Zamienniki reflektorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Zamienniki reflektorów

Post autor: zmick » czw lip 19, 2007 14:25

Witam serdecznie!

Mam uszkodzoną regulację w przednim prawym reflektorze (H1+H1) i muszę kupić nowy. W związku z tym proszę o opinie na temat reflektorów (zamienników) dostępnych na allegro. Czy rzeczywiście jest tak jak piszą sprzedawcy, że jakość jak oryginał? Może któryś z zamienników jest godny polecenia. Proszę o opinie i pozdrawiam



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 19, 2007 14:28

Proponuję kupić używaną Hellę.

Co do tanich zamienników to można zaryzykować firmy "TYC" jest to (ponoć) chyba najlepsza z "chińszczyzn". Miałem zamontowane takowe przed zmianą na soczewki :)


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » czw lip 19, 2007 22:57

Ja kupiłem TYCe w styczniu. Od razu nadaja się do poprawki: trzeba nałożć porządnie silikow bofabyczny klej puszcza prz zanurzeniu reflektora w wodzie. Wkładałem reflektor do wody w taki sam sposób jak odwróconą szklankę do wody. Pod wpływem "ciśnienia" szkło reflektora odskoczyło bez urzycia siły. ;/ W pracy sprawują się różnie. Lewy jest boski, idealnie dał sie ustawic na diagnostyce, jest szczelny, nie paruje. Z prawą miałem mniej szczęścia....odbłyśnik od poziomu żarówki i powyżej zupełnie zmatowiał. WIdmo światła jest teraz nieostre (nie ma tego "trójkącika" jak pod ściane podjade). Kabelki w tych lampach są marne, dodatkowo wsuwki do żarówek są mierne i obłożone jakims plastikiem, ale stosując zwykłe żarówki 55W prawie potopiły te izolacje wsuwek, a żarówki sie okopciły :( Nie pieniądze i nie lampy, ale dopóki były te rzeczy sie nie zadziały to bardzo fajnie świecą. Teraz też w sumie, można przeżyć że po poboczu ciut "plam" widać. Ogólnie polecam bo zawsze można reklamacj złożyć, ale jak wole na Cellisy zbierać :D

Aha cholernie wrażliwe są dekielki, mogą się łamać spinko/uchwyty. na zimno nie zdejmować ;)


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw lip 19, 2007 23:58

zmick, ja u siebie po stłuczce zmuszony byłem kupic obie i kupiłem depo(h1/h1)nowe za 90 zł szt i powiem ci nie sa najgorsze



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » pt lip 20, 2007 08:08

jaszczur pisze:zmick, ja u siebie po stłuczce zmuszony byłem kupic obie i kupiłem depo(h1/h1)
Właśnie o czymś takim myślałem. Przyzwoicie się sprawują? Nie było problemu z montażem?

[ Dodano: 20 Lip 2007 08:09 ]
I gdzie kupowałeś? Na allegro czy w jakimś sklepie?



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt lip 20, 2007 08:37

a ja mam dj auto też są dobre



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt lip 20, 2007 09:25

Ja takze po stluczce bylem zmuszony do kupienia reflektora i kupilem depo i jestem zadowolony, swieci przyzwoicie i normalnie sie ustawil i nie bylo problemow z montazem. Kupilem w sklepie w wawie za 100 nówke. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt lip 20, 2007 12:54

Lampy DEPO, TYC swiecą gorzej i mają inny system zamykania pokrywy tylnej czasami sie dobrze nie zamknie. Lepiej kupic uzywane h1 h1 HELLA.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt lip 20, 2007 16:53

tylko, ze ciezko jest dostac ori helle, a jak sa to sa dosc drogie, ja nie nazekam na depo choc nie moge nic powiedziec co do helli bo obie lampy mam zamienniki, napewno bedzie roznica tylko ze depo maja ta przewage ze sa nowe.



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » pt lip 20, 2007 18:09

miałem oryginalne hella H1+H1 i nie nadawały sie do niczego wiec byłem zmuszony do kupienia nowych lamp

kupiłem TYC H1+H1 i powiem ze jestem zadowolony narazie mam je tylko pół roku i nic sie z nimi nie dzieje ustwaiłem bez problemu kabelki sie w nich nie dymią i ogolnie normalna lampa i swieci o niebo lepiej niz hella z 92r

a co do klapek to ciekawe czemu do TYCa pasuja te od HELLA skoro jak to MarcoVW, napisał maja inny system zamykania


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt lip 20, 2007 20:41

zmick pisze:Właśnie o czymś takim myślałem. Przyzwoicie się sprawują? Nie było problemu z montażem?
nie wsio oki a i zamykanie tych dekielków nie sprawia trudności a ja je kupowałem w intercarsie na zniżkę



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » pt lip 20, 2007 22:00

jozekrjrj pisze:kupiłem TYC H1+H1
A gdzie można je kupić? Na allegro nie widziałem. Może jakiś sklep internetowy?



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt lip 20, 2007 22:18

z zamiennikami oryginałow jest tak jak z nowymi Clearami
jak kupisz jakieś DEPO SATURNUS to niespodziewaj się dobrej jakości wykonania i świecenia
miałem Cleary FK i musiałem lekko piłować uchwyty żeby ustawić lampę, pozatym troche żle rozkładają śiwtło na drodze
teraz mam HELLA BLACK i wsio elegancko wykonanie rozłozenie światła (bo o wyglądzie tu niemówimy)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pt lip 20, 2007 23:02

marek2907 pisze:z zamiennikami oryginałow jest tak jak z nowymi Clearami
jak kupisz jakieś DEPO SATURNUS to niespodziewaj się dobrej jakości wykonania i świecenia
miałem Cleary FK i musiałem lekko piłować uchwyty żeby ustawić lampę, pozatym troche żle rozkładają śiwtło na drodze
teraz mam HELLA BLACK i wsio elegancko wykonanie rozłozenie światła (bo o wyglądzie tu niemówimy)
akurat Saturnus to zamiennik stosowany przez VW - sprawdź w ETCE
mam lewego Saturnusa H4, odbłyśnik na pierwszy rzut oka wygląda gorzej niż hella, ale oba świecą równie dobrze, "trójkącik" jest nawet wyraźniejszy w saturnusie


był mk3, jest prawie mk4

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości