Pytanie o rezerwe paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

morpheus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:29
Lokalizacja: Krosno

Pytanie o rezerwe paliwa

Post autor: morpheus » pt sie 03, 2007 10:33

Mam takie pytanko bo ostatnio bylem u mechanika i powiedzial mi ze nie powinno byc w aucie paliwa mniej niz pokazuje rezerwa. Ze jak bede jedzil na rezerwie to uszkodzi sie pompa cos mi tu niepasuje wiec chcialem sie dowiedziec waszej opini na ten temat.



Awatar użytkownika
Pajęczynka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 12, 2007 11:30
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Pytanie o rezerwe paliwa

Post autor: Pajęczynka » pt sie 03, 2007 11:06

morpheus pisze:Mam takie pytanko bo ostatnio bylem u mechanika i powiedzial mi ze nie powinno byc w aucie paliwa mniej niz pokazuje rezerwa. Ze jak bede jedzil na rezerwie to uszkodzi sie pompa cos mi tu niepasuje wiec chcialem sie dowiedziec waszej opini na ten temat.
wiesz co? Ja notorycznie jeżdże na rezerwie i jakoś sie (tfu, tfu) nic nie skopało :) :okej:


Można kochać tak mocno... można kochac bez granic..:)
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/851e3611f4920d92.html][img]http://images27.fotosik.pl/45/851e3611f4920d92m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » pt sie 03, 2007 11:09

Ja tez jezdze na rezerwie bardzo czesto i pompa jak na razie dziala, zadnych problemow.



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » pt sie 03, 2007 12:10

A ja przez rok jeździłem na rezerwie (mam LPG) i mi pompa padła. Także lepiej nie jeździć non-stop na rezerwie. Pompa jest smarowana i chłodzona paliwem i przy zbyt małej ilości paliwa chłodzenie może nie być wystarczające i po pewnym czasie pompa może się zatrzeć.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt sie 03, 2007 12:31

Pompa jest tak skonstruowana, że ma dwa przelewy. Jeden leci do wtrysków, a drugi jest skierowany do wewnątrz koszyka , w którym jest osadzona pompa i ją oblewa. Nawet na rezerwie pompa jest cały czas oblewana paliwem przez co jest chłodzona. Więc raczej to nic nie szkodzi. Ale nie możesz dopuścić, że zabraknie paliwa, bo to szkodzi. A jeżdżąc na rezerwie łatwo się to może przytrafić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 03, 2007 12:35

Jeśli nie masz LPG to w ogóle się tym nie przejmuj. Jeśli pompa w końcu kiedyś padnie to ze starości a nie od małej ilości paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mlekon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 28, 2007 11:58
Lokalizacja: ...:::FSL:::...
Kontakt:

Post autor: mlekon » pt sie 03, 2007 15:10

Witam.
znam wiele przypadkow gdzie pompa paliwa padla z powodu czestego jezdzenia na rezerwie (szczegolnie w LPG). tak jak kolega napisal u gory pompa jet chlodzona i smarowana paliwem, jezeli jest jego zbyt malo przegrzewa sie i zaciera.dla zainteresowanych mam do sprzedania wyłacznik pompy benzyny (mialem go zamontowany w poprzednim aucie z LPG-sprawdzal sie znakomicie).
pozdrawiam



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt sie 03, 2007 16:04

Nie ma co pompy wylaczac jak sa wtryski , przy jezdzie na LPG wtryski sie nie otwieraja ale pompa je chlodzi paliwem ktore wraca z powrotem.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sie 03, 2007 18:19

Chłodzi listwe wtryskiwaczy ale sam wtryskiwacz jest zamknięty więc o chłodzeniu wtryskiwacza nie bardzo może być mowy. Pracująca na gazie pompa paliwa działa jak grzałka, paliwo grzeje się od listwy wtryskowej i od samej pompy a gorące paliwo wytrąca z niego dodatki czyli inaczej mówiąc benzyna szybciej się starzeje. Za to wadą odcięncia na pewno jest nadmierne grzanie paliwa w listwie wtryskowej gdzie benzyna ze stanu ciekłego zamienia się w lotny.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Pelos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 22:30
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Pytanie o rezerwe paliwa

Post autor: Pelos » sob sie 04, 2007 07:02

morpheus pisze:Mam takie pytanko bo ostatnio bylem u mechanika i powiedzial mi ze nie powinno byc w aucie paliwa mniej niz pokazuje rezerwa. Ze jak bede jedzil na rezerwie to uszkodzi sie pompa cos mi tu niepasuje wiec chcialem sie dowiedziec waszej opini na ten temat.
I ma racje. Pompa do chlodzenia i smarowania potrzebuje wlasnie paliwa.

pozdro


--
pozdrawiam
http://fotoblog.pelos.pl
Moj Variant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141762

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob sie 04, 2007 07:27

Mozesz spokojnie jezdzic, nic sie nie stanie, nie mozesz tylko dopuscic zeby ci zabraklo paliwa bo wtedy pompa sie spali. Ja jezdze juz pare lat na rezerwie, bo paliwa uzywam tylko do odpalenia bo jezdze na lpg i pompa eszcze nie szczelila - chyba to najlepszy przyklad. Znam mnustwo ludzi ktorzy jezdza caly czas na rezerwie bo tankuja po 30 zl i jeszcze nie slyszalem zeby im pompa siadla



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości