[MKIII] 1,9TDI "1Z" ile i jaki olej?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

red1,4

[MKIII] 1,9TDI "1Z" ile i jaki olej?

Post autor: red1,4 » czw maja 19, 2005 12:36

Zalałem silnik olejem 15W/40 Shell wg. książki powinno wejść 4,5 litra, wlałem 4 i jest max na miarce. dolac 0,5 lita i nie zwracac uwagi na wskazania miarki. Ten olej to dobry wybór? nie wiem jaki był wcześniej. Auto na liczniku ma 130kkm, ale według mnie ma przynajmniej jeszcze raz tyle(wytarta kierownica, głośna praca silnika). Jest jakiś sposób na sprawdzenie dokładnego przebiegu. Dziękuję za wszelkie komentarze. :pub:



jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » czw maja 19, 2005 14:25

Dziwna sprawa z tym olejem u mnie pisze 4l a wchodzi trochę więcej jak 3,5 i to z wymianą filtra.Poziom jest w połowie kratki,ja także zalałem minerala tej firmy superdiesel i jest ok.Próbowałem pólsyntetyk ale ciekło i praca była głośniejsza, wiem zaraz będą głosy uszczelnić i lać syntetyk lub pół.Jak jestes pewien że jeżdził na syntetykach to na nich zostań jak nie to przy przebiegu 200k dobry minerał i zmieniać w miarę,będzie latał.pozdr
Zresztą jest o tym pisane średnio co tydzień ,poszukaj.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw maja 19, 2005 15:02

ilość oleju zalezy od sposoby jego wymiany - czy jest spuszczany, czy wysysany :P


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

sylvii

Post autor: sylvii » czw maja 19, 2005 15:22

tydzień temu zmieniałam olej, mam trójkę 1.9D, z wymianą filtra weszło mi 4,5 litra. najpierw leję do oporu, potem trochę silnik pochodzi i dolewam, jak brakuje. latam na mineralnym 15/W/40, co dychę zmieniam :)



red1,4

Post autor: red1,4 » czw maja 19, 2005 22:30

Corvax pisze:ilość oleju zalezy od sposoby jego wymiany - czy jest spuszczany, czy wysysany :P
Dobrze rozgrzany i spuszczony korkiem. Może z tą miarką coś nie tak.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości