sportowe sprężyny - czy wymieniac amorki????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » śr maja 18, 2005 10:18

a jaka firme polecacie??niedroga a dobra.



Awatar użytkownika
Bolo_3m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:49
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Bolo_3m » śr maja 18, 2005 10:22

Cobra pisze:a jaka firme polecacie??niedroga a dobra.
to co ja moge polecic to Eibach albo Weitec ale jak to sie posze dokladnie to nie wiem.to jest to



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » śr maja 18, 2005 10:32

Napisalem niedrogie a Ty mi podales juz same z górnej polki:-)chyba ze masz linka do jakiegos sklepu z takim osprzetem bo nieumielem znalesc niczego konkretnego .Chodzi i o caly asortyment sprezyn np.tego weiteca moge looknac albo cos innego



Awatar użytkownika
skorut
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt maja 03, 2005 22:42
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: skorut » śr maja 18, 2005 10:34

Co do rodzajów sprężyn to jak przyjdą to się rozbierze auto zobaczy jak bedzie pasowac to git, jak nie to się coś innego załatwi :bigok:



Awatar użytkownika
Bolo_3m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:49
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Bolo_3m » śr maja 18, 2005 10:35

Cobra pisze:Napisalem niedrogie a Ty mi podales juz same z górnej polki:-)chyba ze masz linka do jakiegos sklepu z takim osprzetem bo nieumielem znalesc niczego konkretnego .Chodzi i o caly asortyment sprezyn np.tego weiteca moge looknac albo cos innego

Jeżeli chcesz tanie to moge polecic taka firme Platimex ate Weitechy nie sa wcale takie drogie a sa dobre a gdzie tego sdzukac to nie mam pojecia wiem ze Eibachy sa drobie ale one sa super.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » śr maja 18, 2005 10:48

znalazłem na necie spreny obnizajace 40/40 Weiteca za 450 zł a platimex sa az za 550 zł:-) tu jest link do Weiteca czy te sprezyny to dobry wybór???
http://www.fosab.com.pl/index.php?page_ ... 2&search=1



Awatar użytkownika
Bolo_3m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:49
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Bolo_3m » śr maja 18, 2005 10:53

Cobra pisze:znalazłem na necie spreny obnizajace 40/40 Weiteca za 450 zł a platimex sa az za 550 zł:-) tu jest link do Weiteca czy te sprezyny to dobry wybór???
http://www.fosab.com.pl/index.php?page_ ... 2&search=1

:food: ale u Platimexa mozna zrobi tak ze bedzie taniej jak sie pogada i mozna zalatwic dla klubu znizke bez problemu 15% i wysylke gratis sprezynek.



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr maja 18, 2005 15:35

Ja napisze na swoim przykladzie wrazenia ze sprezyn -40mm + amorki standard.Posiadam kombinacje H&R + bilstein b4. Przejechalem na tym zawieszeniu 50tys.
Na rownej drodze jest ok, nie przechyla sie w zakretach ... Na drodze "polskiej" jest kiepsko. Na nierownosciach samochod podskakuje a zawieszenie wydaje nieprzyjemne halasy po wjechaniu w dziure.Wydaje mi sie ze :
Po pierwsze,sprezyna jak i amortyzator nie sa zgrane do siebie (twardosci sprezyn nie jest w stanie obsluzyc amortyzator).
Po drugie,amortyzator nie dziala w swoim zakresie pracy jest najzwyczajnie lekko scisniety.
Wydaje mi sie ze do standardowych amorkow mozna wlozyc najwyzej -20mm i byc szczesliwym z poprawy wlasciwosci jazdy. Natomiast -35 ...-XX trzeba zalozyc skrocone + dobrac twardosc amorkow do sprezyn.Cala ta "twardosc" to wartosc subiektywna i zalezy od upodoban.
Nastepnym razem kupie kit lub amorki z reg.twardosci + sprezyny obnizajace
Tyle ode mnie
Pozdrawiam


TKD WTF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości