Zabezpieczenie przed kradzieżą DIESEL'a

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mihau
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt maja 06, 2005 07:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zabezpieczenie przed kradzieżą DIESEL'a

Post autor: mihau » wt maja 24, 2005 07:27

Ja rozwijam ten temat być może po raz kolejny ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć a na innym poście nikt nie chce mi odpowiedzieć :grrr:
Mam MKIII 1,9 TDi.
Kupiłem elektrozawór kierunkony (ponoć do wszstkich silników do 2,5 l), założyłem go na przewód doprowadzający paliwo do filtra (jakieś 20 cm od zbiornika) i jakie mnie zdziwko wzięło jak przejechałem całe miasto na włączonej blokadzie :) Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli źle dalej piszę... Należy założyć jeszcze jeden zawór na przewod powrotny? Kierunkowy zawór, tym razem kierunkiem do baku. Spiąć to w jeden obwód odcinający i finito?
Acha... czytałem różna szczątkowe opinie, że w momencie gdy zawory nie podają paliwa to się może coś popsuć, np. pompa paliwowa, pompa wtryskowa itd... Czy ktoś może faktycznie to potwierdzić?

Co sądzicie o tym odcięciu KD-1??? Ponoć coś fajnego...
Link:
http://allegro.pl/show_item.php?item=51593552



enterro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 10, 2005 10:36
Lokalizacja: Toruń

Zabezpieczenia

Post autor: enterro » wt maja 24, 2005 08:17

Ja mam blokadę skrzyni. To jest chyba najlepsze dla diesla. Elektrozawór przy zbiorniku jest ok ale w filtrze paliwa masz jeszcze zapas na co najmniej 10 km, a poza tym złodziej utnie przewód paliwowy i podstawi własną butelkę z paliwem, poda plus na zawór pompy i nie będzie się przejmował twoimi zabezpieczeniami. Najlepiej blokada skrzyni, bez kanału tego nie zdejmie.



yaqb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 17, 2004 11:45
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: yaqb » wt maja 24, 2005 09:34

Najlepiej zablokować pokrywe silnika i wykorzystać zawór w pompie. Ten dodatkowy też jest dobry ale kiedyś miałem i sie zacinał. Stosując dodatkowy zawór koniecznie na przelewie musi być zawór zwrotny.



mihau
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt maja 06, 2005 07:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Post autor: mihau » wt maja 24, 2005 11:05

OK. A jak zablokować pokrywę silnika?
Jaka blokade skrzyni polecacie??



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą DIESEL'a

Post autor: Corvax » wt maja 24, 2005 13:50

mihau pisze: Acha... czytałem różna szczątkowe opinie, że w momencie gdy zawory nie podają paliwa to się może coś popsuć, np. pompa paliwowa, pompa wtryskowa itd... Czy ktoś może faktycznie to potwierdzić?
Owszem, mozesz załatwic pompę wtryskową.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Pompa wtryskowa

Post autor: Andrzej1 » wt maja 24, 2005 18:00

Witam.
Do pompy wtryskowej dochodzi przewód z napięciem.Przewód ten jest podłączony do zaworu odcinającego paliwo.Na ten przewód wstaw wyłącznik ukryj i będzie ok.Przystaw ucho do pompy wtryskowej i niech Ci ktoś włącza i wyłącza zapłon, będziesz słyszał cykanie.Poradzisz sobie.Taki zawór ma każdy ropniak.Po wyłączeniu zapłonu kluczykiem stacyjki śilnik natychmiast gaśnie.
Pozdrawiam życzę owocnych prób. Andrzej.Golf 1.8 GL.



Awatar użytkownika
DIESEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt lis 09, 2004 18:23
Lokalizacja: kraków

Re: Pompa wtryskowa

Post autor: DIESEL » wt maja 24, 2005 19:04

Andrzej1 pisze:Witam.
Do pompy wtryskowej dochodzi przewód z napięciem.Przewód ten jest podłączony do zaworu odcinającego paliwo.Na ten przewód wstaw wyłącznik ukryj i będzie ok.Przystaw ucho do pompy wtryskowej i niech Ci ktoś włącza i wyłącza zapłon, będziesz słyszał cykanie.Poradzisz sobie.Taki zawór ma każdy ropniak.Po wyłączeniu zapłonu kluczykiem stacyjki śilnik natychmiast gaśnie.
Pozdrawiam życzę owocnych prób. Andrzej.Golf 1.8 GL.
tak, tylko że każdy złodziej o tym wie i podaje "+" z akumulatora na pompe wtryskową i po kłopocie :grin:



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Andrzej1 dodaje

Post autor: Andrzej1 » wt maja 24, 2005 20:33

Zamiast wyłącznika można założyć przełącznik,na klapę(maskę) założyć wyłącznik taki jaki jest zamontowany przy hamulcu ręcznym,dołożyć syrenę(na giełdzie 12zł),diodę migającą i za 15 zł. całkiem dobrze działający alarm.W stanie załączenia miga dioda, po włączeniu zapłonu wyje syrena,silnik nie odpala.Przy próbie otwarcia maski syrena wyje.Można układ rozbudować,dołożyć przekażnik i elektrolitami ustalić czas wycia syreny(20-30 sek.) .Ale jeśli bierzemy pod uwagę co potrafią złodzieje, to znaczy że nie ma sposobu na nich.
Najlepsze są zawsze najprostsze sposoby.
Pozdrawiam.Andrzej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości