Auto mi podskakuje na dziurach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Auto mi podskakuje na dziurach

Post autor: Kavior » ndz lip 29, 2007 19:04

witam wszystkich :pub:
Tak sobie jeżdze swoja polowka i powoli szlak mnie trafia za przeproszeniem. Na naszych wspaniałych drogach auto mi podskakuje, rzuca nim na boki i generalnie na kiepskich nawierzchniach jezdzi się delikatnie mówiac nie komfortowo i niebezpiecznie przy wiekszych predkosciach. Gdy dojezdzam do swiateł i zwalniam trzesie mi sie cała buda i kierownice wyrywa z rąk. Wiadomo że na skrzyzowaniach sa nierownosci od stojacych aut, wiadomo o co chodzi. Napisze co wymieniłem w ciagu ostatniego pólrocza-amory przod i tył Kayaba olejowe,oslony i odboje, wszystkie tuleje na wachaczach i tylnej belce na Febi, gałki, jeden sworzen od pasazera, łaczniki i gumy stabilizatora. Z przodu były zmieniane sam amory a z tyłu amory i wszystkie mozliwe gumy. Zawiecha praktycznie cała nowa, nic nie puka i nie stuka ale jezdzi sie beznadziejnie. Mam wrazenie ze zaraz po ustawieniu zbieznosci było lepiej, pojezdziłem troche ustawiłem kolejny raz i dalej kicha. Opony to 185/55R14 na alufeldze. Opony jakies Platinum w sumie juz łysawe i pora na zmiane. Powiedzcie mi drodzy koledzy co jest nie tak ze auto sie prowadzi beznadziejnie. Przeciez profil 55 nie jest taki niski. Moze to jest zwiazane z tym ze auto jest lekkie i nie bedzie sie nigdy kleiło do drogi? Na zimowych 175/70R13 jezdzi sie dobrze i powoli zastanawiam sie czy nie załoze jakichś balonów na te alusy bo męczy mnie taka jazda. Help me...
Jeszcze jedno pytanie-alufelgi ktore mam sa na 6J. Jakie opony mogę na nie załozyc? Chodzi mi czy wejda jakies węższe i wyższe od 185/55
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 18:30 przez Kavior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz lip 29, 2007 19:14

może odboje masz tak pozakładane na amorkach że amorki wogóle nie pracują, da sie wogóle to autko nacisnąć ??



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » ndz lip 29, 2007 19:21

Z przodu zmieniał mi amory mój mechanik bo nie mam sciagaczy do sprezyn wiec na pewno jest ok a z tyłu sam zmieniałem ale jakos nie wyobrazam sobie bym mógł coś zle poskładać :-k Docisne tył i puszcze to szybciutko wraca wiec chyba jest ok.Moze sprezyny sa juz do wymiany? naprawde koncza mi sie pomysły a jazda staje sie coraz mniej przyjemna. Wiadomo na dobrym asfacie jezdzi sie super tylko ciezko u nas o taki :grrr: Jedeyna rzecza ktorej jeszcze nie sprawdziłem to wywazenie kól. Auto sprowadziłem z Niemiec rok temu i jezdze na tych kołach dalej bez wywazania



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz lip 29, 2007 19:23

Auto sprowadziłem z Niemiec rok temu i jezdze na tych kołach dalej bez wywazania
to bedzie miało wpływ przy wiekszych predkościach



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » ndz lip 29, 2007 19:30

Kilka miesiecy temy jadac autostrada 180km/h samochod prowadził sie super ale wiadomo asfalt był idealny. Teraz jak wracałem A4 z Wrocławia do Krakowa przy 110-120km/h zaczyna mi drzec lekko kierownica ale da sie z tym jezdzic, tragedii nie ma. Generalnie auto jest twarde mimo ze celowo załozyłem olejowe amory. Nie wyobrazam sobie co by było na gazowych :chytry:



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz lip 29, 2007 19:35

Kavior,
a jakie masz sprężyny seryjne??



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » ndz lip 29, 2007 19:56

Seria zadne obnizajace



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 431 gości