[gti 2.0] gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

[gti 2.0] gaśnie

Post autor: tomashi » wt lip 24, 2007 15:50

szukałem szukajką ale nic to nie dało, dlatego zakładam temat.
problem polega na tym że gdy puści sie pedał gazu silnik potrafi tak jakby "zachlysnac" się (obroty spadają do zera) i zgasnac. NIe ma reguły czy jest ciepły czy zimno na dworze, benzyna czy lpg... silnik krokowy (czy regulator obrotów) jest sprawny... jest to bardzo upierdliwe, zwłaszcza w mieście podczas korków.

Prosze o pomoc.



HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » wt lip 24, 2007 18:19

Sluchaj to nie tak latwo okreslic co jest przyczyna bo tych moze byc tysiace!! A mam takie pytanie zdarzalo Ci sie wczesniej ze gaz strzelal pod maska??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 24, 2007 18:41

sprawdź kąt wyprzedzenia zapłonu, szukaj dziurki w dolocie gdzieś koło elementów związanych z instalką gazową, zajrzyj do przepływki i zobacz cvzy jej klapka chodzi bez oporów. Skąd wiesz że regulator obrotów jest sprawny? Upewniam się bo to co piszą w serwisówce że jak brzęczy to jest sprawny jest bzdurą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

Post autor: GarageBoy » wt lip 24, 2007 22:32

U mnie przyczyną była zaklinowana klapka od przepływomierza (chodziła z oporem). Objawiało się to za szybkim spadaniem z obrotów w skutek czego samochód gasł. Na gazie można było to wyregulować a na benzynce nie za bardzo...

Rozebrałem, spiłowałem klapkę, wstawiłem ogranicznik (żeby dalej nie skakała) i póki co śmiga. Niestety nie jest już jak nowa ale przynajmniej obroty mi nie świrują ;)



tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » śr lip 25, 2007 17:17

mam pewność ze dziala poniewaz wsadzony byl do innego golfika i wszystko bylo oki, a poza tym jak wyciagalem wtyczke to auto gaslo. co co instalacji gazowej, to nigdy nie zdarzylo sie strzelanie w kloektor (mam lpg w sekfencji).
a co do tej klapki to chyab dziala lekko, ale nie jestem tego pewien, poprostu nie pamiętam:) jutro zobacze co z nia.

[ Dodano: 28 Lip 2007 10:11 ]
sprawddzilem... wszystko w porzadku z przeplywomierzem :(
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2007 17:19 przez tomashi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

Post autor: GarageBoy » ndz lip 29, 2007 12:44

Może być jeszcze jak powiedział Paweł Marek, na temat nie szczelności układu dolotowego. Samochód może brać lewe powietrze z otoczenia i dlatego nie radzi sobie z obrotami.

Jak to nie pomoże to po prostu pojedź do dobrego elektryka, u mnie to pomogło. Elektryk bez problemu powinien znaleźć przyczynę ;)



oli1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:37
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: oli1980 » ndz lip 29, 2007 15:13

unie obiawy byly takie

w czasie jazdy gasl obroty niekiedy nagle z 2000 spadały gwałtownie do 0 poczym byl problem z odpalenim niekiedy odpalał odrazu a niekiedy po 15 - 20 minutach
niekiedy obroty skakaly zanim zgasł niekiedy obiawy byly tak jakby sie dlawil , niekiedy przez pare dni niebyło objawow a potem nagle w czasie jazdy nastepowała cisza " gas silnik" przewarznie gdy dawałem na luz
elektrycy mieli klopot z ustaleniem przyczyn za ich rada wymienił bym polowe elektroniki z kompem wlacznie

a przyczyna lerzała poprostu w aparacie zaplonowym a mianowicie czujnik tzw halla
zabrudzony
napoczatku go troche przeszlifowałem pilniczkiem igiełkowym i na jakies miesiac miałem spokuj autko niegało ani razu po miesiacu powturka z rozrywki golf zgasł na skrzyzowaniu kiedy nanie wjechałem - na alegro kupiłem urzywany aparat z czujnikiem za 130 zł i od 2 miesiecy niemam problemów
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2007 15:18 przez oli1980, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » pn lip 30, 2007 08:22

Jak wyglada przepustnica, nie jest nadmiernie zabrudzona ?



tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » pt sie 03, 2007 15:59

przepustnica jest czysciutka ( dla pewnowsci wyczyscilem caly dolot)
zauwazylem ze dzieje sie cos podczas lekko wcisnietego pedalu gazu (np. podczas powolnej jazdy w korku), mianowicie obroty powolu faluja a gdy zdejmie sie noge z gazu silnik gasnie...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości