Swieci kontrolka Airbag

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Swieci kontrolka Airbag

Post autor: stanislawski » pt maja 18, 2007 19:27

Witam
Dziś pojawił mi się dziwny przypadek, po odpaleniu silnika kontrolka (zółta) poduszki zgasła, za sekundę się zapaliła i świeci non stop. Czy taka świecąca kontrolka może być niebezpieczna? Jadę rano w długą trasę, co prawda świecąca kontrolka mi osobiście nie przeszkadza, ale czy to nie jest symptom czegoś gorszego? Czy np. w czasie jazdy nie "odpali" nieoczekiwanie poduszka, albo coś innego?
Nie mam czasu dziś już na mechanika, a nie bardzo wiem co można doraźnie zrobić? Czy coś się mogło nagle stać? Nic nie było odłączane dołączane itd. Cały czas było OK. Bez przyczyny nagle zaświeciła się i już!
Jerzy
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 00:52 przez stanislawski, łącznie zmieniany 1 raz.



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pt maja 18, 2007 19:44

Też to miałem u siebie. Pewnego dnia po prostu się zapaliła i nie gasła. Niczym to nie grozi i żadna poduszka na pewno nagle sama z siebie nie odpali, jednak najgorsze jest to, że w razie wypadku też żadna poduszka nie wystrzeli, bo cały system jest odłączony. U mnie problemem była kostka pod fotelem kierowcy, króra prowadzi do poduszki w fotelu. Lekko się poluzowała, wystarczyło ją dopiąć i skasować błąd i po sprawie :) Musisz pojechać na VAG'a i zoabzcyć z którą poduchą jest problem. Jeździć z tym można, ale masz świadomość, że nic nie wystrzeli w razie wypadku.



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » pt maja 18, 2007 19:58

No dzięki! bardzo mnie uspokoiłeś! Ja wcześniej miałem problem z niegrzejącym fotelem kierowcy a teraz dołączył ten z niegasnącą kontrolką! Skaranie boskie !
Ale to tylko będzie dodatkowy bodziec żeby po pierwsze przyjrzeć się lepiej temu fotelowi. Jadę w okolice Łeby na dwa tygodnie byczenia się, więc może się zmobilizuje do tego w chwilach wolnych.
Pozdrowienia.
Jerzy

[ Dodano: 18 Maj 2007 20:18 ]
I jeszcze jedno! Świecąca kontrolka poduszki co sygnalizuje? Brak ciągłości obwodu?
Czy to że się zaświeci, następnie zgaśnie po zapaleniu silnika - czyli tak jak zwykle - a potem ponownie zaświeci - to tak ma być?
Powiem szczerze, że do tej pory nigdy na nią nie zwracałem uwagi i też nie wiem, czy puki nie zapaliłem silnika, to ona świeciła czy też gasła po jakimś czasie! dziś właśnie zauważyłem, że świeci, potem poobserwowałem chwilę, że jak się włączy zapłon to zapala się - jak zwykle - po uruchomieniu silnika gaśnie i za sekundę już świeci stale. Więc może być też że coś tam np. niekontaktowało, np. w złączu, został zapamiętany teraz błąd i puki się jego nie skasuje to nawet poprawienie złączki też nie spowoduje zgaśnięcia kontrolki> czy ja dobrze myślę? czyli szukać warsztatu z VAG'iem...!
Jerzy



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pt maja 18, 2007 21:04

stanislawski pisze:Więc może być też że coś tam np. niekontaktowało, np. w złączu, został zapamiętany teraz błąd i puki się jego nie skasuje to nawet poprawienie złączki też nie spowoduje zgaśnięcia kontrolki> czy ja dobrze myślę? czyli szukać warsztatu z VAG'iem...!
Jerzy
Dokładnie tak!
Ogólnie chodzi o to, że jak przekręcasz kluczyk to kontrolka się zapala, bo robi test wszystkich obwodów związanych z poduszkami. Jeżeli wszystko jest ok, to gaśnie. Najczęstszym problemem jest za duży opór na przewodach, np. wtedy kiedy się rozłączy jakaś kostka, jako, że powietrze ma większy opór elektryczny, niż założony w układzie, kontrolka nie gaśnie, komputer zapisuje to jako błąd i nawet jak poprawisz wszystko i tak na prawdę wszystko będzie ok, to i tak ona nie zgaśnie dopóki nie skasujesz błędu w komputerze. Czasami pada też taśma w kierownicy i trzeba ją wymienić, ale to rzadziej. Skasowanie błędu, to jak dobrze poszukasz to nawet za 20zł ktoś Ci to zrobi, jak nie będzie chciało Ci się szukać to pewnie za ok. 50zł. :)



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt maja 18, 2007 21:20

i tak ma byc , producent bardzo dobrze to sobie wymyslil. Przeciez to bezpieczeństwo !
Będzie świeci dopóki nie usuniesz usterki , a nawet jak się sama usunie to bedzie to wskazówka dla serwisu do przyjrzenia się tej konkretnej poduszce. Ona jest w kolorze żółtym a nie czerwonym.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Powtórka z kontrolek AirBag

Post autor: stanislawski » śr sie 01, 2007 07:44

Znów potrzebuję porady fachowców:
- kupiłem sobie VAG-a przy pomocy którego mogę między innymi skasować błędy AirBag'a. Jednak jak poprzednio wskazania były na poduszkę, która ma kabelki pod fotelem kierowcy (szczerze powiem, że nie wiem czemu tak mój poprzedni mechanik na to się uparł, że non stop mi ten fotel kierowcy upatrzył), pogrzebał coś tam we wtyczkach i problem ze świecącą kontrolką zniknął.
- obecnie "niespodziewanie" zaświeciła ta sama żółta kontrola poduszki, sprawdzam w programie a tak pisze że to jest błąd sporadyczny bocznej poduszki od strony pasażera.
Podpowiedzcie mi, czy może być to niekontakt jakiejś wtyczki? Czy do nich jest łatwy dostęp? Pamiętam, że poprzednio mechanik prysnął gdzieś tam WD-40, lecz teraz on się urlopuje, a ja mam drobny mam nadzieję problem??!! Poza tym pod fotelem to mi się głowa nie mieści i ni cholery nie widać!!

z uszanowaniem
Jerzy, Kraków



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » śr sie 01, 2007 09:32

Podnieś fotel regulacją wysokości i zobaczysz kabelki i kostkę. Jak błąd jest sporadyczny to oznacza, że czasem łączy czasem nie. Czyli wypadałoby, że jakiś kabelek nie styka. Czasami jak problem wskazuje na poduszkę boczną to w niej bywa usterka i w skrajnych przypadkach trzeba ja wymienić. Na Allegro jest ich sporo, ale to ryzyko bo używana, fotela pruć nie musisz bo da się zdjąć tapicerkę. Narazie sprawdź wszystkie kabelki pod fotelem.



stary7777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt sty 21, 2005 09:34
Lokalizacja: Buk k/Poznania

Post autor: stary7777 » ndz lis 25, 2007 00:59

Witam! Jeśli chodzi o tasme w kierownicy (co do kontrolki airbag) to przed prztarciem, powiedzmy jej wada jakos się objawia? Mnie tez dzisija znikad zapalila sie kontrolka od poduszek i to po poludniu, a rono wzystko bylo ok. jaki jest w razie czego koszt wymiany takiej tasmy? Pozdrawiam.


Mój MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=118770

POZDRAWIAM VW-maniaków.

Grupa WIELKOPOLSKA.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 25, 2007 02:29

Witam.
Tak jak koledzy mówią zwykle przyczyna leży po stronie kostki pod fotelem (szczególnie jeśli ktoś go wcześniej suwał w skrajne położenia) albo w przerwanej taśmie kierownicy.
Problem z kostką można rozwiązać pozbywając się jej i lutując kable (ale fotela się nie da później wyjąć).
stanislawski pisze:Pamiętam, że poprzednio mechanik prysnął gdzieś tam WD-40, lecz teraz on się urlopuje,
Jeśli psiknął w złącze poduszki WD40 co całe szczęście że się urlopuje :grin: Psikanie WD40 w złącza elektroniki może się skończyć problemami z działaniem układów, (brak dobrego styku) które da się naprawić tylko czyszcząc wszystkie wtyczki po kolei. A już szczególnie kostki poduszek, nie dość że wpływa na bezpieczeństwo, to za każdymrazem trzeba usuwać błąd...
Jeśli już to tego typu preparaty do tego służą:
http://www.allegro.pl/item272453818_kon ... l_43_.html
http://www.allegro.pl/item273919558_mot ... 00_ml.html
http://www.allegro.pl/item273601386_kon ... 400ml.html
oraz renomowane (Wurth,Forch,Berner).
stary7777 pisze:Mnie tez dzisija znikad zapalila sie kontrolka od poduszek i to po poludniu, a rono wzystko bylo ok
Bardzo dziwne, bo błędy airbagów zostają zachowane w sterowniku i trzeba je usuwać VAG iem. Jeśli tak się stało to na 100% nie jest to wina taśmy, bo każda przerwa w obwodzie do którejkolwiek poduszki powoduje trwały błąd.
Pozdrawiam.



greg

Post autor: greg » ndz lis 25, 2007 03:47

Grzesiekk1982 pisze:Bardzo dziwne, bo błędy airbagów zostają zachowane w sterowniku i trzeba je usuwać VAG iem. Jeśli tak się stało to na 100% nie jest to wina taśmy, bo każda przerwa w obwodzie do którejkolwiek poduszki powoduje trwały błąd.
za wyjątkiem jednego błędu - a mianowicie braku zasilania - przykład - aku słabe i brak ładowani a- spadek napiecia- zapali się kontrolka ABS i AIRBAG - - doładujesz aku i kontrolki zgasną :bigok:



sredniaq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 17:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK4] Elektryka

Post autor: sredniaq » wt lis 27, 2007 00:49

Greg a powiedz mi czy to obie kontrolki naraz sie beda swiecic przy slabym aku czy moze tylko jedna airbaga.U mnie tez sie zarzy ta kontrolka ale nie mam dostepu do Vag'a a autko w IE i dopiero na swieta bede wiedziec jaka przyczyna wiec dama znas.

Ps. Jakby ktos mial problem z zablokowanymi tylnymi drzwiami to wlasnie dokonalem z qmplem sciagniecia tapicerki i demontazu reszty wiec chetnie pomoge...



greg

Post autor: greg » wt lis 27, 2007 01:28

sredniaq, najpierw powinna ABS a potem jako druga AIRBAG



sredniaq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 17:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sredniaq » wt lis 27, 2007 01:44

tzn ze u mnie raczej na 100% aku dobre wiec musze czekac na przyjaz do kraju chyba ze znajde kogos kto podepnie mi kompa z vagiem i dowiem sie z ktora poduszka jest problem
moze to tylko kostka pod fotelem kierowcy :grin:

[ Dodano: 26 Lis 2007 23:45 ]



Zajdelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 16:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zajdelek » czw maja 29, 2008 22:53

Witam
Mam vag 3.11 i chcialem skasowac blad airbag jak to zrobic?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 406 gości