problem z kolem pasowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem z kolem pasowym

Post autor: majekMK2 » pt lip 27, 2007 17:48

Witam mam pytanie bo mam na kole pasowym luzy jak auto jest odpalone ok. 1,5cm sie kreci krzywo i czy moze sie cos stac???I co trzeba wymienic zeby nie bylo takiego luzu.niewiem tez czy dobrze to kolo nazwalem ale chodzi mi o to co jest nalozony pasek klinowy i jest on u dolu.
Prosze o pomoc???



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lip 27, 2007 18:19

Witam
TO moze byc złudne gdyz mi tez sie wydawało ze krzywo mi sie kreci kolo pasowe to na dole bodaj od paska klinowego alternatora. Ale to wystepuje przy bardzo niskich obrotach. Ja tez bede to dokladnie sprawdzal ale wydaje mi sie ze to jest "fatmorgana" ze tak powiem. Ale niczego nei mozna lekcewarzyc. Moze tak byc np ze łozysko sie wyrobiło ale sprawdz dokladnie czy napewno sie telepoce.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » pt lip 27, 2007 18:23

Maćkooo Moze tak popatrze ale widze ze na obudowie plastikowej paska rozrzadu jest troche zeszlifowane przez pasek klinowy i dosc mocno te kolo sie kreci krzywo.i kumple tez widzieli i muwili ze u nich tak nie ma w golfach ale dam znac jak to zdiagnozuje.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lip 27, 2007 19:14

Zeszlifowaniem sie nie przejumuj ten pasek sie kreci tyle razy co Ziemia. Najlepiej spojrzeć w budowe tego kola na czym ono sie trzyma i masz problem z głowy. Wiadomo czy i ewentualnie co wymienic. Jak bede miał czas to lukne co tam moze byc luzne
Narqa


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

pyro95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 19, 2007 13:01
Lokalizacja: świchowo

Post autor: pyro95 » pt lip 27, 2007 19:31

witam wez ściągnij pasek z koła i sprawdz ręcznie czy ma luz bo tak być niemorze jezeli ma to sprawdz czy jest dokrecone jak tak to ściągnij i sprawdz czy jest proste najlekiej na szybie bo jest zawsze równa jak koło jest równe to sprawdz os mocowanie koła czy niema bicia pozdro :bigok:



Awatar użytkownika
hormon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 19:50
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hormon » sob lip 28, 2007 11:21

witam u mnie to dsamo jest ale to nie jest fatamorgana to bedzie raczej luz na lozysku tzn lozyso wyrobione


[b]:: VW Golf II, VW Golf III, VW Touran, VW Passat B5 Kombi (nadal jest), VW T-ROC, Škoda Kodiaq Sportline -Aktualnie :hmm:[/b] :banghead:

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob lip 28, 2007 14:16

Witam
Nie byłbym tak pewny jak kolega co do tego łozyska. Ja tam widze 4 sruby mocujace to koło pasowe. Moze któras sie poluzowała. Nalezaloby to sprawdzić . Wkrótce bede sprawdzał czy mam dobrze ustawtiony rozrzad to tez tam sprobuje zagladnac.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob lip 28, 2007 15:51

bylem dzisiaj u mechanika i powiedzial mi ze to moze byc tez skrzywione kolo pasowe ale sprawdze to jeszcze czy jest dobrze dokrecone



Awatar użytkownika
hormon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 19:50
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hormon » pn lip 30, 2007 18:42

fakt trzyma sie na srubach kiedys tez sprawdzalem to i probowalem dokrecic ale byly dokrecone na maxa ia jednak to wina lozuyska byla


[b]:: VW Golf II, VW Golf III, VW Touran, VW Passat B5 Kombi (nadal jest), VW T-ROC, Škoda Kodiaq Sportline -Aktualnie :hmm:[/b] :banghead:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości