Silnik 1.3 NZ gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Silnik 1.3 NZ gaśnie

Post autor: kamil II » sob sie 04, 2007 13:50

Witam!
Mój problem jest taki jadąc samochodem silnik nagle przestaje pracować...zaświecają się kontrolki (zapłon olej) dzieje sie to bardzo nie regularnie raz po 5km raz po 60km nie zależy to od obrotów, pogody, temperatury, silnika... jeżeli w tym momencie probuje go uruchomić rozruszniki kręci o paleniu nie ma mowy...natomiast wyłączając i ponownie włączając zapłon bez problemu zapala i wszystko ok :kac: do następnego razu i znowu restart kluczykiem i jedziemy dalej
Może ktoś mnie nakieruje ewentualnie sam miał taką usterkę...przeglądałem różne posty ale nic nie wywnioskowałem...myślę, ze będzie to coś z aparatem zapłonowym
Jeszcze do tego jak mam rezerwe paliwa to pompa paliwowa strasznie się tłucze dzieje mi się tak od dwóch lat ale działa po zatankowaniu cichnie i nie wiem czy wymieniać ją?



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob sie 04, 2007 14:30

a może masz cos z kostką stacyjki, skoro tak nagle wszystko gasnie, może gdzies gubi styk i to jest przyczyna, warto byłoby sie przyjrzec stacyjce.pozdro



Awatar użytkownika
kamil II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 08, 2007 13:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kamil II » sob sie 04, 2007 20:37

Dzięki Steryd126...oczywiście wezmę to pod uwagę sprawdzę to dam znać ale może jeszcze ktoś jakiś pomysł co to może być za usterka
napiszcie co sądzicie o tej pompie paliwowej czekać aż padnie a może da się ją jakoś podreperować filtr nie tak dawno wymieniałem



Awatar użytkownika
kwas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 16, 2006 21:21
Lokalizacja: K-K

Post autor: kwas » ndz sie 05, 2007 10:08

Witam
Ja mam podobne objawy tylko że ostatnio to już w ogóle mi nie odpalił. Kumpel mnie scholował nie wiem co mnie ruszyło ale podłączyłem akumulator pod prostownik i odpalił.
Sam jestem ciekaw co to jest.

[ Dodano: 30 Sie 2007 21:41 ]
Witam!!
Tak jak pisałem wyżej objawy miałem podobne a nawet że tak powiem bardziej zaawansowana była u mnie ta usterka. Teraz już wogule nieodpalił i co się okazało to to że winny jest czujnik halla (chyba tak to się pisze). Wymieniłem i wszystko jest ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości