Nie swieci sie kontrolka ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gizmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 03, 2007 16:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie swieci sie kontrolka ESP

Post autor: Gizmo » pn lip 23, 2007 00:37

Witam,

otóż mam problemik..... od niedawna jestem posiadaczem golfa IV 1.9TDi który to posiada w wyposażeniu ESP. Jednak w momencie przekręcania kluczyka nie podświetla mi się kontrolka od ESP, również po przyciśnięciu guzika nie ma żadnych zmian o tym czy zostało zdezaktywowane czy załączone..... Czy jest możliwość iż zostało ono wyłączone przez komputer? z tego co mi wiadomo kostka ESP była wymieniana na nową....
Ostatnio zmieniony pn lip 23, 2007 22:34 przez Gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.


Powered by Gizmo

Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn lip 23, 2007 01:55

duze prawdopodobienstwo ze kosta z tylu wyleciala od esp, trzeba wyjac delikatnie kratki od nawiewow i sprawdzic czy wstyk z tylu jest dobrze wlozony, u mnie pomoglo i guzik juz dziala

pozdrawiam i powodzenia



Gizmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 03, 2007 16:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Gizmo » pn lip 23, 2007 11:19

ale hmm.... w momencie gdy włączam zapłon na desce powinna zapalić mi się kontrolka od esp..... a ona nie daje oznak życia......


Powered by Gizmo

Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn lip 23, 2007 11:46

to zle zrozumialem, u mnie byl problem innego typu, esp zapalalo sie na zegarach natomiast nie mozna bylo tego wylaczyc guzikiem ktory sie nie podswietlal, myslalem ze tak ma byc az kiedys rozebralem kratki nawiewu i zobaczylem ze kosta z tylu jest odpieta. jezeli nei wyswietla ci sie esp na zegarach w ogole to dziwna sprawa, a mimo nie zapalonej kontrolki esp funkcjonuje???



Gizmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 03, 2007 16:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Gizmo » pn lip 23, 2007 18:55

no własnie...... a tego jeszcze nie próbowałem......
na weekend wyjeżdżam za miasto to będzie okazja ^^ by sprawdzić, ale pomimo tego i tak coś jest nie tak bo powinna być informacja...


Powered by Gizmo

henry101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 16, 2006 06:53
Lokalizacja: Elbląg

ESP-kontrolka

Post autor: henry101 » pn lip 23, 2007 20:42

Witam ja już przerabiałem wszystko i doszedłem .Żadne kostki i kabelki tylko czujnik. Poświęciłem na to dużo czasu więc to chyba to. Znalazłem na niemieckim forum(znajomość niemieckiego)że od 1999 r ma wadę właśnie czujnik ESP i w tych autach serwisy mieły je wymieniać bezpłatnie. Znalazłem nawet opis jego naprawy i ZADZIAŁALO !.Wszystko to zimny lut na Układzie scalonym. Wyjmujemy czujnik znajduje się pod kierownicą kostka 3x3 cm. Wydłubujemy czarną masę Robimy to bardzo ostrożnie. Następnie dotykamu lutownicą sześć nożek od układu scalonego i już. Włączyłem zapłon i do dzisiaj chodzi. Jak ktoś to zrobi to proszę napisać. Pozdro dla forum.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: ESP-kontrolka

Post autor: PJ » wt sie 21, 2007 15:11

Lenkwinkelsensor ?
jak mozesz to podaj linka do zrodla


PJ

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » czw sie 23, 2007 18:27

henry101, moglbys napisac o ktory to czujnik chodzi? Z tego co wiem w sklad ukladu ESP wchodza dwa czujniki: czujnik przyspieszenia poprzecznego i czujnika kąta skrętu. Co tam dokladnie trzeba zlutowac? Wyciagnalem czujnik przyspieszenia poprzecznego (bo on u mnie szwankuje) i widze tylko 3 nozki (styki), reszta to plastikowa obudowa. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wydlubywaniem czarnej masy. Trzeba rozwalic ta plastikowa obudowe czujnika i lutowac cos w srodku? Czy moze poprawic przewodzenie na nozkach czujnika?
U mnie ESP dziala bardzo losowo, a jak juz sie zaswieci lampka to jedyny sposob aby znow zaczelo dzialac to ponowne odpalenie auta. I tak do ponownego zapalenia sie lampki, czasem pojezdze 2 minuty a czasem i 2 godziny zanim sie zaswieci.
Jestem juz zdeterminowany aby kupic taki czujnik z Niemiec (nowy z 2-letnia gwarancja 120 EUR + 15 EUR przesylka), ale natrafilem na ten post henry101 dlatego tez wstrzymuje sie na razie z kupnem i sprobuje cos pogrzebac przy tym czujniku. Chcialbym tylko wiedziec czy trzeba rozwalic jego obudowe i lutowac cos w srodku, czy moze wystarczy poprawic przewodzenie nozek.
Wydaje mi sie ze tutaj jest cos opisane:
http://www.motor-talk.de/forum/esp-fehl ... 61115.html
ale nie umiem za bardzo niemieckiego. Jakby ktos obeznany z niemieckim mogl przeczytac i wyjasnic co i jak to bylbym bardzo wdzieczny.
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 18:29 przez Cris, łącznie zmieniany 1 raz.



maxbest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 12:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: maxbest » czw sie 23, 2007 19:20

Do Cris,

Sprobuj przeczyscic bezpieczniki przy akumulatorze. U mnie bylo podobnie z esp tez trzeba bylo wylaczac auto zeby kontrolka zgasla. Powodem byly zasniedziale styki bezpiecznikow od absu.
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 19:22 przez maxbest, łącznie zmieniany 1 raz.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

ESP c.d.n

Post autor: PJ » czw sie 23, 2007 20:47

na szybkiego ...

do 02/2002 montowano Querbeschleunigungs/ Längssensor (czujniki przyspieszenia poprzecznego/liniowego) jako pojedyncze moduly, male czarne kostki pod kolumna kierownicy

od 02/2002 montowano czujnik modulowy (duosensor, 2 w jednym) cena okolo 500 euro

w zwiazku z problemami z G200 czujnikiem przyspieszenia poprzecznego producent sugerowal montaz nowego duosensora :-)

stary, pojedynczy G200 mial nastepujacy problem; w zwiazku ze slaba jakoscia polaczen lutowanych, sensor powoduje czasami sporadyczne bledy, ktore sa sygnalizowane za pomoca kontrolki ESP

sa 3 opcje:

1 istnieje mozliwosc samodzielnego poprawienia tych polaczen

2 wymiana w ASO VW 500-800 euro

3 kupic sensor i wymienic samemu

wymiana jest banalna, instrukcje wysylam przez PW (Diesel-Wiesl nie ja :-)))
//komentarz: D-W chyba wie co pisze ma ponad 4000 postow na koncie od 2003 r

uwaga: po wymianie G200 trzeba ponownie skalibrowac ESP, koszt 20 euro ASO VW

numer czesci jesli ktos potrzebuje:
1J0 907 651 A


PJ

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Re: ESP c.d.n

Post autor: Cris » czw sie 23, 2007 21:18

maxbest pisze:Do Cris,

Sprobuj przeczyscic bezpieczniki przy akumulatorze. U mnie bylo podobnie z esp tez trzeba bylo wylaczac auto zeby kontrolka zgasla. Powodem byly zasniedziale styki bezpiecznikow od absu.
Jutro smigam obejrzec bezpieczniki. Mam nadzieje ze to pomoze. Tak czy inaczej dzieki za podpowiedz i nadzieje na latwe rozwiazanie problemu :)
PJ pisze:na szybkiego ...

stary, pojedynczy G200 mial nastepujacy problem; w zwiazku ze slaba jakoscia polaczen lutowanych, sensor powoduje czasami sporadyczne bledy, ktore sa sygnalizowane za pomoca kontrolki ESP
Zeby poprawic te polaczenia to trzeba rozwalic obudowe czujnika? Z zewnatrz widoczne sa tylko 3 nozki...
PJ pisze: 2 wymiana w ASO VW 500-800 euro
Haha, super opcja ;) Pierwszy demontaz czujnika zajal mi 5 minut, teraz kazdy nastepny to doslownie 1 minuta. A koszt nowego czujnika to 120 EUR.
PJ pisze:uwaga: po wymianie G200 trzeba ponownie skalibrowac ESP, koszt 20 euro ASO VW
Hmn, nigdy o tym nie slyszalem. Co ta kalibracja ma na celu? Czy bez kalibracji moze wszystko pieknie dzialac tylko po prostu jakies zle wartosci sa wysylane i w zwiazku z tym reakcja jest zla? Czy moze w ogole nie dziala i trzeba skonfigurowac aby dzialalo?

PJ - wielkie dzieki za tlumaczenie, jakbys cos ciekawego jeszcze doczytal (zwlaszcza to w jaki sposb poprawic te polaczenia) to bardzo prosze o kolejne info.



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: ESP c.d.n

Post autor: PJ » wt sie 28, 2007 10:37

no i co ? pomoglo ?
u mnie te pierd*** ESP blokowalo wrzucenie 4- ki (automat)
aha 426 PLN kosztuje ten czujnik u Kolacza ASO VW dostawa 24h


PJ

Awatar użytkownika
Cris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:06
Lokalizacja: zach.-pom.

Post autor: Cris » wt sie 28, 2007 12:19

Ogladalem bezpieczniki i sa ok, moze jeszcze sprobuje zamienic z innymi ale watpie czy to cos pomoze. Tak wiec zostaje albo poprawic polaczenia lutowane (ale nie bardzo wiem czy mam rozwalac obudowe czujnika czy nie) albo kupic nowy. Jesli kosztuje troche ponad 400zl to chyba sie zdecyduje i wezme choc przydaloby sie najpierw pozyczyc od kogos taki czujnik i przetestowac czy dziala.
Ja bylem kiedys u Kolacza w zwiazku z inna sprawa ale przy okazji powiedzialem zeby sprawdzili co nie dziala w ESP. Dalem 150zl za skanowanie kompem i nic nie wymyslili, powiedzieli ze albo czujnik do wymiany albo cos z elektryka. Tak wiec musialbym dac im kase zeby sprawdzili elektryke a jak nic nie wyjdzie to wtedy czujnik do wymiany. To ja mam w d... taka robote. Pewnie za sama wymiane czujnika tez wezma ze 100zl albo i wiecej. Za wymiane uszczelki od klapy bagaznika chcieli 80zl :/ Aaa no i jeszcze jedno: po tygodniu znowu tam do nich zajechalem zapytac o cene tego czujnika: powiedzieli ze cos kolo 450zl ale niby tlumaczyli cos ze dostaja w komplecie obydwa czujniki (a drugi 1300zl stoi) i ze wymieniaja obydwa. Hahaha, wtedy to juz mialem ich dosc.
Najlepiej chyba zamowic u nich w sklepie ten czujnik, nie gadac z serwisem i samemu zamontowac.
PJ - Ty tez chcesz kupic ten czujnik? Jesli tak to bysmy sie ugadali zamowili jeden i przetestowali w obydwu autach. Jakby u jednego nie dzialalo to by drugi wzial i tyle. A moze juz masz sprawny? Jesli tak to bylaby mozliwosc sprawdzenia czy u mnie by dzialalo z Twoim czujnikiem?



PJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:40
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: PJ » wt sie 28, 2007 14:14

//Jesli kosztuje troche ponad 400zl to chyba sie zdecyduje i wezme choc przydaloby sie najpierw pozyczyc od kogos taki czujnik i przetestowac czy dziala.

no tylko od kogo ? jesli taki sam czujnik jest w Octavii to moge sprobowac w Skodzie bo poki co skasowali 250 pln (wymienili dobra czesc) i nadal kicha

//Najlepiej chyba zamowic u nich w sklepie ten czujnik, nie gadac z serwisem i samemu zamontowac.

wezme sie za to za okolo 5 tygodni, wczesniej nie da rady, taki jest plan B

P.


PJ

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości