Nie dziala szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Nie dziala szyberdach

Post autor: Baracus86 » pt sie 03, 2007 11:11

Na początek witam wszystkich.
A teraz do sedna. Kupiłem wczoraj sobie golfika z szyberdachem i co.nie działa szyberdach.mechanicznie prawdopodobnie dobry bo ręcznie mogę go uchylić ale nie mogę go cofać ale mniejsza z tym.najgorsze ze nie reaguje na przycisk otwierania.po prostu echo.dzisiaj wydrukowalem sobie schemat elektryczny szyberdachu.ale może ktoś z was wie którędy idą kable instalacji bo w słupku przednim lewym ich nie ma a widziałem ze idą do lewej strony. napięcie jest ale jeszcze nie wiem czy wszystkie.może ktoś jakiś kabel mi uciął przez przypadek jak wymontowywał alarm z samochodu bo podobno wcześniej ten szyberdach działał :/
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie ;]



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » pt sie 03, 2007 11:19

A zaslepke od recznej korbki zasunales? Bo jak ona jest odsunieta to silniek nie bedzie dzialal. Sprawdz to

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » pt sie 03, 2007 11:55

jest zasunięta.ale jeszcze sprawdzę :d a na razie czekam tez na inne propozycje :D może jakiś sterownik albo coś gdzieś pod deska rozdzielcza ?


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » pt sie 03, 2007 12:01

jeśli szyber był targany ręcznie to jest opcja,że silniczek odmawia posługi...u mnie miałem coś podobnego,raz nie mogłem otworzyć szybra elektrycznie to uchylałem go kilka razy ręcznie,później się wkurzyłem i wywaliłem mechanizm,rozkręciłem silniczek,wyleciało trochę syfu z niego, jak go przeczyściłem w środku i poskładałem to zaczął w końcu działać jak należy :bigok:
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 12:07 przez andrew19_86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 03, 2007 12:03

Baracus86 pisze:ale nie mogę go cofać
to świadczy o awarii mechanicznej, a ktoś próbował pewnie na siłę otwierać i coś spalił (bezpiecznik, silnik, styki)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » pt sie 03, 2007 12:22

Baracus86 napisał/a:
ale nie mogę go cofać

to świadczy o awarii mechanicznej, a ktoś próbował pewnie na siłę otwierać i coś spalił (bezpiecznik, silnik, styki)
jeśli ręczniemoże uchylać,a cofać już nie,to należy wykluczyć takie rzeczy jak bezpiecznik,silniczek i reszte pierdółek elektronicznych,trzeba zwrócić uwage na to czy prowadnice wraz z linkami są dobre,pewnie któraś z nich się już rozleciała jak to bywa w mk3 :bigok:


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » pt sie 03, 2007 13:06

muszę popatrzeć jak wrócę z pracy dokładnie co jest.jeszcze jak by mi ktoś powiedział gdzie ta cholerna wiązka idzie to by było super.nie wiem czy w słupku przy przedniej szybie czy może w słupku bocznym i potem progiem?


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 03, 2007 13:08

Przy szybie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » pt sie 03, 2007 14:39

no to ja tam nic nie widziałem chyba ze idzie w ramie a nie po osłonie plastikowej.czyli mam problem :d

[ Dodano: 04 Sie 2007 20:17 ]
dobra jest tak napięcia sa a szyber nie działa. mam na stole cały mechanizm i silnik sprawdziłem i kreci na zasilaczu tylko potrzebuje jakieś 2A żeby zakręcić swobodnie.wiec została mi teraz elektronika samego zasilania silnika bo z płytki nie rusza.a co do szyn szyberdachu to zajmę sie tym jak będę miał sprawny mechanizm :bajer: ;]

[ Dodano: 05 Sie 2007 09:26 ]
słuchajcie czy może ktoś mi podesłać zdjęcie płytki zasilania samego silnika od strony drukowanej? bo wczoraj dłubałem i znalazłem jednego gluta miedzy dwoma czujnikami wiec to może było to i jeszcze tam są takie dwa właśnie nie wiem co to jest ale są w samym już zasilaniu silnika jedno czerwone drugie czarne. czy może ktoś sprawdzić czy to ma przejście na teście diody w mierniku czy nie? może to cewka ale nie moglem tego rozebrać wiec nie wiem. Z góry dzięki za pomoc :)

[ Dodano: 06 Sie 2007 22:00 ]
Dobra zamykam temat. Silnik szyberdachu naprawiony.była elektryka w sterowniku silnika walnięta. sie zna to sie ma :D Dziękuje za wszelka pomoc.


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości