Golf Mk2 1,6 PN 70KM a gaz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fragli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 15, 2005 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fragli » śr maja 25, 2005 14:20

vwmadison pisze:
fragli pisze:
vwmadison pisze:Kto tak montuje instalacje!!!! Koszmar!!! I jeszcze do blotnika.. Zapodam jutro moje fotki :) z firmy łódźkiej któras ma równiez hurtownie części i jako jedyna wydaje papiery z honologacją :)

PS. A nie gaśnie jak wrzucasz na luz przy wiekszej prędkości?????????????

A co zrobić jak tak gaśnie? W moim PN 1,6 '92 instalka Lovato jest od 165tys teraz mam 208tys - oczywiście montowana "koszmar" ale już tak było.... Trochę wzbogaciłem mieszankę i nie gaśnie na luzie jednak przy dużej prędkości luz i odrazu czerwone diodki. Mam pytanko - co daje rura do filta powietra jak u Ciebie na fotce....?
Wielkie dzięki zamontuje napewno!!! :pub:

Co daje?? hmm..odpal silnik i na wolnych obroitach przyłóż dłoń do dolotu powietrza!! i co sie dzieje???
gaśnie..bo proporcje gazu i lpowietrza uległy drastycznej zmianie w proporcjach... A teraz sobie wyobraż , że pęd powietrza przy duąej prędkości wpada w ten wlot powietrza...i własnie masz problem :( a jak jeszcze masz serwo i gaśnie na zakręcie i jeszcze zblokuje kierownice to juz naprawde wesoło) :grin:
Dlatego ten wlot sie odwraca tak aby przy zrzuceniu na jałowy bieg ped pow. nie zubożył mieszanki...bo dostaje zawsze tyle samo proporcji....pow do lpg.
I tyle w tym temacie :)



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » śr maja 25, 2005 22:10

vwmadison pisze: Dlatego ten wlot sie odwraca tak aby przy zrzuceniu na jałowy bieg ped pow. nie zubożył mieszanki...bo dostaje zawsze tyle samo proporcji....pow do lpg.
I tyle w tym temacie :)
Etam wcale nie jest tak jak mowicie z tym dolotem.
Jak dolot odwrócicie w stronę silnika to bedzie cieplejsze powietrze ciągnął z komory silnika (mniej tlenu przy danej objętości = gorsze osiągi). Ja mam rure dolotową przy samym reflektorze i nic nie gaśnie. Bo tam w rogu przy reflektorz nie ma co dmuchać bo niby skąd? a powietrze napweno w tamtym miejscu będzie miało niższą temperature niż bliżej silnika.

Gaśnie wam z innego powodu, wiem z jakiego bo mi też gasł. Gazownicy nie zawsze regulują REDUKTOR. Podam przykład z moim PN'em:

Reduktor Tecno - ma dwie śruby jedna do ustawiania napięcia membrany, a druga obiegu gazu poza udziałem membran (taka na imbus).
Jak nie ruszałem tej na imbus to gasł mi bez różnicy jak miałem ustawione pozostałe śruby. Dopiero jak pprzykręciłem ten na imbus przestał mi gasnąć. Po prostu po wrzuceniu na luz dostawał za bogatą mieszankę, której nie mógł spalić i gasł. W tej chwili nie pmiętam kiedy ostatni raz mi zgasł (chyba że po przekręceniu kluczyka :hmm: ).

A dolot jak nie jest centralnie na wprost kratki grila to nic do niego nie dmucha przecież, więc ważniejsze jest ustawienie tych wszystkich śrubek w instalacji gazowej, a dolot zrobić tak aby nie dmuchało bezpośrednio i jak najchłodniejsze powietrze było (dodatkowo zaślepiłem tą rure co bierze ciepłe znad kolektora i ustawiłem termostat na stałe żeby w 100% z jednej rury brało tylko chłodne).


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

tomek_20_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tomek_20_ » czw maja 26, 2005 10:17

Tez mam 1.6 jak sie raz przejechalem i mi wyzlopal benzyny za 40 zl to na drugi dzien pojechalem sie umowic. Nie wiedzialem ile ma przejechane bo to wersja z 84 r. i nie ma licznika setek km. Moze 150 tys albo 250 tys. Za instalke dalem 1100 zl najprostsza. Nakrecilem juz 4 tys. km chodzi rewelacyjnie. Acha instalacja najprostsza z butla w kufrze brc. Pali jak jade lagodnie na trasie 8.2 l !!!!!! przy ostrej jezdzie i miasto to juz jakies 9.5-10 l.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości