Czujnik temometru - gdzie zamontować

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kidler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 11:02
Lokalizacja: Opole

Czujnik temometru - gdzie zamontować

Post autor: Kidler » pn lip 23, 2007 16:05

Witam, kupiłem termometr do samochodu i chcę go zamontować. Mam jednak mały problem: bo nie wiem jak wyjść z kabiny golfa np. do komory silnikowej z czujnikiem temperatury, który będzie mierzył temperaturę otoczenia? Gdzie standardowo montuje się takie czujniki w golfach? Przy silniku nie może być, bo będzie falszowało odczyt temperatury - myślałem o założeniu tego koło reflektora, ale jak wyjść tym kablem :( Jest jakiś myk?
Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lip 23, 2007 16:10

Kidler pisze:Przy silniku nie może być, bo będzie falszowało odczyt temperatury - myślałem o założeniu tego koło reflektora, ale jak wyjść tym kablem :( Jest jakiś myk?
Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.
Poszukaj jakiejś przelotki, coś być powinno i przeciągnij, a montowane są zazwyczaj pod zderzakiem (w mk3, w mk4 nie wiem, ale powinno być dobrze)



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn lip 23, 2007 17:33

Kidler,
ja zamontowałem czujnik temperatury w kratce nawiewu (przykleiłem czujnik w tunelu) i teraz moge obserwowac z jaka temperaturka dmucha mi do auta np przy właczonej klimie lub właczonym grzaniu tak zeby
utrzymac optymalna temperature wewnatrz kabiny.
pozdr.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn lip 23, 2007 18:02

Przy pedale gazu jest guma zakrywająca dziurę otwór jest w połowie komory silnikowej, a czujnik oryginalny jest w zderzaku przy sygnale dźwiękowym z lewej strony ty zaś możesz zamontować w nadkolu tak jak jest w większości aut



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości