Klimatyzacja - pomocy - bezpiecznik?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Klimatyzacja - pomocy - bezpiecznik?

Post autor: ympans » czw lip 12, 2007 23:49

Witam, czy jest w golfach taki sam bezpiecznik 40A odpowiedzialny za klime jak w PAssatach? bo mam sytuację analogiczna do paru osob z passatami blad 318 + 4f7, klima sprawna jako uklad podlaczany na krótko mrozi wentylatory sie załaczaja. wszystko ok, to co zdolalem zdiagnozowac to udalo mi sie wymienic na nowe albo sprawna uzywke, problem w tym ze po wizytach w warsztatach i samym uruchomieniu klimy na krotko nic wiecej nie mam... Po prostu sterowanie nie dziala, a jest wymienione... Dlatego pytam czy jest taki bezpiecznik w golfach IV, bo wiem ze cos bylo nie tak w instalacji i moglo pojsc jakies zwarcie powodujac uszkodzenie bezpiecfznika...

Proszę o pomoc, walcze z klima juz od ponad miesiaca, szczescie ze upałow nie ma:)


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
krzys44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sie 04, 2005 20:30
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: krzys44 » sob lip 14, 2007 21:10

Czesc .Przy akumulatorze są 3 bezpieczniki pierwszy po lewej to od klimy.Tyle wiem.Mi tez szwankuje klima raz jest raz nie ma.Wybieram sie do elektryka samoch



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » sob lip 14, 2007 21:18

no nic to tam juz jakis czas temu wymienilem bezpiecznik, mam jeszcze jedno pytanie bo mozliwe ze akumulator slaby i temu klimatronik sie nie włącza? bo dziwnym trafem po odbiorze samochodu z warsztatu zapala mi sie kontrolka od akumulatora... ?

Pozdrawiam..


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » sob lip 14, 2007 22:50

ympans pisze:no nic to tam juz jakis czas temu wymienilem bezpiecznik, mam jeszcze jedno pytanie bo mozliwe ze akumulator slaby i temu klimatronik sie nie włącza?
powiem ci tak - mam w domu cała nagrzewnice z wiazką i paneleme - walczyłem z tym kilka dni bo mi się nei chciało załączyć - efekt był taki że migał mi cały panel a po podmianie panela na inny tylko nie włączał się wentylator - za namową KamilW zamiast pod prostownik podłączyłem pod sprawny akumulator - efekt - wszystko pięknie zadziałało. Teraz tak - klimatronik dostaje prąd z bezpiecznika przy supku A a właściwe z 2 bezpieczników oraz cały układ chłodzący dostaje prąd z bezpiecznika przy akumulatorze. Reasumujać - sprawdzasz nie tylko bezpiecznik na aku ale również bezpieczniki z boku deski

[ Dodano: Sob Lip 14, 2007 10:59 pm ]
Obrazek



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz lip 15, 2007 10:31

hmm tak tak... ogolnie to jest moj drugi panel z boku deski wszystko co mozliwe od wentylatora mam sprawdzone chyba ze sa ukryte bezpieczniki tak jak w passacie.. a wiem ze mialem spiecie w instalacji, to juz mam niby naprawione i ponoc przez to poprzedni panel dostal rozdwojenia jaźni :P wiec nie wiem co moge jeszcze sprawdzic, acu tak i tak chyba bede musial kupic bo to koszt nieduzy a mozna na auto sie czasem mocno wkurzyc jak mi padnie w nieodpowiednim momencie :) Jakies solucje, co moge jeszcze sprawdzic ?

[ Dodano: 15 Lip 2007 10:32 ]
a btw. wiem ze jeden bezpiecznik z boku jest od calej nagrzewnicy, jaki inny jeszcze jest od climatronica ?


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » ndz lip 15, 2007 10:45

do climatronika jest kilka bezpieczników -
1. na aku
2. bezpiecznik nr 5 (7,5A)
3. bezpiecznik 25



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz lip 15, 2007 12:45

25 sprawdzalem a tego nie... :P hmm ale mi panowie powiedzieli ze wystarczy ze skasuje bledy odpowiednim oprogramowaniem i ze we wtorek je beda miec wiec pojade tam, a jak nie wyczaja to juz chyba tylko ASO :S

[ Dodano: 15 Lip 2007 13:29 ]
no to wiem ze bezpiecznik nr 5 mam ok, bo bez niego panel climatronica by sie wogole nie wlaczyl :P jakies inne solucje ? :P


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » ndz lip 15, 2007 13:35

ympans, weź no sbie sam sprawdź jakie masz błędy na climatroniku i je potem skasuj, następnie znowu zrób diagnozę i wyjdzie.
Co by było jasne - diagnozę robisz poprzez przytrzymanie przyciksów obiegu zamkniętego i ECON, następnei spisujesz to co się wyświetli, potem naciskasz przycisk dodawnia temperatury (czerwony) i spisujesz błędy aż dojdziesz do kodu 000 00, wtedy przytrzymaj dłuzej przycisk ECON - skasują się błędy. Wtedy robisz ponownie diagnozę - jeśli od razu pojawi się 444 00 to nie ma błędów



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz lip 15, 2007 13:45

no i wlasnie problem jest taki ze bledy są :) 4f7 - klapa od powietrza cieple/zimne tyle ze jest sprawna i jak odchyle oslone ta z pianki taką to juz tego bledu nie ma oprocz tego blad 510 - czujnik g191 dla ciekawostki w mojej wersji nagrzewnicy nie ma takiego czujnika wiec moze nie ten panel do tej nagrzewnicy... a i blad 318 który ponoc nie jest bledem, czynnika mam 2 razy bylem nabijac bo raz wymienialem czujnik f129 i mechanik szpecjalista popsul oringa i wylecial czynnik... nieszczelnosci sprawdzone... i problem jest taki ze klima chlodzi ale jak sie ja podlaczy na krótko mrozek jest po okolo 20 sekundach pod okiem fachowca, bylo wymienione nawet sprzeglo magnetyczne... sprezarka ok... no przepraszam kolego ale gdyby nie mial z klima na prawde problemu to bym nie pisal.... nie wiem czy panel nie od mojego golfa :( ? bo tez nowy kupilem..... i nie wiem co tu robic..

[ Dodano: 15 Lip 2007 13:45 ]
a o tym jak sprawdzac bledy to juz wiem od miesiaca, a takze jak je kasowac... przez tą klimatyzacje powoli sie zniechecam do VW

[ Dodano: 15 Lip 2007 13:46 ]
a panel kupilem 1:1 taki sam jak z tylu mam opis czyli 3B1 907 044 D


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » ndz lip 15, 2007 13:54

ympans pisze:nie wiem czy panel nie od mojego golfa :( ? bo tez nowy kupilem..... i nie wiem co tu robic.
jaki masz numer na starym panelu a jaki na nowym. ważna jest końcowa litera.



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz lip 15, 2007 13:55

bezpieczniki 3 razy sprawdzalem tam gdzie byly "nadpalone" nie wiem jak to okreslic inaczej na stykach to wymienilem.... duzo juz wogole wymienilem, sprawdzalem kable od czujnika f129 ktore ida do panelu i niby ok... Czasem panel miga przy wlaczaniu czasem nie.. zalezy jak mu leży.. wentylatory oraz sprzeglo zalaczaja sie podczas samodiagnozy wiec tam chyba wszystko oki jest oby dwa dzialaja...

Wiele rzeczy juz sprawdzalem, pare h z laptopem w aucie spędziłem i kasowalem ogladalem te bledy ale nie wiem czy polski vag 2.5 wogole cos takiego robi....poza tym ze ze swojej listy kasuje bledy.. VAG-COMa nie mam orginalnego kasowac wiec bledow tez nie moge...

Najbardziej zastanawia mnie ze pokazuje mi 510 blad a w mojej wersji klimy nie ma tego cuzjnika... nagrzewnice notabene mam druga którą kupilem jak mi polecales (tak tak po tym jak chcialem silniczki wymieniac bo myslalem ze to jest ten problem)

Głowny moj problem polega na tym z epanel nie zalacza spręzarki i wentylatorów a od tego jest jeden przewód... który podlaczony na krótko czy to przy f129, czy przy panelu j255 załacza uklad i wszystko chłodzi... wiadomo ze nikt z tym nie przesadza bo wiem ze przy cisnieniu 30 BA wywala zawor bezpieczenstwa to tez zdarzylem sie dowiedziec wiec taki laik nie jestem prosze sprawcie cos drodzy forumowicze zeby ta klima zadzialala :) obiecuje ze bede zima szukal miejsc powyzej -5 stopni C i dbal o spręzarke i coroku jeździl na przeglad klimy tylko niech to wogole zacznie dzialac... nie wiem czy sie wybrac czasem do www.auto-clima.com.pl albo www.auto-klima.com.pl jeden z nich bardzo aktywny jest na forum audi a4 ponoc najlepszy niejaki iceman.... wiele godzin spedzilem nad tym ale dowiedzialem sie zbyt iwelu kompetentnych majstrów po naszych drogach nie jeździ a juz na pewno nie chodzi czy biega... są to moje pierwsze przygody z mechanikami a szkoda ze takie przykre :(

[ Dodano: 15 Lip 2007 13:56 ]
greg pisze:jaki masz numer na starym panelu a jaki na nowym. ważna jest końcowa litera.
jak juz pisalem:
a panel kupilem 1:1 taki sam jak z tylu mam opis czyli 3B1 907 044 D[/qoute]

[ Dodano: 15 Lip 2007 13:59 ]
nic teraz ide sprawdzci czy nr na nagrzewnicy pokrywa sie z nr panelu bo to powinno chyba byc takie same albo porównywalne ...

[ Dodano: 15 Lip 2007 14:00 ]
a dodam jeszcze ze serwis bosch trzymal moje auto 2 tyg z przerwa 3 dniową... na prawde co ja sie nerwów najadlem.. wydam chyba kase co miala pójsc na alu 18'' na aso i moze tam sie skonczy moja pzrykra przygoda z klimatyzacją :(


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » ndz lip 15, 2007 14:03

ympans pisze:3B1 907 044 D
a taki nie był stosowany tylkow passacie? a tam jest stosowany zawsze czujnik G191 który jest osobno



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » ndz lip 15, 2007 14:08

no nie wiem kupilem taki jaki mialem włożony bo skad mialem wiedziec jaki kupic... to sie pytam dlatego czy literka z nagrzewnicy ma jakis zwiazek z literka na panelu bo byc moze w tym jest pies pogrzebany podczas gdy wszystko jest ok.. tez mi ten blad wydawal sie dziwny byc omze dorobilem sie dwoch paneli od passata i obydwa są dobre :P jak tak dalej pójdzie to mała hurtownie otworze... :P wiec pytanie do ludzi z golfami GTI jaki macie panel ? moj gofr 99 rok 1,8 20v wersja 150 km hmm no i mozliwe ze panel nie ten...

Z tego co sie dowiedzialem jak kupywalem panel to ludzie sie troche dziwili bo do golfa oznaczenie jest 1j0 bodajrze...


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » ndz lip 15, 2007 14:09

szkoda ze jużmój kumpel nie śmiga do czarnkowa bo bym ci na chwilę swoje panele podrzucił i byś sprawdził czy to nie wina jednak panelu. A swoją drogą od czego się zaczęły te problemy?

[ Dodano: Nie Lip 15, 2007 2:11 pm ]
panel powinien mieć numer 3B1 907 044 C - ja mam z literą C i z literą B



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości