Co to za część

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hormon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 19:50
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hormon » wt lip 31, 2007 11:08

ty masz silnk pn ecotroniciem czyli gaznikiem sterowanym elektronicznie przez ecu a czesc o ktora pytasz to ta na tym ostatnim rysunku co dochodzi wezyk do niej o to ci chodzi??


[b]:: VW Golf II, VW Golf III, VW Touran, VW Passat B5 Kombi (nadal jest), VW T-ROC, Škoda Kodiaq Sportline -Aktualnie :hmm:[/b] :banghead:

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt lip 31, 2007 11:13

To czemu w karcie pojazdu mam wpis RF ??
Coś mi tu qr... śmierdzi :kac:
hormon pisze:tym ostatnim rysunku co dochodzi wezyk do niej o to ci chodzi??
tak o to
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 11:14 przez _pączek_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hormon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 19:50
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hormon » wt lip 31, 2007 11:23

krissek pisze:To czemu w karcie pojazdu mam wpis RF ??
Coś mi tu qr... śmierdzi :kac:
z tego co widze po gazniku to jest na 100%PN moze ktos wymienial gaznik alb0o silnik
a ta czesc to bedzie zwiazane z paliwem chyba jakis zbiorniczek bo przez niego przeplywa paliwo jak go kiedys sciaglem to nim tylko paliwo bylo jakis zbiorniczek czy cos takiego

[ Dodano: 31 Lip 2007 11:27 ]
a co do oznaczenia sielnika to zobacz co ci pisze w bagazniku na nalepce informacyjnej jest umieszczona na pasie tylnym tam pisze motoren... cos tam
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 11:25 przez hormon, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]:: VW Golf II, VW Golf III, VW Touran, VW Passat B5 Kombi (nadal jest), VW T-ROC, Škoda Kodiaq Sportline -Aktualnie :hmm:[/b] :banghead:

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt lip 31, 2007 11:30

No właśnie nie ma wlepy bo całe auto z tego co wiem było lakierowane przywiezieniu z Niemiec :bigok:
Ale w tej takiej niemieckiej książce przeglądów jest tez wlepka i tam pisze ze PN a w karcie pojazdu RF-jakieś to nie dziwne



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » wt lip 31, 2007 11:30

krissek pisze:hormon napisał/a:
tym ostatnim rysunku co dochodzi wezyk do niej o to ci chodzi??


tak o to
coś mi sie wydaje że to jednak pompka paliwa a nie zbiorniczek przelewowy.
Zbiorniczek przelewowy jest przykręcony do pokrywy zaworów a nie na dole bloku, a słuzy temu, że nadmiar benzyny jest tam gromadzony skąd potem wraca sobie do baku.



Awatar użytkownika
hormon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 19:50
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hormon » wt lip 31, 2007 11:32

krissek pisze:Ale w tej takiej niemieckiej książce przeglądów jest tez wlepka i tam pisze ze PN a w karcie pojazdu RF-jakieś to nie dziwne
ale te zdj co pokazales na poprzedniej stronie te na dole to soa z twojego?? to jest na bank pn a moze wczresniej byl zalozony rf

[ Dodano: 31 Lip 2007 11:33 ]
Q.bak pisze:coś mi sie wydaje że to jednak pompka paliwa a nie zbiorniczek przelewowy.
Zbiorniczek przelewowy jest przykręcony do pokrywy zaworów a nie na dole bloku, a słuzy temu, że nadmiar benzyny jest tam gromadzony skąd potem wraca sobie do baku.
no dokladsnie pompa paliwa a ten zbiornik jest przy pokrywie :pub:


[b]:: VW Golf II, VW Golf III, VW Touran, VW Passat B5 Kombi (nadal jest), VW T-ROC, Škoda Kodiaq Sportline -Aktualnie :hmm:[/b] :banghead:

Awatar użytkownika
killym
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw paź 05, 2006 14:07
Lokalizacja: Żarki

Post autor: killym » wt lip 31, 2007 14:05

Witam. Ja mam silnik ez rocznik 1987 i nie mam tej zielonej pierdoły, natomiast moj kumpel teraz kupił golfa to samo 1987 w gazie i posiada ten *#cenzura#*?Dodam ze ma gaznik pierburg 2e...Z drugiej strony juz nie powinno mnie to obchodzic bo założyłem Webera:D
Pzdr



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » wt lip 31, 2007 14:25

moje fotki z gaźnika
Obrazek
Obrazek
Obrazek
krissek pisze:co to część na fotce poniżej,za co odpowiada-znajduje się jak widać kolo bagnetu oleju
wydaje mi się ,że to pompka paliwa skoro do niej wchodzą przewody paliwowe i stamtąd wychodzą,a te fotki z boku z lewej strony to chyba wtyczki do silnika krokowego,więc to na 100% będzie 2EE czyli PN`ka


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt lip 31, 2007 14:44

krissek pisze:I jeszcze 1 sprawa-co to część na fotce poniżej,za co odpowiada-znajduje się jak widać kolo bagnetu oleju
Jak widac po fotkach masz gaznik pierburg 2ee.

A co do tej czesci to jest nic innego jak pompa paliwa napedzana mechanicznie wałkiem z silnika. Oczywiscie nie ma tam zadnych kabli bo jak napisałem naped jest mehcniczny.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » wt lip 31, 2007 14:45

krissek pisze:Maćkooo napisał/a:
Witam
Hehy znana mi sprawa tez mam silnik RF na 2e to samo co ty masz. To jest zbiornik gromadzący powietrze (fachowo rezerwuar podcisnienia) potrzebne do trego aby przepsutnica 1sza uchulaała sie z odpowiewdnimm opoznieniem. Jak widze masz go dobrze podłaczonego do tego czxarnego siłownika( PS tyle ze ten akurat siłownik to w golfach bardzoi czesto bywa zepsuty) . Dodam ze widaje mi sei ze masz na górze gaznika słady oleju . Jesli tak to odezwij sie to dam ci rade jak zapobiec temu . Aha jesli dolewasz oleju co 200-300km to tym bardziej.
W razie problemow pytaj . W koncu mam ten sam silniczek .
Pozdro

Slyszysz Leon to do ciebie było
tak słyszalem bo to fotki mojego silnika wkleił krissek, ale one są tam dlatego ,że był wyciek spod starej i popękanej uszczelki zaworów


PS a masz krissek, przy nadkolu taki jakby filtr taki?z lewej strony?
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 31 Lip 2007 14:56 ]
jeśli masz tam gdzie ta strzałka jakąs taą puszkę to na 100% masz PN bo RF tego nie posiada,czyli ktos dał ciała w briefie w Niemczech
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 14:55 przez Leon_Wechtel, łącznie zmieniany 2 razy.


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt lip 31, 2007 14:58

Leon jeśli chodzi ci o filterek paliwa to tak-jest mniej więcej w tym miejscu co u ciebie
A podsumowując mam PNa-normalnie dałem ciała niewiedząc przez rok czy wożę dupsko :rotfl:
Normalnie jestem podłamany :panna:



Awatar użytkownika
Wiedźmin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 02, 2006 12:07
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Wiedźmin » wt lip 31, 2007 15:00

W serwisówce stoi jak wół "coolant expansion tank"


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04c22dd07a0b52b0.html][img]http://images24.fotosik.pl/35/04c22dd07a0b52b0m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt lip 31, 2007 15:00

A o ta pompke paliwa pytam bo coś jakby lekko mi przecieka w miejscu w którym jest przykręcona do bloku-pewnie jakas uszczelka tam jest i puszcza-rozbierał to już ktoś??



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » wt lip 31, 2007 15:08

nie rozbierałem tego bo mój Gofer jest niezawodny,a Ty sie podłamuj,PN oprócz falujących obrotów i padających silników krokowych jest świetna,prawie jak wtrysk nawet tak samo sie ja reguluje (skład CO2)


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości