(mk III) złamałem śrube od koła!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomecki

(mk III) złamałem śrube od koła!!

Post autor: tomecki » sob maja 21, 2005 16:40

przy ściąganiu koła jedna ze śrub się złamała (w rece został mi klucz do kół i gorna czesc sruby w nim) i tkwi teraz w piaście..co robić?!



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob maja 21, 2005 16:54

Rozwiercać .Mi urwała się m zacisku i tą metodą jak ją dostatecznie osłabiłem to wyszła z wiertłem.A na przyszłość mniej krzepy "Gustliczku"to nie czołg.



tomecki

Post autor: tomecki » sob maja 21, 2005 17:11

sprobuje rozwiercic ,dzieki!



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Re: (mk III) złamałem śrube od koła!!

Post autor: wojteks » sob maja 21, 2005 22:06

tomecki pisze:przy ściąganiu koła jedna ze śrub się złamała (w rece został mi klucz do kół i gorna czesc sruby w nim) i tkwi teraz w piaście..co robić?!
czyżby dokręcili Ci koła u wulkanizatora pneumatycznym kluczem ma maxa,

koledzy dodrze radzą rozwiercać



tomecki

Post autor: tomecki » sob maja 21, 2005 22:19

ta dokladnie debile jedne. w bagazniku im zostawielm zestaw nowych srub to oni nie,zdjeli felgi zimowe ze starymi zardzewialymi srubami i przykrecili nimi pozniej alufelgi. debile >:(



tomecki

Post autor: tomecki » sob maja 21, 2005 22:24

ta dokladnie debile jedne. w bagazniku im zostawielm zestaw nowych srub to oni nie,zdjeli felgi zimowe ze starymi zardzewialymi srubami i przykrecili nimi pozniej alufelgi. debile >:(



tomecki

Post autor: tomecki » sob maja 21, 2005 22:25

ta dokladnie debile jedne. w bagazniku im zostawielm zestaw nowych srub to oni nie,zdjeli felgi zimowe ze starymi zardzewialymi srubami i przykrecili nimi pozniej alufelgi. debile >:(



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob maja 21, 2005 22:28

tomecki pisze:ta dokladnie debile jedne. w bagazniku im zostawielm zestaw nowych srub to oni nie,zdjeli felgi zimowe ze starymi zardzewialymi srubami i przykrecili nimi pozniej alufelgi. debile >:(
Ja sie już nauczyłem, pneumatycznym co najwyżej mogą zacząć wkręcać a dokręcić muszą RĘCZNIE, krótkim kluczem, nie upieram się przy dynamometrycznym kluczu. Szczególnie ważne jest to przy alusach.

Co do rozwiercania to jeszcze można użyć "wykrętaka" czyli takiego specyficznego lewego gwintownika lub lewego (lewo obrotowego, lewoskrętnego) wiertła



tomecki

Post autor: tomecki » sob maja 21, 2005 22:33

a wale to podjade do nich i kaze zalozyc nowe sruby a tamta rozwiercic,niech sie chlopcy mecza ;)



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob maja 21, 2005 22:45

tomecki pisze:a wale to podjade do nich i kaze zalozyc nowe sruby a tamta rozwiercic,niech sie chlopcy mecza ;)
to jeszcze każ im użyć klucza dynamometrycznego (musisz znać moment dokręcenia śruby) 110Nm to wg książki moment dokręcenia śrub tarczy koła. Wulkanizator powinien mieć tabelę momentów dokręcenia kół dla róznych typów felg, te 110 to pewnie dla stalowych felg.



enterro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 10, 2005 10:36
Lokalizacja: Toruń

śruba

Post autor: enterro » pn maja 23, 2005 09:57

Też miałem urwaną. Można użyć wykrętaka (komplet kupisz nawet w supermarkecie).



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn maja 23, 2005 12:14

Ten klucz pneumatyczny to chyba do tirów był. Nie widziałem jeszcze małego pneumata, który by tak śruby dokręcił. Ja mam elektryczny klucz boscha i ustawiony na maxa. Ale ja później próbuje ręcznym poprawić. Nie każdy wie ale wulkanizator nie odpowiada za dokręcenie kół w aucie. A to dlatego, że kierowca jest obowiązany sprawdzić dokręcenie własnych kół po przejechaniu kilku kilometrów. Każde koło się układa. A aluminiówki albo się rozkręcają albo same dokręcają. Do odkręcania takich kół najlepszy jest klucz fabryczny vw i rura. Odkręcając śruby w ten sposób należy pamiętać, że ruch rurą i kluczem musi być silny i szybki inaczej urwiemy śrubę, a tak to gwint się podda zanim śruba przekroczy swoją wytrzymałość na skręcanie materiału.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości