Blokada zapłonu - oznaczenie kolorów w stacyjce?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

manieks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 28, 2006 11:15
Lokalizacja: Olsztyn

Blokada zapłonu - oznaczenie kolorów w stacyjce?

Post autor: manieks » ndz kwie 02, 2006 14:04

Witam.
Chcę założyć blokadę zapołonu a za bardzo nie wiem jakiego koloru jest przewód od zapłonu wychodzący ze stacyjki oraz jakie mają przeznaczenie pozostałe przewody.
Kolory przewodów wychodzących ze stacyjki: Czerwony, czerwony z czarnym paskiem, czarny z żółtym paskiem, niebiesko-czarny, czerwono-brązowy, szary. Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2007 11:40 przez manieks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 02, 2006 14:41

czerwony plus z aku, czerwono-czarny rozrusznik, czarno-żółty plus po stacyjce z przerwą przyz zapalaniu, czarny stały plus po stacyjce, brązowo-czerwony do radia czyli plus po włożeniu kluczyka, szary do postojówek, niebiesko czarny nie wiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

manieks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 28, 2006 11:15
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: manieks » ndz kwie 02, 2006 15:59

Dziękuje za odpowiedź, czarny przewód jest podłączony do stalowego kołnierza przy wejściu kluczyka do stacyjki. Moje pytanie: który przeciąć przewód żeby rozłączyć zapłon i podłączyć blokadę.



racer18

Post autor: racer18 » ndz kwie 02, 2006 16:53

Ja na odięcie rozrusznika przeciąłem czarny i zrobiłem go na przekaźniku :)



Awatar użytkownika
piogol1769
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 04, 2007 14:49
Lokalizacja: woj. śląskie, pow. będzin
Kontakt:

Post autor: piogol1769 » czw lip 26, 2007 10:55

Zakupiłem blokadę zapłonu. Który przewód NAJLEPIEJ jest zabiezpieczyć tą blokadą ?
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2007 10:57 przez piogol1769, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrowienia dla forumowiczów ze śląska :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 26, 2007 14:44

Masz spory wybór zdecuduj sam i nikomu nie mów. Może być pompa paliwa (jeśli nie masz gazu), któryś przewód czujnika halla, zasilający sterownik silnika, zasilający cewkę, nawet główny plusowy po stacyjce.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 423 gości