sprzęgło w 1,6 TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

sprzęgło w 1,6 TD

Post autor: Ciri » pt lip 27, 2007 10:01

Mam następujący problem. Sprzęgło w moim golfiku jest dość twarde. Do tego łapie dość wysoko. Tzn mam wrażenie (ale nie jestem w tym totalnym laikiem) że łapie trochę wcześniej ale samochód rusza dość późno. Kiedy próbuję zupełnie ruszyć bez gazu tzręsie go w pewnym momencie. To są takie dziwne drgania. Sprawdzałam czy sprzęgło się nie ślizga. Metodą wrzucenia 3 biegu wciśniecia gazu na ręcznym i bez problemu gaśnie. Dodam że tak jest podobno właściwie od kilku lat( ze dwa minimum). I niby nic się nie dzieje ale nie chciałabym mieć nie fajnej sytuacji że stracę sprzęgło w trakcie jazdy:(
:crazy:
Jak by ktoś coś wiedział to dajcie znać.

[ Dodano: 27 Lip 2007 10:02 ]
miało być że JESTEM TOTALNYM LAIKIEM heh :grin:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lip 28, 2007 08:51

Ciri,Nie martw się, moja droga, w starym dieslu zawsze będzie trzęsło.Dawaj poprostu trochę wiecejgazu przy ruszaniu. A jeżeli biegi nie zgrzytają i wchodzą lekko, , i gaśnie na ręcznym i na hamulcu na biegu,to wszystko jest ok. Taki urok traktora ;)



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » sob lip 28, 2007 08:58

stonefree, u mnie tez bierze powiedzmy przy gorze bo vw tak maja :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

sprzęgło cd

Post autor: Ciri » ndz lip 29, 2007 16:13

heh a więc byłam na warsztacie i też usłyszałam że sprzęgło ich zdaniem jest do wymiany bo za późno "łapie"
i że nie wiadomo ile mogę na nim zrobić a co do trzęsienia się budy przy ruszaniu to wszystkie poduszki są do wymiany.
Więc to walę, będę jeździć na tym sprzęgle aż nie padnie - albo przynajmniej nie zauważę że się ślizga czy coś. Nic mi nie zgrzyta przy zmianie biegu. Nie mam Problemu z wbiciem biegu. I właśnie się dowiedziałam, że ten golf ma takie sprzęgło od 4 lat i podobno od 4 lat powinno być wymienione. Więc chyba macie rację taki urok traktorka:) a narazie nie zauważyłam zeby się ślizgało :grin:
Dzięki :cool:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 29, 2007 21:35

I bardzo mądra decyzja ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości