[MK3] Optymalna temp.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » wt lis 14, 2006 23:49

dzieki.ok sprawdze i dam później znać jak jest.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » śr lis 15, 2006 00:11

TAk korzystając z sytuacji to jaka na srodku wskaznika (w mk2) jest temp.?? bo ja mam same kropki i nie wiem czy kazda kropka to jest co 10stopni, jesli tak to od jakiej temperatury zaczyna sie skala wskaznika 50 , 60 czy 70 stopn??



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » śr lis 15, 2006 18:30

jest tak jak piszesz dzikgtc. przy 90 dolny wąż też jest gorący(tak jak górny). dziś jak było cieplej to w trasie tez doszła mi temp do 90 no ale jeździłem dośc "mocno". zobaczymy co bedzie dalej.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » śr lis 15, 2006 19:49

kapalek czyli termostat masz sprawny. Teraz jest zimno i temperatura moze sie wachac 85-90 a w korkach do 100*C. W lato wszystko wroci do normy...


Pozdrawiam
dzikgtc

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » śr lis 15, 2006 22:47

No dobrze.A jak w takim razie odroznic usterke termostatu od usterki czujnika temperatury?Bo jezeli dobrze rozumiem praca termostatu jest uwarunkowana czujnikiem temperatury znajdujacm sie w chlodnicy (jesli sie myle prosze niech ktos wyprowadzi mnie z bledu :wink: ).U mnie sytuacja wyglada tak: wracam z pracy do domu ok 20km z czego 3/4 jest poza miastem.Dojezdzam do domu wskaznik pokazuje 70C.Otwieram maske i obie rury wychodzace z chlodnicy sa gorace wiec wg tego co piszecie mam termostat do wymiany.Ale skad pewnosc ze temperatura pokazywana przez wskaznik jest faktyczna temp?Moze tak naprawde mam ponad 90C, otworzyl sie termostat i dlatego obie rury sa cieple?Chcialbym zrobic z tym porzadek bo temp. 70C to chyba juz przegiecie tylko za co sie brac za czujnik czy za termostat?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 15, 2006 23:06

gopiter pisze:Bo jezeli dobrze rozumiem praca termostatu jest uwarunkowana czujnikiem temperatury znajdujacm sie w chlodnicy
nie, termostat się otwiera i puszcza płyn na chłodnicę gdy się płyn rozgrzeje pow. 87 stopni, a w chłodnicy jest włącznik (nie czujnik) który włącza wentylator powyżej 95 stopni.
gopiter pisze:.Dojezdzam do domu wskaznik pokazuje 70C.Otwieram maske i obie rury wychodzace z chlodnicy sa gorace
to że oba są gorące po trasie to normalka, ale 70 to za mało, prawdopodobne że masz termostat do wymiany. A rzeczywistą temperaturę płynu sprawdzisz termometrem, niektórzy wkładają go do zbiorniczka wyrównawczego (pomału odkrecaj korek), a ja przykładam go po prostu do rury z płynem chłodzącum i przywijam folią aluminiową jako izolatorem. Bo w zbiorniczku może być ciut niższa temperatura jak w grubych wężach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » śr lis 15, 2006 23:44

Paweł Marek
Dzieki za wyjasnienie.Jutro postaram sie zmierzyc rzeczywista temperature plynu i zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

[ Dodano: 18 Lis 2006 23:05 ]
Dzisiaj wymienilem termostat na Wahler'a o temp. otwarcia 87C i jest poprawa ale o niecale 10C.W tej chwili w trasie ledwo "dobija" do 80C ale gdy tylko przekrocze predkosc 100Km/h temp. zaczyna spadac i wskazowka laduje na swoim "ulubionym" polozeniu czyli 70C :panna: Przy 80C gorna rura wychodzaca z chlodnicy jest goraca a dolna ciepla (czyli prawie tak samo jak na starym termostacie tyle ze wtedy dolna tez byla goraca).Gdzie moze tkwic przyczyna takiego stanu rzeczy??



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » śr lis 22, 2006 12:37

Jaki jest sens podlaczania sie pod istniejacy juz temat, skoro nikt sie tym nie interesuje? W nowy temat przynajmniej ktos zajrzy, 5 osob opieprzy zeby sie podlaczac, ale kolejne 5 odpowie... Nie chce zasmiecac forum, wiec zadam pytanie jeszcze raz. Moze znajdzie sie ktos :bigok: i odpowie...

Jak jade i trzymam gaz wcisniety to z dmuchawy wali gorace powietrze, ale wystarczy ze puszcze gaz (jadac nawet 100km/h) to w 5-10 sekund z dmuchawy zaczyna leciec chlodne a potem zimne powietrze. Troche to meczace, szczegolnie ze stojac w korku nie trzymam auta na gazie, z dmuchawy leci chlodne a poranki sa juz dosc chlodnawe... Natomiast wskazowka temperatury jest mniej wiecej w polowie skali (pionowo).

Czy macie jakies propozycje co sprawdzic/poprawic?
ps. mam do wymiany pompe wody (moze to istotne...)

z gory DZIEKUJE!



RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » śr sty 03, 2007 20:51

A ja mam taki problem,a mianowicie wymieniłem termostat Wahler,wymieniłem czujnik temperatury no i robie pierwszy test:Jade z rana do pracy 33km no i temp.jest extra,czyli 90*.Byłem z tego bardzo zadowolony,ale tylko do momentu powrotu z pracy bo wówczas temp.była już 100* i nie słyszałem aby wentylator się włączył.Nawet jak juz podjechałem pod chatę i wyłaczyłem silnik to wentylator tez nie działał,a rura górna od chłodnicy goraca,a dolna zimna.
Bardzo proszę o odpowiedz!!!
Dziekuję z góry za wszelkie odpowiedz!!!



Krzysiek86

Problemy z chłodzeniem

Post autor: Krzysiek86 » pn lip 30, 2007 20:09

Witam!
skorzystam z tego postu by nie tworzyc nowego poniewaz moj problem zwiazany jest z chlodzeniem.
mam dziwny problem jak dla mnie poniewaz obecnie mam zalany układ woda korek nowy i nie dokrecony do konca ale cofniety o jakies 2 mm. I w czasie jazdy wskazówka od temperatury jest na 3/4 skali i jak stane wentylator nie chodzi. Poczekam na postoju temperatura schodzi i wskaznik pokazjue 1/2 skali po chwili wentylator sie włacza i tak cały czas i temeperatura jest non stiop na połowie czyli jakies 90 stopni. Gdy tylko zaczne jechac to wchodzi na 3/4 a jade tak około 70km/h więc mysle że to nie wygórowane predkości.
Może ktos miał podobne obiawy??



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » pt sie 03, 2007 19:38

Ja tak mam jak stoje w korku, moze nie odpowietrzyles ukladu...

A na postoju to z wylaczonym silnikiem czekasz? Bo na wlaczonym to sie nie chlodzi tylko grzeje bez wiatraka



Krzysiek86

Post autor: Krzysiek86 » pt sie 03, 2007 20:32

Na postoju wyłanczam silnik i po jakis 10-15 sekundach włanczam i temperatura w normie czyli 90 stopni. A jak odpowietrzyć układ?? Bo chyba sam powinien sie odpowietrzyć???



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » sob sie 04, 2007 10:40

Krzysiek86 pisze:A jak odpowietrzyć układ?? Bo chyba sam powinien sie odpowietrzyć???
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie polegalo to na odpaleniu auta, odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego i na postoju - poczekac az termostat sie otworzy a potem wlaczy sie wentylator (ok 10 minut). Wtedy trzeba uzupelnic ubytek plynu do poziomu pomiedzy min-max. Po przejechaniu 50 km ponownie zajrzalem, bo uklad sie tez sam troche odpowietrza i znow musialem dolac. Od tego czasu spokoj, juz nie wcina plynu :food:

UWAZAJ!!! Jesli uklad masz zalany woda, to przy 100 stopniach wszystko wyjdzie Ci ze zbiorniczka, bo po prostu woda sie zagotuje... Wymien na plyn.


A co do tego, ze podczas jazdy temperatura Ci rosnie, to sprawdz chlodnice - moze zasloniles ja na zime kartonem czy cos? W czasie jazdy powietrze chlodzi chlodnice i jesli nie stoisz co chwile w korkach - temperatura powinna trzymac sie nisko. U mnie np przy 140 km/h wskazowka jest na 1/3 skali, natomiast w korkach na 3/5. Normalnie ~ 1/2.

Sprawdz tez czujnik temperatury, a jak to juz poszukaj szukajka, bo sam nie sprawdzalem.
Ostatnio zmieniony sob sie 04, 2007 10:46 przez smoked, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » sob sie 04, 2007 11:22

smoked pisze:ak jade i trzymam gaz wcisniety to z dmuchawy wali gorace powietrze, ale wystarczy ze puszcze gaz (jadac nawet 100km/h) to w 5-10 sekund z dmuchawy zaczyna leciec chlodne a potem zimne powietrze. Troche to meczace, szczegolnie ze stojac w korku nie trzymam auta na gazie, z dmuchawy leci chlodne a poranki sa juz dosc chlodnawe... Natomiast wskazowka temperatury jest mniej wiecej w polowie skali (pionowo).

u mnie był winien termostat, na poczatku myslałem ze jest zbyt zimno wiec włozyłem karton za chlodnice ale to pomoglo w małym stopniu :/

wymieniłem termostst i bylo si
smoked pisze:Krzysiek86 napisał/a:
A jak odpowietrzyć układ?? Bo chyba sam powinien sie odpowietrzyć???
ja musze u siebie w silniku 2e popuscic weze od nagrzewnicy i trioche przegazowac bo zawsze gdzies jakis bobel stanie i kicgha nie ma ogrzewania:/ :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości