc lepiej jest lac olej tej samej marki, bo silnik tak jakby "przyzwyczaja" sie do oleju na poziomie molekularnym. Nic zlego sie nie stanie jak olej zmienisz na innej marki. Pozdrawiam
witam i popieram
GTH pisze:Teoretycznie obojetnie, choc lepiej jest lac olej tej samej marki, bo silnik tak jakby "przyzwyczaja" sie do oleju na poziomie molekularnym. Nic zlego sie nie stanie jak olej zmienisz na innej marki. Pozdrawiam
a jesli chodzi o "branie"oleju to najlepiej sie przyjrzec temu przed wymiana moze nie tak zle z silnikiem tylko jakis wyciek jakas uszczelka obejrzyj dokladnie silnik z dolu i gory jesli jest suchy to znaczyc bedzie maly wglad do silnika a tam tez moze byc roznie ale w tym temacie ja sie nie wypowiadam
dodam ze jam mam 1,6 245 tys. i olej mobil super S teraz (formuła S) czyli 10W40 (półsyntetyk)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości