Problem ze wskaźnikiem spalania średniego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Problem ze wskaźnikiem spalania średniego

Post autor: Raphael-b » sob lip 14, 2007 13:18

Ostatnio zakupiłem licznik na 2 wtyczki, u góry zamiast temp. chłodnicy jest "wskaźnik spalania średniego". Wcześniej miałem licznik na 1 wtyke bez obrotka. Czy ktoś kto ma taki wskaźnik moze podpowiedzieć gzie to podłączyć, wiem że podłancza się rurkę od podciśnienia ten temat juz mam zasobą, problem gdzie podłączyćwyjście elektr. wskaźnika i diody wskazującej optymalny czas do zmiany biegu.



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » sob lip 14, 2007 15:45

Raphael-b, Masz na 2 wtyki a miales na 1? Przerabiales cos czy podpiales tylko jena wtyke a druga wisi? :bajer: :bigok:
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 15:46 przez VwDarek, łącznie zmieniany 1 raz.



Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » sob lip 14, 2007 15:59

Oczywiście przerabiałem, na forum można znaleźć opisy zegarów na 2 i na 1wtyczkę, ale zabawy jest ho ho :bajer:



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » sob lip 14, 2007 16:03

Raphael-b, Heheh to dobrze..Jak tak to nie bardzo pomoge bo myslalem ze tylko podpiales ta wtyke jedna :bigok: PozdraVWiam



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » sob lip 14, 2007 17:38

mam taki sam problem i nie do konca tez wiem jak to podlaczyc , z tego co sam zauwazylem bo rozebraniu licznika i obejrzeniu sciezek na folii wezyk od podcisnienia nic nie ma wspolnego z dzialaniem tego wskaznika...ja mam orginalnie 2 wtyczki ale i tak nie dziala ten wskaznik , z GTi z ktorego wyciagalem ten licznik zabralem rowniez taka czesc( patrz foto) ktora byla faktycznie podlaczona pod wezyk od podcisnienia ale miala podpieta wtyczke z 2 kablami ktore szly... no wlasnie tego nie wiem :crazy: , chce to tez rozpracowac bo wkurza mnie to jak cos jest a nie dziala....pomijam to ze ponoc glupsta ten wskaznik pokazuje ale...ma dzialac, moze razem cos pokombinujemy i uruchomimy to dziadostwo :okej: Obrazek
Obrazek

NR tej czesci to 171 919 825
ja obstawiam ze to jest potrzebne od f-cjonowania tego wskaznika , mialem wczesniej MK1 Pirelli rowniez z takim wskaznikiem i tez to bylo na wezyku zalozone tyle ze w MK1 dzialalo i nie zastanawialem sie co to jest :smoke:



Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » sob lip 14, 2007 19:43

A masz licznik z MFA czy bez bo ja mam z MFA i u mnie ten wskaźnik jest podłączony do zaworu podciśnienia który daje też odczyt na licznik MFA.
spróbuje fonem zrobić fotki jak to u mnie wygląda.

Z tego co juz rozgryzłem to rzeczywiście Twój zaworek jest potrzeby, a właśnie skąd miałeś podłączone to podciśnienie? Te przewody idą do przekaźnika "up shift" tak by wynikało ze schematu ale ten przekaźnik jest tylko w mk2 z 86. Według schematu jeszcze powinien być drugi zawór? stycznik? nie mam pojęcia co to jest. Jeden jest od wychylenia wskazówki a drugi idzie do przekaźnika który załancza diode kiedy zmienić bieg ta strzałka na liczniku.



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » ndz lip 15, 2007 02:33

no mam licznik z mfa.....u mnie podcisnienie idzie do licznikow ale chyba to tylko jest potrzebne dla kompa od mfa....



Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » wt lip 17, 2007 13:30

U mnie jest tak że wężyk od podcisnienia jest podłączony z tyłu do zaworu czujnika podciśnienia który przekazuje informacje do mfa a nasz "wspaniały" wskaźnik spalania ma też króciec na podciśnienie wepchnięte z drugiej strony tego zaworu do mfa, tak że jak licznik jest złożony to tego nie widać. Po odkręceniu tego zaworu z mfa wyciagając go musimy go odczepić z tego wskaźnika.

[ Dodano: 17 Lip 2007 13:31 ]
Aha mam licznik vdo a Ty?



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » wt lip 17, 2007 16:35

tez mam VDO ale nie jest u mnie tak jak u Ciebie...moj wskaznik jest "napedzany" tylko napieciem...i wciaz mamy problem :crazy: :kac:



Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » śr sie 15, 2007 19:50

Właśnie wróciłem z urlopu i zabrałem się dalej za nieszczęsny wskaźnik, jedno jego wyjście to plus zasilania a drugi ma być podłączony najprawdopodobniej do impulsatora prędkości w skrzyni ja nie mam, podałem mu poprostu masę i działa napewno wskazania nie są dokładne ale gdy przyśpieszam i dodaje wskazówka się wychyla na 7 8 9 l paliwa jak stoję to leży na 4l. Musisz jeszcze raz sprawdzić jak to u ciebie z tym podciśnieniem, ja już zwątpiłem że to rzeczywiście jest tylko z mfa ale działa!! (mam wężyk podpięty do czyjnika ciśnienia z mfa, ale jest miejsce gdzie czujnik styka się przez rurkę i obudowę ze wskaźnikem spalania).



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » czw sie 23, 2007 13:51

czyli normalnie podlaczyls bezposrednio zasilanie do tego wskaznika???i dziala??wpiales sie w kostki czy jak to zrobiles??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 23, 2007 16:10

Na pewno trzeba by podłączyć pod jakiś kabel od sterowania wtryskiwaczem (ami) bo skąd wskaźnik dostanie dane, obroty skrzyni to mało. Ale w PN nie mam pojęcia, chyba się nie bardzo da.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » czw sie 23, 2007 17:54

normalnie podpiałem mase do odpowiedniego pinu. W PN jest gaźnik a wskaźnik działa na zasadzie wychylania się na podstawie dwóch danych:
podciśnienia tego od MFA (korzysta z tego samego wężyka)
czujnika prędkości (najprawdopodobniej impulsator w skrzyni)
ja narazie zamiast czujnika prędkości czyli impulsów masy podałem masę na stałe więc wskaźnik wychyla się tylko według naciśniętego gazu a prędkość jest stała.



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » czw sie 23, 2007 18:21

no ok a podaj mi jeszcze jak pamietasz ktore to piny w kostkach iii ja jednak troszke sie upierma przy tym ze to co pokazalem na zdjeciach jest od tego wskaznika ( jest podpiete pod podcisnienie) wiec cos musi stterowac ( wychodza dwa kable z tego) a co do tego impulsatora to moze on jest tylko od tej kontrolki ktora pokazuje kiedy zmienic bieg???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 84 gości