nie pali na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

nie pali na benzynie

Post autor: haps » ndz lip 29, 2007 21:27

Witam, samochod jest na gazie..i dzis odpalilem go jak codzien na benzynie..przelaczylem na gaz bo przejechalem jakies 18 km, jak chcialem go znowu odpalic to nie chcial zagadac..dopiero jak przelaczylem na gaz to poszedl... jadac na gazie wrzucilem go na benzyne ale nie bylo podawania paliwa i samochod nie chcial jechac...i tak caly czas... raz czy tam dwa razy zdarzylo mi sie, ze odpalil na benzynie ale po chwili gasl...co moze byc przyczyna? bo sprawdzalem napiecie na pompie paliwa i nie ma pradu..takze mam nadzieje, ze pompa jest cala.. czy moze to byc spowodowane tym magicznym przelacznikiem sterujacym benzyna i gazem ktory jest umieszczony w samochodzie?! bo jak go rozebralem to nie bylo widac zeby bylo cos przepalone..;/ kompletnie nie mam pojecia co jest..bezpieczniki sa cale...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lip 29, 2007 21:37

haps pisze:czy moze to byc spowodowane tym magicznym przelacznikiem sterujacym benzyna i gazem ktory jest umieszczony w samochodzie?!
to jest naj bardziej optymistyczna wersja
haps pisze:bo sprawdzalem napiecie na pompie paliwa i nie ma pradu.
sprawdzałes bezpieczniki ?? w komorze silnika powinienes miec 2 sztuki gdzies w okolicy sterownika lub reduktora poruszaj kablami przyłaczeniowymi do tych elementów lpg reduktor- sterownik- elektrozawór - wtrysk



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz lip 29, 2007 21:49

dziejo, no bezpieczniki pod kierownica sa ok..i te pod maska tez jest ok...tak wiec jesli bezpieczniki sa ok, to mozliwe ze mam przelacznik ktory ma przekaznik odlaczajacy pompe w czasie jazdy na gazie? i powiedzmy ze cos sie znim zje*** i teraz pompa jest odlaczona i dlatego samochod nie chce zapalic na benzynie? tylko dziwi mnie to ze zdarzylo mu sie odpalic..ale to moze dlatego ze popieprzony jest ten przelacznik..bo przeciez gdyby padnietete byly bepieczniki czy cos w tym rodzaju to samochod by nie zapalil na benzynie..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 29, 2007 21:51

Jak wyciągniesz oba bezpieczniki od instalacji gazowej pod maska to silnik powinien iść na benie bez problemu. W ten sposób wykluczysz awarię przełącznika.
A moze jakieś odcięcie pompy masz i to zaszwankowało.
Dalej bezpieczniki i przekaźnik od pompy. Na koniec okablowanie. Najrzadziej awaria stetrownika silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz lip 29, 2007 21:56

ok w takim razie ide to sprawdzic:) bo moze cos zle zauwarzylem i bezpieczniki moze sa walniete

[ Dodano: 29 Lip 2007 22:30 ]
Pod maska mam tylko 1bezpiecznik ale to raczej nie jest od instalacji gazowej..i on jest ok...nie moge znalesc pod maska 2 bezpiecznikow o ktorych pisales..:/ odkrecilem ten sterownik i odlaczylem, myslalem ze tak odpali ale tez lipa...

[ Dodano: 29 Lip 2007 22:37 ]
Paweł Marek, odlaczylem sterownik i dalej to samo...a co do bezpiecznikow to nie moge ich pod maska znalesc..;/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 361 gości