Dziwny problem ze sprzęgłem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
realg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 27, 2006 15:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Dziwny problem ze sprzęgłem.

Post autor: realg » śr lip 18, 2007 01:17

Witam.

Stało się to z sekundy na sekunde, mianowicie zmieniając bieg wcisnąłem sprzęgło i już pedał nie wrócił. Nawet po pociągnięciu za linke ręcznie (linka jest ok sprawdziłem) do góry sprzęgło nadal nie wysprzęgla więc wnioskuje, że sprzęgło sprawne lecz coś, co ma je odciągnąć nawaliło. Miał ktoś kiedyś coś podobnego?


"Zawsze się znajdzie odpowiednia filozofia do braku odwagi"

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr lip 18, 2007 09:59

jak się nie mylę to docisk ci padł



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » śr lip 18, 2007 13:05

Szosownik pisze:jak się nie mylę to docisk ci padł
To może być albo łożysko oporowe się rożleciało.

A jakieś odgłosy to z siebie wydało?



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » śr lip 18, 2007 13:51

a nie wyleciala ci na podloge sprezyna powrotna pedalu sprzegla? moze tez wyczepila ci sie linka przy pedale.
ostatnio mam też z tym problem wypadła mi ta sprężyna i jak ją wkładam a późnej docisnę pedał do podłogi to sprężyna znowu wyskakuje.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
realg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 27, 2006 15:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: realg » śr lip 18, 2007 14:55

Docisk sprawny bo autko jeździ - (jedynka i z kluczyka odpala a potem biegi na wyczucie bez sprzęgła), sprężyna w pedale też na swoim miejscu, tak jak i linka.

Oglądałem to dziś znwou na spokojnie razem z schematem sprzęgła i wygląda na to, że to chyba jakieś widełki odciągające albo ta dźwignia za którą linka ciągnie - coś z tego pękło.

Napisłem na forum bo sądziłem, że może komuś już coś podobnego sie stało. Nie chce jechać do warsztatu bez jakiejkolwiek wiedzy bo wiadomo ile zapłace odrazu :).

Pozdrawiam


"Zawsze się znajdzie odpowiednia filozofia do braku odwagi"

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » śr lip 18, 2007 15:06

hmm dajesz rade jechac brez sprzegla? mój nie chciał nie dalo sie wrzucić żadnego biegu. teraz śmigam bez tej spreżyny pod pedałem, nie widze róznicy w działaniu ale chciałbym ja wsadzic z powrotem.mieliscie kiedys problem z tą sprężyną?

no jak mowisz że z linką wszystko ok to pewnie faktycznie cos z dżwignią sprzegła.
a jak podniesiesz pedał do gory ręka? linka sie luzuje? może to samoregulator na lince padł?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
realg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 27, 2006 15:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: realg » śr lip 18, 2007 17:38

Tak poprstu musisz przy wrzucaniu kolejnego biegu lekko(nie brać dosłownie) wciskać nasdtępny bieg i jeśli dobierzesz odpwoiednio obroty silnika to wskoczy :).

Byłem u mechaniora i okazło się że padły widełki w sprzęgle (34zł) wymienili jeszcze jakąś podkładke czy jakoś tak (25zł) niestety robota przy tym należy do tych czasochłonnych wiec zapłaciłem ostatecznie 160zł.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc


"Zawsze się znajdzie odpowiednia filozofia do braku odwagi"

Awatar użytkownika
józek2228
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 23:26
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem ze sprezynka

Post autor: józek2228 » ndz mar 16, 2008 23:58

Witam ja chcialem zapytac bo wypadla mi sprezynka powrotna pedalu od sprzegla nie wiecie moze czy jest trudno to zalorzyc bo teraz jezdrze bez i sprzeglo mi chyta duzo wyrzej dopiero to musze to zalorzyc prosze o pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 536 gości