wycieraczki szaleją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 16:41
Lokalizacja: Bytom

wycieraczki szaleją

Post autor: tomekp » wt lip 31, 2007 00:35

Witam
mam następujący problem:
1. gdy manetka wycieraczek jest w pozycji 0 (wszystko wyłączone) to wycieraczki przednie pracują
2. gdy włączam tylną wycieraczkę to wycieraczki przednie wykonują jeszcze ok 3 machnięcia (tak jak po spryskaniu) i się wyłączają - tylna działa wtedy tak jak powinna

nie ma takiej pozycji manetki, w której wycieraczki (czy to przednie czy tylne) nie pracują

rozwiązaniem jest wyciągnięcie bezpiecznika z tylnych wycieraczek - wtedy tylne nie pracują a przednie nie głupieją - pracują dobrze


na początku sądziłem, że to wina samej manetki - kupiłem nową - jednak dzieje się to samo (tak przy okazji: chce ktoś kupić manetkę wycieraczek (z przyciskami MFA) do mk4? )

Pozdrawiam i liczę na pomoc - czy ktoś wie co to może być?

--
Tomek



greg

Post autor: greg » wt lip 31, 2007 15:44

albo uwalony przekaźnik albo coś z kablami nie tak bo skoro 2 manetki i te same objawy



Awatar użytkownika
davidoff82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 29, 2006 18:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI
Silnik: Awx
Kontakt:

Re: wycieraczki szaleją

Post autor: davidoff82 » wt lip 31, 2007 19:50

tomekp pisze:Witam
mam następujący problem:
1. gdy manetka wycieraczek jest w pozycji 0 (wszystko wyłączone) to wycieraczki przednie pracują
2. gdy włączam tylną wycieraczkę to wycieraczki przednie wykonują jeszcze ok 3 machnięcia (tak jak po spryskaniu) i się wyłączają - tylna działa wtedy tak jak powinna

nie ma takiej pozycji manetki, w której wycieraczki (czy to przednie czy tylne) nie pracują

rozwiązaniem jest wyciągnięcie bezpiecznika z tylnych wycieraczek - wtedy tylne nie pracują a przednie nie głupieją - pracują dobrze


na początku sądziłem, że to wina samej manetki - kupiłem nową - jednak dzieje się to samo (tak przy okazji: chce ktoś kupić manetkę wycieraczek (z przyciskami MFA) do mk4? )

Pozdrawiam i liczę na pomoc - czy ktoś wie co to może być?

--
Tomek
Kumpel miał podobne objawy w polo i u niego pomogła wymiana przełocznika zespolonego... coprawda nieco ten pomysł obszedł i zamotował taki kołyskowy przłącznik który odcinał prąd na podobnej zasadzie jak wyjęcie bezpiecznika ale to straszna maniana była


Lepiej mieć Parkinsona i troche powylewać,
Niż Alzheimera i zapomnieć wypić...

tomekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 16:41
Lokalizacja: Bytom

Re: wycieraczki szaleją

Post autor: tomekp » śr sie 01, 2007 19:26

davidoff82 pisze: Kumpel miał podobne objawy w polo i u niego pomogła wymiana przełocznika zespolonego... coprawda nieco ten pomysł obszedł i zamotował taki kołyskowy przłącznik który odcinał prąd na podobnej zasadzie jak wyjęcie bezpiecznika ale to straszna maniana była
dzięki za pomoc

jednak skłaniam się tu ku opinii Grega o przekaźniku (w końcu musiałbym mieć strasznego pecha, żeby dwie manetki były uszkodzone)

ktoś wie, gdzie znajduje się ten przekaźnik? i jeśli pod kierownicą to który to? Jakie ma oznaczenie?
Golf IV 1999r 1.9TDI 110KM Highline

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
--
Tomek



greg

Post autor: greg » śr sie 01, 2007 21:53

tomekp pisze:ktoś wie, gdzie znajduje się ten przekaźnik? i jeśli pod kierownicą to który to? Jakie ma oznaczenie?
Golf IV 1999r 1.9TDI 110KM Highline
znajduje sie pod plastikami jest to pole nr 5 i 6 czyli najbardziej na prawo Obrazek



tomekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 16:41
Lokalizacja: Bytom

Post autor: tomekp » śr lip 16, 2008 19:43

cześć ponownie
to nie był ani przekaźnik, ani manetka
problemem był przepalony układ w tylnej wycieraczce
po wymianie wszystko zaczęło działać poprawnie

niestety wycieraczkę musiałem kupić w serwisie a to troszkę kosztowało

Pozdrawiam i dziękuję za rady

---
Tomek



greg

Post autor: greg » śr lip 16, 2008 23:01

tomekp, napisałeś do mnei pw - nie mogę ci odpowiedzieć bo zablokowałeś przyjmowanie wiadomości



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości