Czy tak powinno byc?? Komputer warjuje??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

remii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:26
Lokalizacja: Goleniów

Czy tak powinno byc?? Komputer warjuje??

Post autor: remii » wt lip 17, 2007 23:54

Witam. Jestem posiadaczem GOlfa IV silnik 1.6 105KM rok 2001 przebieg 80000 oznaczenie silnika AZD. Mam taki problem, ze podczas jazdy komputer pokazujący spalanie pokazauje czasami kosmiczne spalanie, np. odpalam silnik i ruszam powoli spalanie nagle skacze do 44 litrow pozniej sie rozpedzam i po jakis kilkunastu minutach przy stalej predkosci spada do normy czyli np przy 120 pokazuje 7.2, gdy czasem jezdze po miescie czasem sie zatrzymuje to pokazuje norme spalania 13-14 litrow a czasami 8.9 wyjdzie przy identycznej jezdzie. Czasem od poczatku pokazuje chyba normalne spalanie i po jakims czasie np po postoju na krzyzowce ruszam i znowu te kosmiczne wartosci. Do tego czasami z rury wydechowej slychac takie jakby pyrkanie cos jakby palil na 3 gary. No i w kabinie jak sie siedzi to czuc jak silnik wibruje (wydaje mi sie ze mocniej niz w innych autach) . Bylem juz w 3 serwisach i wymienilem juz czesci i szukanie przyczyn kosztowalo ponad 2 tysiace i nadal nie wiem co to moze byc. Wymienilem juz sonde lambda, cewke, i chyba z 3 czujniki. Proszę o pomoc gdyż podobne wątki byly na forum ale bez odpowiedzi konkretnej. CO jeszcze mogę sprawdzic co wymienic a moze lepiej sprzedac?? A i zapomnialem dodac ze jak tankuje na CPN to ilosc wlana do zbiornika zgadza sie z iloscia ktora pokazuje komputer. Przy spokojnej jezdzie miasto i trasa wychodzi ponad 9 litrow czasami.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr lip 18, 2007 07:46

mam dokładnie taki sam motor AZD i mase problemów. przez naprawy auto "powiększyło" znacznie swoją wartość. niestety ciągle jest z nim coś nie tak. teraz staram się odnaleźć utraconą moc :) auto przyspiesza dosyć niemrawo do 160km/h potem nic sie nie da z niego wydusić (a pamiętam kiedy 190km/h nie stanowilo problemu). Znajomy elektryk z ASO proponuje wymiane oprogramowania jednostki sterującej i chyba sie na to zdecyduje.
co do wskazań komputera to bym sobie glowy nie zawracał jesli spalanie auta jest w normie, przy rozruchu i ruszaniu zawsze jest spore obciążenie silnika to i wskazania komputera mogą budzić zdumienie.
ile pali to twoje cudo w mieście? moje wyrabia sie w 10l/100 ?(bez znaczenia czy z kilmatyzacją czy bez)
AZD to chyba nieudane silniki. Moj też wibrował (telepało tak że czułem wibracje na tyłku !? szczegółnie jak auto stało na wzniesieniu), skończylo się to bardzo kosztowną naprawą (sprawdzałeś ciśnienie w cylindrach?)
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2007 07:49 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



remii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:26
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: remii » śr lip 18, 2007 08:29

Cisnienia mi nie spawdzano ale przy jednej z diagnoz. Serwis doszedł do tego, że na 4 cylindrze gubi zapłon. A co naprawiałeś jeśli można wiedzieć?



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » śr lip 18, 2007 09:18

remii pisze:Witam. Jestem posiadaczem GOlfa IV silnik 1.6 105KM rok 2001 przebieg 80000 oznaczenie silnika AZD. Mam taki problem, ze podczas jazdy komputer pokazujący spalanie pokazauje czasami kosmiczne spalanie, np. odpalam silnik i ruszam powoli spalanie nagle skacze do 44 litrow pozniej sie rozpedzam i po jakis kilkunastu minutach przy stalej predkosci spada do normy czyli np przy 120 pokazuje 7.2, gdy czasem jezdze po miescie czasem sie zatrzymuje to pokazuje norme spalania 13-14 litrow a czasami 8.9 wyjdzie przy identycznej jezdzie. Czasem od poczatku pokazuje chyba normalne spalanie i po jakims czasie np po postoju na krzyzowce ruszam i znowu te kosmiczne wartosci. Do tego czasami z rury wydechowej slychac takie jakby pyrkanie cos jakby palil na 3 gary. No i w kabinie jak sie siedzi to czuc jak silnik wibruje (wydaje mi sie ze mocniej niz w innych autach) . Bylem juz w 3 serwisach i wymienilem juz czesci i szukanie przyczyn kosztowalo ponad 2 tysiace i nadal nie wiem co to moze byc. Wymienilem juz sonde lambda, cewke, i chyba z 3 czujniki. Proszę o pomoc gdyż podobne wątki byly na forum ale bez odpowiedzi konkretnej. CO jeszcze mogę sprawdzic co wymienic a moze lepiej sprzedac?? A i zapomnialem dodac ze jak tankuje na CPN to ilosc wlana do zbiornika zgadza sie z iloscia ktora pokazuje komputer. Przy spokojnej jezdzie miasto i trasa wychodzi ponad 9 litrow czasami.

Komputer pokazuje Ci chwilowe spalanie. NIe masz czym sie przejmowac, to w sumie norma ze przy ruszaniu pokazuje 40 litrow. Staraj sie ruszac mniej dynamiczniej, jesli Cie to przeraza
Sam napisales ze pali 9 l w trybie mieszanym, wiec jest ok.



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » śr lip 18, 2007 13:35

Nie przejmuj sie wskazaniami komputera przy ruszaniu to jest zupełnie normalne w początkowym stanie nawet jeśli jedziesz tą sama drogą wskaże różnice.Wyjezdzając rano z domu pokazuje np.20l stabilizuje sie do 7-8 ,wysiadam pokrece sie po miescie wsiadam i wracam i wtedy komputer pamieta ostatnia wartośc i w zależności od jazdy do niej sie odnosi i wynik końcowy może być nieco inny.Swoją drogą ciekawy jestem że Twój komp pokazuje ilość paliwa ? :bajer:



remii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:26
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: remii » czw lip 19, 2007 20:43

Juz mniej dynamicznie ruszac sie nie da bo wtedy zgasnie auto. Nawet jak ruszam delikatnie wciskajac gaz to potrafi pokazac 45 litrow. Ciekawi mnie ta nierowna praca na biegu jalowym. W tedy z rury wydechowej slychac takie pyrkanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości