Jaki aparat zapłonowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Jaki aparat zapłonowy

Post autor: janisz » sob lip 14, 2007 15:51

Mam Golfa II 1,3 MH. Chciałbym się dowiedzieć czy nap aparaty z innych Golfów II bądź I,bedzie mi pasował do mojego Golfa. Oznaczenie tego aparatu to BOSH 030905205A
Apropo mojego problemu to jest problem z odlalaniem raz mi odpal raz nie i to niezxależnie czy jest silnik ciepły czy zimny. Oddałem go do mechanika i na razie nie można zlokalizować przyczyny ( na szrocie nie ma identycznego aparatu).
Help !!!
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 15:57 przez janisz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob lip 14, 2007 17:19

Witam
Aparat zbudoawany jest jak cep ze tak powiem. Prosta budowa: kopulka palec i czujnik halla.

Jesli wymieniłes kopulke i palec to zostaje czujnik halla . Porafi on niezle rozrabiac najczesciej auto ma klopoty z zapłonem wypadaja zaplony nie odpala szczegolnie na ciepłym. Jak padnie kompletnie to auto wogle nie odpali.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » sob lip 14, 2007 17:56

A jak jest wtakim razie z tymi aparatami zapłonowymi z Golfa I bedzie do II pasował lub z tego samego silnika czyli 1,3 ale na wtrysku lub 1,6.
Czy lepiej poszukać aparatu na szrotach czy kupić na przykład sam czujnik Hala



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » sob lip 14, 2007 18:15

Możesz kupić sam czujnik Halla i wymienić, oczywiście jeśli układ odśrodkowy do przyśpieszania zapłonu nie jest rozsypany i czy aparat mechanicznie nie jest wypracowany na tulejkach. Od 1,3 NZ na wtrysku będzie pasował aparat do 1,3 MH na gaźniku. Raczej proponuje zamontować aparat o takim samym numerze. Końcowa litera w numerze aparatu informuje nas o kątach wyprzedzenia zapłonu dla poszczególnych obrotów. Gdybyś znalazł aparat z literą B na końcu, to wystarczy wymienić w układzie odśrodkowym sprężyny.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:


VWpower Golf

janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » pn lip 16, 2007 15:20

Apropo czujnika hala to czy może on si zachowywać w ten sposób ,że właśnie nie odpala mi golfik niezależnie czy jest zimny czy nagrzany ale jak już odlali i jadę to nic się nie dzieję tzn nigdy nie zgasł mi w czasie jazdy
Ps czy czujnik Hala jest taki sam we wszystkich apararach zapłónowych od Golfa II?



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lip 16, 2007 15:29

janisz pisze:czy czujnik Hala jest taki sam we wszystkich apararach zapłónowych od Golfa II?
Sam czujnik ("czarna kostka") jest raczej taki sam ale w różnych aparatach jest różnie mocowany (rózne "płytki montażowe").


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości