Wyjmowanie, ruszenie aparatu - gaśniecie? Co jest grane

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Wyjmowanie, ruszenie aparatu - gaśniecie? Co jest grane

Post autor: Maćkooo » pt lip 13, 2007 18:46

Witam
MAm ciekawy problem . Auto mi gasło na rozgrzanym. Zawiozłem do elektryka i mowi ze sprawdzil wsz. i nie wie co jest. Powiedziałem mu że kiepsko chodzi i jakby gubi zapłon i mówie żeby sprawdził zaplon. posłuchał mnie i .......... gaśniecie ustało. Tyle że miałem to samo tydzień wczesniej i boje sie ze znowu zacznie gasnąć/... Co mam wymienic lub zrobić. Dodam ze nadal czuje braki mocy i np na 2 to cieżko jechac z mała predkosćia.
Dzieki za ewentualne porady :DD Pozdro
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2007 21:33 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt lip 13, 2007 18:57

A jak ci ustawiał zapłon (czym) ?



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lip 13, 2007 19:00

Wiec tak zapłon czuc ze jest sporawo przyspieszony ale poprzednio był opuzniony. Wiec zapłon nie powidinein powodowac tego ze jest az tak slabawy i mulowaty. Dodam ze reszta auta po wszelkich wymianach.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt lip 13, 2007 19:13

No niewiem, ja bym ustawił zapłon jak ksiąka pisze i nie na słuch a na lampę. Od tego trzeba by zacząć i dalesz sukać jak nie pomoże.



bujany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 13, 2007 18:18
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: bujany » pt lip 13, 2007 19:48

witam! jeżeli na ucho wydaje się że silnik pracuje prawidłowo to jak przedmówca kristo stwierdza, najpierw zapłon na lampe. miałem przygody z zapłonem, chciałem poleprzyć ciąg na wysokich i mi się udało, ale stracił moment na niskich, a udało się poleprzyć ciąg prawdopodobnie tylko dzięki zmęczeniu sprężynek mechanizmu odśrodkowego w aparacie zapłonowym. ustawienie na ucho nie działa, gdy kręcąc aparatem na odpalonym oczywiśie, osiągniemy najwyższe obroty to na biegu jałowym, prawidłowe ustawienie jest sporo od tego miejsca w stone opuźnienia zapłonu. proponuje zebrać materiały dotycząceustawiania zapłonu w tym silniku "rf" takie jak wężyk regulacji podciśnieniowej zdjęty lub założony w czasie regulacji i jechać na ustawienie pilnując czy ktoś to wykonuje prawidłowo bo czasami rutyna gubi naszych mechaników, a potem jak nie pomoże sprawy mieszanki i drożnego wydechu, tak myśle ale głowy nie daje pozdro



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lip 13, 2007 20:31

Drodzy forumowicze mi raczej chodzi o opinie dlaczegop autko moze gasnac przez dotykanie aparatu. Sprawa zapłonu jest drugorzedna gdyz samochod dziwnie sie zachowuje tzn jakby chodził nierówno obroty skacza o dziwo mimo ze sa na poziomie ok 1200 obr/min . Na zimnym czuc jakby wypadały zapłony przyspieszenie tez nei jest okk a spalanie to dramat jakies 10 l/100 neiwazne czy miasto, czy trasa. Najpierw dojdzmy co zrobic aby warte było ustawianie zapłonu gdyz jesli ktoras czesc aparatu szwankuje to regulacja zapłonu nic nie da!!!
Pozdro :DD


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt lip 13, 2007 22:44

No to problem jest. Przyczyn może być wiele poczynając od przewodów wys nap.
Sory kolego ale ja to jestem za cienki w te klocki więc ci nie pomogę :oops:
Powodzenia.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt lip 13, 2007 22:57

Raczej Hall



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości