Czy mozna naprawic membrane nastawnika przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vienio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 12, 2005 16:43

Czy mozna naprawic membrane nastawnika przepustnicy

Post autor: vienio » śr wrz 21, 2005 18:40

witam.
mam pytanko, czy uszkodzoną membranę mozna w jakiś sposób naprawic?
można ją skleić?
może dodam że chodzi o nastawnik przepustnicy który znajduje sie w golfie II a dokładnie przy gaźniku pierburg 2EE. rozebrałem to "dziadostwo" i w środku jest tylko coś w rodzaju uszczelki, wygląda jak membrana i jest ona poprostu rozerwana.czy jest sposób aby skleić tę membranę?
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 15:46 przez vienio, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » śr wrz 21, 2005 18:44

nie



kkk231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 13:59
Lokalizacja: Włoclawek

Post autor: kkk231 » wt lip 10, 2007 15:05

to może orientuje się ktoś gdzie można ją kupić ?
tak pomyślałem że można, skoro są goście na allegro którzy regenerują te nastawniki...



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt lip 10, 2007 15:21

Witam
Czy chodzi ci o czarne "dziadostwo" z prawej strony gaznika. Nie wiem jak wyglada 2ee bo ja mam 2e . Napisz o co ci chodzi to pomyslimy.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lip 10, 2007 15:28

vienio pisze:nastawnik przepustnicy który znajduje sie w golfie II a dokładnie przy gaźniku pierburg 2EE
tak przy okazji dodam, że takie same gaźniki Pierburg 2 EE zakładali do opla kadeta 1.8 (oznaczenie silnika to E 18 NV) - wiem, bo miałem wcześniej kadeta z tym silnikiem.

Kolego poszukaj na szrotach, może dorwiesz gaźnik lub nastawnik przepustnicy od kadeta z tym oznaczeniem silnika.


Obrazek
Obrazek

kkk231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 13:59
Lokalizacja: Włoclawek

Post autor: kkk231 » wt lip 10, 2007 16:37

tak, mogę trafić na szrocie za 150 zł cały gaźnik, ale z tym nie wiadomo ile pojeździ na starej gumie w nastawniku. dlatego raczej wolałbym wymienić na nową za mniej niż 150 zł. czytam w internecie wiele wątków o tej usterce, i widzę że są spece co za niemały grosz mogą pozbawić tego problemu dość sporą przecież rzeszę użytkowników tego gaźnika, regenerując go, więc nie wierzę że tej membrany się nie da kupić. i pewnie kosztuje jakieś śrubki. zatem jeśli mam odwagę sam się za to zabrać, to czemu nie miałbym zostać nagrodzony oszczędnością i satysfakcją, zamiast bulić komuś jak za zboże..? :)
zresztą nie tylko mnie to dotyczy i wiele ludzi uważa podobnie.
osobiście podjąłem poszukiwania, ale zapytać nie zaszkodzi, może ktoś się spotkał z taką częścią..
pozdrawiam



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lip 10, 2007 17:02

Ja już kiedyś z 2 razy rozkręcałem ten gaźnik na części pierwsze - nie jest trudny w budowie.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lip 10, 2007 18:17

Sluchaj, oni tego nigdzie nie kupuja ale robia we wlasnym zakresie bo orginalna czesc o ile mozna ja kupic to kosztuje bajonskie sumy. Wiec albo zwroc sie do nich czy ci odsprzedadza sama membrane albo mozesz sprubowac wykonac ja sam.



kkk231
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 13:59
Lokalizacja: Włoclawek

Post autor: kkk231 » wt lip 10, 2007 19:14

"oni" nie chcą sprzedawać samych membran :) - już próbowałem. oczywiście że nie ma oryginalnych, bo Niemiec po pierwsze : jak mu się popsuje, to kupi cały nastawnik, po drugie - konstruktorzy raczej nie brali pod uwagę że ktoś mógłby nie zmieniać samochodu przez 16 lat, a jeśli już to kupią go Polacy i coś wymyślą :D
poza tym oni może i robią te gumy sami, a może dobrali od czegoś innego - rodzajów takich membran jest w pneumatyce cała masa, trzeba tylko wiedzieć jak i czego szukać.
ja właśnie otworzyłem swój, metodą "otwieranie konserwy przy pomocy obcążek", i się okazało że nieszczelność jest chyba gdzie indziej niż na membranie, bo ta okazała się być cała (allelujah)
teraz będę sprawdzał elektrozawory, bo mogło się coś zapiec.
pozdrawiam :)
kB_a



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości