Szyba przednia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Szyba przednia

Post autor: Christopherek » śr maja 09, 2007 12:52

witam.niedawno kupiłem mk4 z pękniętą szybą przednią.póki co zrobiłem pasek przeciwsłoneczny z adresem strony ale na dłuższą metę nie będę tak jeździł i chciałbym wymienić tą szybkę.teraz pytanie ile szyba przednia z wymianą będzie kosztować,no i jeszcze jedno szyba ma sensor deszczu i tu się mi nasuwa drugie pytanie.czy oni będą musieli wstawić szybę z sensorem deszczu czy po prostu odklejając lusterko do szyby przykleją do nowej i będzie spoko działać?pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :okej:


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr maja 09, 2007 13:59

Nie wiem jak sprawa wygląda z sensorem, ale w ASO za oryg. szybę wraz z montażem płaciłem (tzn. PZU a nie ja) 1100zł. Zamiennik z montażem ok. 500zł.



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » śr maja 09, 2007 14:45

kiss pisze:Nie wiem jak sprawa wygląda z sensorem, ale w ASO za oryg. szybę wraz z montażem płaciłem (tzn. PZU a nie ja) 1100zł. Zamiennik z montażem ok. 500zł.
co masz na myśli mówiąć oryginalną szybę? bo nie wiem czy wiesz ale VW nie produkuje szyb a że nie ma znaczka VW to nie znaczy że jest nieorginalna nie dotyczy to szyb nordglass bo one nie maja aprobaty koncernów samochodowych. Mogłeś wymienić w zakładzie za 500 zabrać kasę z ubezpieczenia (daną wg ich cennika) i miałbyś ponad 500 dla siebie :pub:


Jeżeli szyba ma sensor deszczu to musi być wymieniona na nową przeznaczoną do montażu tego sensoru, czyli prościej mówiąć szyba taka ma sitodruk przeznaczony na mocowanie tego sensora, z zwykłej szybie tego nie ma, co nierzadko ma znaczenie na działanie sensora. nawet jeżeli będzie działał to będzie to lipnie wyglądać na szybie bez sitodruku. Nie polecam kombinować bo może się okazać że nie zaoszczędzisz. :pub:



greg

Post autor: greg » śr maja 09, 2007 15:22

szyba z paskiem (jest kilka modeli) wraz z klejem - na giełdzie w Poznaniu - zapłaciłem 320zł (zeszły rok)



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr maja 09, 2007 15:58

Kand pisze:co masz na myśli mówiąć oryginalną szybę?
Nie wiesz co to jest oryginalna część? :panna:
VW nie produkuje wielu podzespołów a mimo to występują one jako części oryginalne lub zamienniki. Tak samo dotyczy to szyb.
Kand pisze:Mogłeś wymienić w zakładzie za 500 zabrać kasę z ubezpieczenia (daną wg ich cennika) i miałbyś ponad 500 dla siebie
Gdyby tak miałobyć to pewnie bym zrobił, ale wycenili mi na 600zł, więc gdzie Ty tu widzisz ponad 500 dla siebie?



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » śr maja 09, 2007 17:02

kiss pisze:
Kand pisze:co masz na myśli mówiąć oryginalną szybę?
Nie wiesz co to jest oryginalna część? :panna:
VW nie produkuje wielu podzespołów a mimo to występują one jako części oryginalne lub zamienniki. Tak samo dotyczy to szyb.
Kand pisze:Mogłeś wymienić w zakładzie za 500 zabrać kasę z ubezpieczenia (daną wg ich cennika) i miałbyś ponad 500 dla siebie
Gdyby tak miałobyć to pewnie bym zrobił, ale wycenili mi na 600zł, więc gdzie Ty tu widzisz ponad 500 dla siebie?
to co wg Ciebie jest oryginałem a co zamiennikiem, skoro wycenili Ci na 600zł to dlaczego piszesz że ubezpieczalnia zapłaciła 1100?



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » śr cze 27, 2007 12:06

Mam czujnik (sensor) deszczu. Czy przy wymianie szyby muszę zwrócić na to uwagę, czy każda szyba będzie odpowiednia? Jeśli nie to jak będzie różnica w cenie?
Pozdrawiam
Grzegorz



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr cze 27, 2007 12:42

niestety auto z sensorem deszczu potrzebuje troszke innej szyby (rzuć okiem na podstawę lusterka wstecznego od zewnątrz zobaczysz czym to się różni), ale koszt chyba jest niewiele większy niż szyby nieprzystosowanej do czujnika.
pzdr



Awatar użytkownika
Nody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: Szczecin

Przednia sszyba z sensorem deszczu

Post autor: Nody » pt lip 20, 2007 16:26

Szyba jest droższa od normalnej o 50 zł bo ma zaczepy na sensor (kawałek plastiku przykl;ejonego do szyby). Koszt wymiany 480 zł z szybą z gwarancją 12 miesięcy (szczecin 3 miechy temu) Szyba renomowanej firmy i nowa.


Właściciel samochodu VW Golf IV 1.6 SR (AKL) Comfort - 98 rok.

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pt lip 20, 2007 23:08

Witam wszystkich
Ja tylko chciałem powiedzieć ze niema gorszego dziadostwa jak NORDGLASS, a wiem to z własnego doświadczenia bo parę razy dostałem kamykami w kilka szyb i wiem która ile wytrzyma
WZ



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt lip 20, 2007 23:15

Nie tak dawno dostałem z pod czegoś tam taki strzał kamieniem że myślałem że pół szyby nie ma. Zatrzymałem się, szukam a tu najmniejszego śladu :)
Dobra szyba mi się trafiła.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości