Problem z zamkiem centralnym.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » ndz sty 28, 2007 01:49

inek01, a tak myślę , skoro to wyglada na błąd uzbrojenia alarmu (bo centralny sam zamyka) lub też bąłd w panelu zamykającymw drzwiach - jakby tak odłaczyć na chwilę klemę od aku, moze usterka ustąpi, a jelsi nie to przecież nic złego, nie powinno sie stać. gucio, sterownik centralnego jest razem z modułem komfortu - jest on przykręcony n aprawo od przekaźników obok rury kierownicy. Z tym, że jak by chciał odpiać osłony, bez otwartych drzwi kierowcy to będzie ból bo trzeb ajednocześnie odpinac osłonę bezpieczników. gucio, a weź no odepnij akumulator i twedy kluczykiem otwórz drzwi



gucio

Post autor: gucio » ndz sty 28, 2007 11:02

A czy w trakcie odłączenia aku, nie rozkodują sie jakieś tam inne rzeczy - np. no nie wiem - radio?? Radio to niby nie problem (aczkolwiek i to ciemna magia dla mnie żeby zakodować stację na tym cholernym radiu( radio jest oryginalne Volkswagena) - bo stację to niby znajdę ale nie potrafię jej zakodować :otepienie: ), bo są napewno ważniejsze rzeczy, które moga się rozkodować. Aczkolwiek nie wiem już sam...

A mam jeszcze takie pytanie - czy jest możliwość odłączenia centralnego zamka całkowicie i zamykać drzwi tylko kluczykiem??



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

radio

Post autor: szatanek » ndz sty 28, 2007 13:30

Wystarczy ze dłużej przytrzymasz przycisk z numerem pod którym chcesz miec daną stacje,stacja bedzie zapamietana , nawet jak odłączysz zasilanie radia stacja zostanie zapamiętana, przynajmniej tak jest w radiu vw gamma IV, nie wiem jakie ty masz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sty 28, 2007 13:43

greg pisze:jakby tak odłaczyć na chwilę klemę od aku
Dobry pomysl.

gucio, po odpieciu aku bedzie musial wpisac kod do radia. Masz go gdzies w papierach ?
gucio pisze:A mam jeszcze takie pytanie - czy jest możliwość odłączenia centralnego zamka całkowicie i zamykać drzwi tylko kluczykiem??
Jest taka mozliwosc.



gucio

Post autor: gucio » ndz sty 28, 2007 14:57

Dzięki za wszelkie rady :pub: - jestem już o ileś tam mądrzejszy w kwestii tego auta.

Kod znalazłem, ale teraz jaka będzie procedura wpisania go. Jak to będzie wyglądało kiedy odepnę ta klemę i zalożę ją na nowo. Jakie kroki przy wpisywaniu tego kodu. Sorki, że tak truje, ale w mojej okolicy nikt nie ma GOLF-a IV :bajer: i nawet nie ma kogo zapytać. Dopiero wczoraj zamówiłem jakąś polskojęzyczną książke do obsługi IV, więc dopiero będzie za kilka dni...



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

radio

Post autor: szatanek » ndz sty 28, 2007 16:06

Włączasz radio na wyswietlaczu wyskakuje SAFE, wciskasz jednoczesnie przycisk TA i TP, trzymasz chwile az wyskoczą na wyswietlaczu 4 zera, pierwsze zero odpowiada przyciskowi z nr jeden , przyciskając ten przycisk zmieniasz cyfry od 1 do 0, drugie pole to przycisk nr 2 itd, jak wpiszesz 4 cyfry jeszcze raz wciskasz TA i TP po chwili radio sie odkoduje. Po kazdym odłączeniu zasilania (klemy) bedziesz musiał ta procedure powtórzyc.



luks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 09, 2004 20:41

Post autor: luks » ndz sty 28, 2007 16:25

mam podobna sytuacje - auto nie golf a toledo ale to to samo i mam pytanie bo objaw identyko jak w tutule, ale ja mam klamki bez czujników (choc dzis zalozzyłem z czujnikami ale kable wisza luzno) i centralny dziala normalnie od pasazera i zamyka kierowce a od kierowcy nic sie nie dzieje. czyli sa rozne centalne ?? z czujnikiem w klamce i bez ???



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz sty 28, 2007 16:35

luks pisze:mam podobna sytuacje - auto nie golf a toledo ale to to samo i mam pytanie bo objaw identyko jak w tutule, ale ja mam klamki bez czujników (choc dzis zalozzyłem z czujnikami ale kable wisza luzno) i centralny dziala normalnie od pasazera i zamyka kierowce a od kierowcy nic sie nie dzieje. czyli sa rozne centalne ?? z czujnikiem w klamce i bez ???
a nie pomyliłeś kabli szarego i zielonego od wyłączników drzwi ?



gucio

Post autor: gucio » wt sty 30, 2007 18:32

Odłączałem tą klemę - ale nic z tego :grrr:

Pozostaje jechać gdzieś do dobrego elektro-mechanika :grin:

Natomiast radio udało mi się jakoś ustawić na szczęście...

[ Dodano: 01 Lut 2007 11:33 ]
Właśnie odebrałem auto od mechanika - zepsuł się mechanizm zamka. Tak więc była to usterka mechaniczna, a nie elektryczna :bajer:

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za wszelaką pomoc :pub:



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » wt lip 17, 2007 20:22

Witam

Ja mam taki problem z zamkiem centralnym, że czasem wszystko dobrze działa a czasem nie. Podejrzewam, że to od temperatury. Teraz jak rano odpalałem bryke to dzrzwi elegancko "CYK<CYK" i już nawet dioda od ryglowania się pali. A teraz jak auto jest nagrzane a za oknem +35 to ni cholery. Mogę normalnie zamykać i otwierać tylko od strony pasarzera. Co to może być?? Zimne luty??


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » sob lip 28, 2007 16:03

LEVI84 pisze:Witam

Ja mam taki problem z zamkiem centralnym, że czasem wszystko dobrze działa a czasem nie.... Co to może być?? Zimne luty??

Na 90% wysychające kondensatory elektrolityczne, po 10 latach mają do tego pełne prawo ;) A kiedy wysychają tracą pojemność.

Sprawdź w momencie kiedy nie działa na złaczu pompki czy (nie zdejmuj go, po prostu zmierz miernikiem):
1- stały plus
3- musi mieć masę
Teraz kawałkiem przewodu połacz 1 z 7 a pozniej 1 z 10
Wtedy ma zadziałać pompka i otwierac / zamykac.

A jak ci sie nie chce to od razu rozbierz moduł centralnego i przelutuj kondensatorki na nowe, koszt groszowy ;)
Obrazek
Obrazek

U mnie pomogło.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » sob lip 28, 2007 18:12

A czy masz może fotki jak mam się dostać do tego układu?? bo drzwi to raczej nie będę chcial rozbirać bo znając moje szczęście to uszkodzę wytłumienie i będzie mi w kabince stukać i pukać. :):):)


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » sob lip 28, 2007 22:23

Ej..... nie zajarzylem ze masz MK4...

W MK3 jest pompka w bagażniku (to zdjęcia jej wnetrza) a zamki są pneumatyczne.
Ostatnio zmieniony sob lip 28, 2007 22:24 przez Cefaloid, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » śr sie 15, 2007 17:11

no wiec ja mam taki sam problem jak pisze LEVI84 tzn gdy jest cieplo to za diabla nie moge otworzyc samochodu z pilota. Gdy jest wilgotno lub zimno nie ma problemu z tym. Poczatkowo myslalem ze to wina pompki, ze gdzies nie laczy i otwieralem gablote przez bagaznik, dostawalem sie do pomki i buch delikatnie z piachy. Zawsze pomagalo. Dzisiaj postanowilem zabrac sie za to dokladniej i zaczalem dlubac. I chyba cos zepsulem. Bo samochodu juz w ogole nie moge otworzyc z pilota. Poczatkowo wygladalo to tak, ze gdy wcisnalem przycisk otwierania drzwi to mignely kierunki, i otwieraly sie zamki. Teraz juz nic nie mryga i nie otwiera sie. Wyciagnalem ta kostke ktora prezentuje na zdjeciach. Bez niej centralny zamek dziala, ale nie likwiduje problemu z tym ze nie moge nawet kluczem otworzyc drzwi do samochodu.
ObrazekObrazek
Na pilota nie reaguje. Na otwieranie bezposrednio z kluczyka reaguje, ale tak ze zawsze zamknie, ale nie zawsze otworzy. Co robic? Co sie skopalo? Czy mozna wymienic ta kostke? Czy trzeba ja bedzie jakos zaprogramowac do pilota?

[ Dodano: Czw Sie 16, 2007 09:57 ]
kto mi pomoze zakodowac piloty do centralki czy odwrotnie, bo mozliwe jest ze zgubila kody pilotow. Jak sie do tego zabrac z centralnym Votex prawdopodobnie Cobra a mk3?
Ostatnio zmieniony śr sie 15, 2007 21:44 przez micky, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości