problem z zaworem dodatkowego powietrza w gx

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

FuTuRee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 31, 2005 15:56
Kontakt:

problem z zaworem dodatkowego powietrza w gx

Post autor: FuTuRee » śr maja 18, 2005 09:46

Witam. Posiadam golfika mk2 z silnikiem 1.8Gx wtrysk ke-jetronic. Wyczytałem na forum, że za stabilność obrotów na biegu jałowym odpowiada zawór dodatkowego powietrza, że lubi się przyciąć. Jak sprawdzić czy ów zawór jest sprawny??? I do czego służy nakrętka na klucz siódemke która znajduje się na tym zaworze. Przeczyściłem ten zawór, silnik pochodził równo przez chwile a później znow przestał. Chcę wspomnieć, że mam założoną instalację gazową, na której silniczek pracuje równo. Z góry dzięki za odp. Przemek



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr maja 18, 2005 10:59

czesc, mozesz kupic srodek do czysszczenia przepustnic to jest w spraju czysci swietnie , a srubka mozesz regulowac jak wysokiem ma miec ssanie w zaleznosci jak dlugo ma pracowac przerabialem to u siebie , i napisz jakie masz objawy zlej pracy silnika , jezeli ci silnik faluje to sprawdz jeszcze sonde lambda u mnie byla padnieta i silnik falowal, napisz wiecej co sie dzieje nie tak z silnikiem. pozdro



FuTuRee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 31, 2005 15:56
Kontakt:

Post autor: FuTuRee » pt maja 20, 2005 10:32

A więc tak na lpg silnik pracuje równo nie ma z nim problemów, zaś jak tylko przełącze go na benzyne zaczyna falować. Sonda lambda jest sprawdzona i działa poprawnie. W zasadzie zostaje mi tylko ten zawór. Przepływomierz był naprawiany, gdyż przed naprawą nierówno pracował równierz na gazie. Co do tego zaworu to nie jestem pewien czy jest wogóle sprawny. Czy ta przepona powinna się w nim otwierac??? Chcę wspomnieć że otworzyłem ją na maksa (Tą śrubką regulacyjną) i teraz jak jest gorący silnik nie wkręca sie na obroty i zaczyna strzelać.



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt maja 20, 2005 11:00

nie powinien byc na maxa ja mam ustawione niewiele otwarty i przez to mam krotko ssanie i niskie obroty na ssaniu jakies 1100, a ty jak przestawiles ta regulacje to jak wysokie masz teraz ssanie ???? jezeli nie reaguje na ta srubke to zawor moze byc przyciety wsadz go do czegos zeby sie pomoczyl troche



FuTuRee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 31, 2005 15:56
Kontakt:

Post autor: FuTuRee » pt maja 20, 2005 13:57

oki spróbuje jeszcze



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » pt maja 20, 2005 16:27

Niestety u mnie jest odwrotnie mam fale dunaju na gazie od 500 do 1700 buja po wielokrotnych regulacjach, wymianie reduktora problem nieustapił czy to moze byc w takim razie przepływomierz jaki jest koszt naprawy ? Dodam ze na benzynce OK motor 1.8 GX



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » sob maja 21, 2005 00:39

ja nie mam gazu , w GX-ie jest sonda lambda moze cos z emulatorem sondy jest nie tak, mi falowal jak mialem walnieta sonde lambda.



FuTuRee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 31, 2005 15:56
Kontakt:

Post autor: FuTuRee » sob maja 21, 2005 12:36

w sumie jak mi falował na gazie to musiałem poprzepychać przewody powietrza i przestawiłem tą blaszke w przepływomierzu bo po strzale na gazie delikatnie zachaczała o ścianke. Dosłownie ledwo co. Teraz ostatnio sprawdzałem sonde lambda i działa. Tak więc wziąłem się za zawór dodatkowego powietrza, Też już działa ale dalej miał nierówne obroty na benzynie. Dopiero coś mnie tknęło żeby jeszcze raz zajrzeć do przepływomierza i wyjąć tą blaszke. Fakt że nie zawadzała o ścianki, ale jak położyłem ją na płasko szybe to widać było że się przegieła nie leżała idealnie. Wymieniłem ją i teraz chodzi równo na gazie i na benzynie. :grin:



FuTuRee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 31, 2005 15:56
Kontakt:

Post autor: FuTuRee » sob maja 21, 2005 12:41

A sorki i jeszcze nie dodałem że jak się przestawi gaz tzn reduktor i da za dużą dawkę lpg to też może falować.



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » wt maja 24, 2005 18:02

Futuree dostales nowa pasujaca blaszke do przepływomierza ?
Nio u mnie przy małej dawce lpg falowanie owiele sie zmieniejsza a odczucia przyspiesza jak maluszek :P



FuTuRee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 31, 2005 15:56
Kontakt:

Post autor: FuTuRee » sob sie 27, 2005 21:35

tzn kupiłem z salonu "Auto szrot" :PP ale sie naprosiłem bo nie chciał samej sprzedać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości