Coś z klimą??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Coś z klimą??

Post autor: LEVI84 » ndz lip 15, 2007 13:50

Witam ponownie dzisiaj. ;)

Mam jeszcze takie pytanko do znawców :pub: słychać coś dziwnego jak skręcam. (1,4 - 1999)

Sytuacja jest taka. Mam klimke manualną. i jak ją załączam to czasem słychać przy skręcaniu terkotanie po prawej stronie (po tamtej stronie jest chyba lkima co nie)ale tylko wtedy gdy dam za mało gazu. Jak troszkę przydusze to nic nie słychać i wszystko gra. . Na początku myślałem że to półośki są wyjechane i klekoczą, ale wątpie bo to się dzieje tylko przy załączonej klimie, poza tym taki sam terkot jest przy ruszaniu na wprost z włączoną klimą. Co to może być?? Może się coś poluzowało i wystarczy podokręcać??


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz lip 15, 2007 20:41

mozliwe ze cos z paskiem wielorowkowym, albo sprezarka kończy swoje życie :P najlepiej na przeglad jechac :P


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » ndz lip 15, 2007 22:42

Ja bym obstawił sprzęgiełko tylko dziwne że dzieje się to tylko przy skręcaniu. Z tym że jak piszesz że dzieje się tak jak dasz za mało gazu to może pompa od wspomagania daje takie obciążenie silnikowi że nie wyrabia po prostu. Sprawdź sobie na krótko sprzęgiełko żeby wykluczyć je jako przyczyną terkotania i tyle. Jeśli sprzęgiełko nie będzie na krótko trzymało to masz przyczynę.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » pn lip 16, 2007 00:31

Sprzęgło powiadacie?? Hmm. ale bez podłączonej Klimki wszystko gra. i ruszyć mogę puszczając sprzęgło nawet z 3. Poza tym pedał sprzęgła nie odskakuje ani nic. wszystko płynnie chodzi i autko rusza bez trudu przy powolnym i stopniowym puszczaniu sprzęgła. Dopiero gdy załącza się sprężarka od klimy to czasem słychać ten terkot. Ale to też nie zawsze i nie cały czas. Ja mam takie wrażenie jakby coś niebyło dokręcone i przy ruszaniu, gdy jest większe obciążenie przez sprężarkę klimy to właśnie ona latała i tak klekotała. Co o tym sądzicie?? Gdzie powinienem zajrzeć pod maską aby coś zobaczyć itd...??
Ostatnio zmieniony pn lip 16, 2007 00:34 przez LEVI84, łącznie zmieniany 1 raz.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

marcingolf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:11
Lokalizacja: Sławoborze Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: marcingolf4 » pn lip 16, 2007 07:56

cześć Kolego!!!!
Mam dokładnie ten sam rok golfika, ten sam silnik i też manualną klimę i ten sam problem.
Nie byłem jeszcze u mechaniora, ale obstawiam, albo łożysko, albo sprężarę.
No cóż w moim przypadku to moja wina bo nie odpalałem klimki zimą w pierwszym roku jag miałem auto i to prawdopodobnie jest przyczyna, ale to tylko moje gdybanie.
Jak możesz to daj znać jak rozwiązałeś ten problem.
Z góry wielkie dzięki no i powodzonka!!!!!!! Obrazek



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lip 16, 2007 08:02

LEVI84 pisze:Sprzęgło powiadacie?? Hmm. ale bez podłączonej Klimki wszystko gra. i ruszyć mogę puszczając sprzęgło nawet z 3. Poza tym pedał sprzęgła nie odskakuje ani nic.
Ale tu nie chodzi o sprzęgło a sprzęgiełko załączające sprężarkę klimy.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pn lip 16, 2007 09:58

zodiak pisze:
LEVI84 pisze:Sprzęgło powiadacie?? Hmm. ale bez podłączonej Klimki wszystko gra. i ruszyć mogę puszczając sprzęgło nawet z 3. Poza tym pedał sprzęgła nie odskakuje ani nic.
Ale tu nie chodzi o sprzęgło a sprzęgiełko załączające sprężarkę klimy.
Dokładnie tu chodzi o sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji. Ale tak jak mówili przedmówcy sprawdź też łożysko w sprężarce jak nie chałasuje n a"luzie to może właśnie to jest przyczyną twoich problemów. No i może klima nie była zimą włączana stąd ten kłopot kiedy zaczołeś jej używać...


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » pn lip 16, 2007 15:27

A no to teraz rozumiem.

Co do pracy na luzie - to niema najmniejszego problemu. Ładnie pracuje całe autko. nie słychać żadnych klekotów ani też innych DZIWACTW. Ogólnie jak dodaje troszke więcej gazu na ruszaniu to niema problemu i da się z tym żyć, ale... troche to irytujące jak czasem wyjeżdzam z parkingu a tu tre tre tre. Autko mam od 3 miesięcy i było serwisowane go końca. Ale może faktycznie to coś ze sprężarką. Zajmę się tym chyba po wakacjach - jakby ktoś szybciej obczaił co i jak to piszcie.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
bodix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 02, 2006 09:12
Lokalizacja: warszawa rondo wiatraczna
Kontakt:

Post autor: bodix » pn lip 16, 2007 16:59

jakbys szukał czesci, to polecam moją aukcję (niedawno mialem inny problem z klimą, wiec wymienilem caly kompresor, a moj sprzedaję):

http://www.allegro.pl/item215529988_spr ... v_bcm.html

mam nadzieję, że nie jest to niezgodne z regulaminem forum :), ajezeli tak, to sie wiecej nei powtorzy

pzdr
bogdan



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » pn lip 16, 2007 20:07

Co do części to potrzebowałbym takową rurkę wo serwo ( wspomagania chamowania ) Obrazek

Ma może ktoś coś takowego?? :prayer:


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 430 gości