Problemy z turbiną

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nmaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Rzeszów

Problemy z turbiną

Post autor: nmaniek » pn maja 23, 2005 12:33

Ostatnio mam problemy turbina a mianowicie w trakcie „gazowania” słychać cos w stylu gwizdu, no i moc raczej jest nie odczuwalna. Wyczytałam że jak się tak dzieje to może był ona „zaolejona” – możecie mi powiedzieć jak ewentualnie można ja odoleić. Wcześnie działał ładnie od jakich 4 tyś km zaczęły się problemy. Ale charakterystyczny gwizd pojawiał się dopiero ostatnio po wpadce z rozrządem – mój macher nie dokręcił śruby na kole zębatym i co przestawiło pasek. Na szczęście poszły tylko dociskacze hydrauliczne. Teraz nie wiem czy to mogło być przyczyna tego że turbina ewidentnie przestaje działać.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pn maja 23, 2005 13:49

Jak kawałek czegoś z komory spalania dostało sie do turbiny mam na mysli kawałek zaworu lyb czegos metalowego to mogło byc to powodem zdeformowania wirnika Oglądałeś dokładnie głowice czy nie ma ubytków po wpadce z rozrzadem? Jezeli napewno nie było ubytków to ta awaria nie powinna miec wpływu na prace turbo Posprawdzaj podcisnienie i czy gdzies nie wieje bokami czasem peka obudowa od srodka czego nie widac z zewnatrz pomierz cisnienie


MORE POWER

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości