Sciaga w prawo podczas jazdy, co zrobic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pn lip 30, 2007 17:36

jak juz bede na etapie wymiany tych czesci to chyba zmienie rowniez amory bo nie sa w najlepszym stanie. jakie polecacie, nie za drogie?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » pn lip 30, 2007 17:46

a jakie kapcie masz zalozone w swoim MK2? moze masz jedna strone wyząbkowaną i sciaga cie.Ja u siebie tak mam zrobilem cala geometrie i jest lepiej ale tez czasem mnei sciagnie na jedna strone ale to wina kapci bo wybieraja nierownosci w drodze takze wiesz...



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pn lip 30, 2007 22:37

wyzabkowana, tzn? przypomnialem sobie ze jakis czas temu wpieprzylem sie w dosc duza dziure, mialem kolo 80 moze wiecej na liczniku. od tej pory chyba mnie sciaga ...
jutro przeloze oponki tyl na przod moze to cos da. jak nie to wymieniam co potrzeba i moze przy okazji amory, tylko daelj nie wiem jakie byscie polecali?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » wt lip 31, 2007 05:15

Gashkas, wez przejedz reka po oponie i zobacz czy nie masz takich " fali" na biezniku.



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » wt lip 31, 2007 12:52

Jaco85 po prostu czy sie jst powyrywana guma czy cos? wiem tez ze mam obie przednie zjechane w jednym miejscu poprzez nagle hamowanie :/


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » wt lip 31, 2007 15:05

Gashkas, nie powyrywana jak polozysz reke na oponie i przejedziesz po niej to powienienes czuć takie pofalowania.jezeli cos takiego u ciebie wystepuje po wewn albo zewn tronie opony to moze byc przyczyną a jakie masz rozmiar opon u siebie?



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » wt lip 31, 2007 15:27

Jaco85 zobacze. wiem tez ze mam pozbierane opony z jednej strony - zbieznosc bodazje. ale narazie tego nie robie bo i tak amory do wymiany i przy okazji moze zrobie co tam jeszcze trzeba.
mam 185/60/14
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 15:30 przez Gashkas, łącznie zmieniany 1 raz.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » wt lip 31, 2007 15:41

Gashkas, masz bardzo podobne jak ja ja mam 185\55\14 a amorki i geometrie robiłem w tamtym tyg:P



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » wt lip 31, 2007 17:42

fali nie ma ... w jednym miejscu bylo wglebienie - po dziurze bodajze, lekko rozerwana guma. dalem na tyl przednie i to samo. golym okiem widac ze jak wyprostuje kierownice to prawa (od pasazera) opona bardziej jest odchylona na zewnatrz.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt lip 31, 2007 18:03

Gashkas pisze:golym okiem widac ze jak wyprostuje kierownice to prawa (od pasazera) opona bardziej jest odchylona na zewnatrz.
katy kół

jedź na ustawianie samych katów a problem zniknie


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » wt lip 31, 2007 18:15

koonrad nie wiem czy mnie dobrze zrouzmiales (chyba zle napisalem) :/
prawe kolko jest skrecone bardziej w prawo ... jakby sie rozjechac na boki oba mialy.
i zeby auto jechalo prosto kierownice musze skrecac bardziej w lewo. czyli tez te katy czy raczej zbieznosc? mysle jak to po najnizszych kosztach zrobic ale zeby nie powtarzac np zbieznosci bo sie okaze ze jakis drazek czy cos do du*y jest :/


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt lip 31, 2007 19:44

Gashkas,
u mnie w mieście np. goście robia tak:
10zł za sprawdzenie zawieszenia, tzn. przejrzą całe bardzo dokładnie co i jak i powiedzą, jesli jest gdzies jakis luz, lub jesli coś kwalifikuje sie do wymiany.

jesli bedzie OK, bądź jesli masz 100% pewnośc, że stan zawieszenia jest ok za..10zł moga Ci sprawdzić geometrię(katy, zbierzność) a jesli jest coś nie tak to w tedy 70zł i ustawiaja na poczekaniu.
doradzam Ci te metodę, czasem naprawde lepiej jest dac komuś 10zeta niz czekac aż kolejne opony się zedrą.

ale jeśli nic Ci nie stuka/puka w zawieszeniu, tylko Cię ściaga i widzisz gołym okiem jak sie koła rozchodzą to jedź od razu na ustawianie.
raz się udasz i bedziesz miał juz spokuj.

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » wt lip 31, 2007 19:59

koonrad, dzieki. zobacze ile u mnie za sprawdzenie beda chcieli, boje sie ze moga wiecej chciec. ale sprobuje szczescia. jak nie beda drazki wywalone ani nic to ustawie to chyba tylko.
tylko znowu glupia sytuacja, bo mam amory do wymiany a nie mam kasy na nowe aktualnie. a znowu robic zbieznosc potem ... ? :/
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 20:02 przez Gashkas, łącznie zmieniany 1 raz.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt lip 31, 2007 20:44

Gashkas pisze: a znowu robic zbieznosc potem ... ? :/
dokładnie to katy kół do ustawiania od nowa


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości