Problem z obrotami, szarpie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fryzjerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 12, 2007 10:48
Lokalizacja: bielsko biała

Problem z obrotami, szarpie podczas jazdy

Post autor: fryzjerek » czw lip 12, 2007 12:04

witam mam problem odnosnie obrotów. Podczas jazdy gwałtownie szarpie mi autem i spadają obroty tak ze obrotomież nie działa i po chwili zapala sie kontrolka oleju a silnik raz pracuje raz gasnie co może byc przyczyna takiego zachowania auta. Kiedys dzialo sie to sporadycznie raz za jakiś czas szarpnelo i tyle ale przez ostatnie dni sie to nasililo niew wiem co to moze byc .
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2007 12:23 przez fryzjerek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jacekwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 23:42
Lokalizacja: Wawa i okolice :)

Post autor: jacekwwa » czw lip 12, 2007 12:21

kable wysokiego napiecia na poczatek bym wymienil


www.bambusy.pl

[img]http://img263.imageshack.us/img263/3509/avatar2fa5.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/174839_5.png[/img]

fryzjerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 12, 2007 10:48
Lokalizacja: bielsko biała

Post autor: fryzjerek » czw lip 12, 2007 14:52

jacekwwa pisze:kable wysokiego napiecia na poczatek bym wymienil
a wiesz cos moze o tym czujniku hella czy jakos tak co tu duzo piszą moze to to tylko nie wie gdzie on sie znajduje zeby go wymienic



stos10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 12, 2007 16:51
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: stos10 » czw lip 12, 2007 17:05

Mam podobny problem. Przy zimnym silniku podczas wysprzęglania spadają obroty prawie do zera i czasem silnik gaśnie. Do tego jak wciskam gaz to zaczyna szarpać. Nie wiem czy to również ma coś wspólnego ale w/g instrykci mój motor tj. 1.6 "AFT" 74 kW powinien rozkręcać się do conajmniej 5800/min a przy 5200/min odcina mi już dopływ paliwa. Co to może być?



marcingolf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:11
Lokalizacja: Sławoborze Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: marcingolf4 » pt lip 13, 2007 21:12

Cześć przyjacielu!!!!
mój kuzyn miał ten sam problem i co - chyba cię pocieszę jeden odpowiedni spray do czyszczenia przepustnicy i po problemie- ale jak nie wiesz jak zleć to komuś innemu, można sobie narozrabiać!!!!!
Ja osobiście mam też ten sam silnik i na razie po 80.000 km nie mam żadnych problemów.
to świetne auto i silnik no może z małym wyjątkiem już 2 razy zamarzła mi odma, ale teraz kupię już zestaw z grzałką do filtru powietrza w salonie vw z montarzem kosztuje około 500 zł.
Życzę powodzonka!!!!!
Marcin



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt lip 13, 2007 21:23

marcingolf4 pisze:już 2 razy zamarzła mi odma
I jakie były dokładnie objawy? Co się działo?
Możesz coś więcej o tym napisać?



marcingolf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:11
Lokalizacja: Sławoborze Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: marcingolf4 » sob lip 14, 2007 00:24

Objawy były bardzo podobne jak u kolegi, doszło nawet do tego, że gdy dojeżdżał do świateł to gasł mu silnik, to już było bardzo męczące, a na serwicie wykazało mu błąd czujnika momentu obrotowego, i gdyby nie przypadkowy mechanior z Brunschwiku, bo tam mieszka mój kuzyn, to wymieniałby po kolei czujniki.
Naprawdę kolego radzę ci zacznij od przeczyszczenia przepustnicy, to nie jest aż tak kosztowne, a na pewno nie zaszkodzi naszym autkom...
Powodzonka!!!!!



fryzjerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 12, 2007 10:48
Lokalizacja: bielsko biała

Post autor: fryzjerek » sob lip 14, 2007 09:38

marcingolf4 pisze:Objawy były bardzo podobne jak u kolegi, doszło nawet do tego, że gdy dojeżdżał do świateł to gasł mu silnik, to już było bardzo męczące, a na serwicie wykazało mu błąd czujnika momentu obrotowego, i gdyby nie przypadkowy mechanior z Brunschwiku, bo tam mieszka mój kuzyn, to wymieniałby po kolei czujniki.
Naprawdę kolego radzę ci zacznij od przeczyszczenia przepustnicy, to nie jest aż tak kosztowne, a na pewno nie zaszkodzi naszym autkom...
Powodzonka!!!!!
dziwne te objawy raz sa silnieje raz nie dwa dni nie mialem nic cisza a teraz na nowo jak jechalem dzis do pracy . nawet przy pretkosciach 120km dzieje sie to samo obroty spandna ale zaraz sie podnosza i tak cały czas jak na karuzeli. Musze chyba pojechac i tak jak mowice przepustnice wyczyscic i zaczne chyba od tego,zobaczymy czy to pomoże. dzieki za podpowiedzi jeszcze raz



stos10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 12, 2007 16:51
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: stos10 » sob lip 14, 2007 10:15

marcingolf4, Dzięki za podpowiedz. Wcześniej byłem u mechanika i on stwierdził że to czujnik Hala jest za to odpowiedzialny i trzeba go wymienić. Wspominał też coś o przepustnicy lecz jej nie wyczyścił gdyż stwierdził, że to na 100% ten czyjnik. Co do maksymalnych obrotów to podobno muszę wgrać nowe oprogramowanie do kompa. Czy to faktycznie prawda że trzeba wgrać nowe oprogramowanie czy wystarczy wyczyścić przepustnicę?
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 10:21 przez stos10, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
wierzba123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 15:00
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: wierzba123 » sob lip 14, 2007 13:07

Mam tez silnik 1.6 AFT 101KM i mialem niedawno padniety czujnik Halla. Po wymianie wystarczy wykasowac bledy z komputera i odciecie wraca na swoje miejsce. Ja u siebie mam odciecie cos kolo 6800 obr.



marcingolf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:11
Lokalizacja: Sławoborze Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: marcingolf4 » sob lip 14, 2007 14:58

Kurcze kolego nie daj się naciągnąć!!!
U mojego kuzyna gościu przeczyścił tylko przepustnicę i auto brykało jak nowe!!!
U niego też nawet przy wysokich prędkościach spadały obroty i nawet dochodziło do tego, że silnik potrafił zgasnąć przy 100-120 km/h - to raczej nieprzyjemna sytuacja.
Jak chcesz to możesz sprawdzić komputer po przeczyszczeniu przepustnicy i wykasować sobie ewentualne błędy, ale nie pakuj się w koszty.
Powodzonka!!!!
Ps.Daj znać czy pomogło to przeczyszczenie przepustnicy!!! Obrazek



fryzjerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 12, 2007 10:48
Lokalizacja: bielsko biała

Post autor: fryzjerek » pn lip 16, 2007 15:41

marcingolf4 pisze:Kurcze kolego nie daj się naciągnąć!!!
U mojego kuzyna gościu przeczyścił tylko przepustnicę i auto brykało jak nowe!!!
U niego też nawet przy wysokich prędkościach spadały obroty i nawet dochodziło do tego, że silnik potrafił zgasnąć przy 100-120 km/h - to raczej nieprzyjemna sytuacja.
Jak chcesz to możesz sprawdzić komputer po przeczyszczeniu przepustnicy i wykasować sobie ewentualne błędy, ale nie pakuj się w koszty.
Powodzonka!!!!
Ps.Daj znać czy pomogło to przeczyszczenie przepustnicy!!! [url=http://images30.fotosik.pl/26/cd5c3cdaaae4ae34m.jpg]Obrazek[/URL]
No i sie zdziwiłem bo pojechałem dzis do sklepu motoryzacyjnego w bielsku jednego z lepszych i powiedziano mi ze golf 1.4 16v z 2000r nie ma czujnika halla:) ze coz z aparatem zapłonowym ze jest albo go nie ma juz nie pamietam co ten facet mowil(jestem laikiem) w temacie wiec u mnie takiego czujnika nie wymienie bo go nie ma:) zwariowałem . nie pozostaje mi nic innego jak wyczyścić przepustnice .



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn lip 16, 2007 15:47

fryzjerek pisze:nie pozostaje mi nic innego jak wyczyścić przepustnice
Na pewno nie zaszkodzi. Nawet profilaktycznie dobrze jest to zrobić dla tego również namawiam.



stos10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 12, 2007 16:51
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: stos10 » czw lip 19, 2007 17:50

Dzięki za dob radę. Dziś byłem u mechanika i przeczyściłem przepustnice. Silnik pracyje jak nowy. Tylko obroty podchodzą nadal do 5200 a nie jak powinno być do conajmniej 5800. Spróbuję jeszcze zresetować kompa zobaczę czy pomoże.
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 17:51 przez stos10, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 210 gości