Szybko sie grzeje stojac na skrzyzowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

borys255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 21, 2007 13:45
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: borys255 » wt lip 10, 2007 08:56

U mnie są podobne objawy od kilku lat i nic sie złego nie dzieje .Bawilem sie kiedys w wymiane czujnika i termostatu ale to nic nie dało. Jesli bedziesz wymieniał czujnik to wstaw orginał bo te po 20 zeta to smieszne wskazania mają



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » wt lip 10, 2007 12:31

gixy, jak na mój gust to wszystko jest w porządku jak sie wentylator włącza.

Jak jedziesz to powietrze przepływa przez chłodnicę i odbiera ciepło z płynu chodzącego, bo "wieje" przez chłodnicę. Jak stajesz, to nie ma "wiatru" na chłodnicy i temperatura plynu chłodniczego rośnie. A jak dojdzie do ok. 100 to włącza sie wentylator, żeby przegonić powietrze przez chłodnicę i ją schłodzić. Nie wytwarza on takiego ruchu powietrza jak przy normalnej jeździe, wiec temperatura tak gwałtownie nie spada. Jak znowu ruszasz i powietrze zaczyna owiewać chłodnice z większą siłą to temperatura bardziej spada. Dla mnie tu nie ma niczego niepokojącego.

Piszesz, że kiedyś tak nie było, ale weź pod uwagę, ze temperatury na zewnątrz były mniejsze.
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 12:33 przez kawior, łącznie zmieniany 1 raz.



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » wt lip 10, 2007 20:32

hmm no niby to co piszesz ma sens i w ogole bardzo dzieki-ale.... ja mysle tak: po pierwsze- nie ma dzis/wczoraj/przedwczoraj- u mnie takiej temperatury zeby sie tak miał grzac(i ja nic takiego tym autem nie robiłem zeby go tak zmachac) wczesniej sie nie grzał(nie było takich objawów) mam na mysli:koniec wrzesnia tamtego roku, no i w dół- o ile zima..-ok jest zimniej-ale marzec, kwiecien, maj, czerwiec- juz temperatury sa zblizone do obecnych- no nie?- a wczesniej takiego problemu te znie było- to jest od jakiegos hmm dwóch tygodni?- wiec raz jeszcze dzieki za Twoje zdanie na ten temat-ale no chyba cos jest jednak nie tak?-tymbardziej ze przeciez w tych miesiacach przed obecnym lipcem- były dni co było o wiele cieplej niz teraz jest- i nie grzał sie(nie było tych objawów) tak jak teraz:(- i to mnie poprostu martwi...-dlatego raz jeszcze tu pozwoliłem sobie to napisac- moze ktos miał podobny przypadek- i jesli teraz znow jest wszystko ok- to co zrobił????/co sie okazało ze było?

dodam moze jeszcze ze ten objaw jest obojetnie czy auto jest na benzynie czy na gazie.


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » wt lip 10, 2007 21:27

jesli by auto by sie mocno nagrzewało to by sie wlonczyla kontrolka i w zbiorniczku plyn by ci sie gotował

ja bym bardziej obstawial ze czujnik szaleje ja juz mam 2 czujnik jeden mi pokazywał w trasie ledwo 50 a na postoju 70 tego co teraz mam Orginalny made in germany na wskazniku +\- 110 z czego mialem mierzona temperature termometrem laserowym na obu czujnikach i wynosila 93'c


posłużę Vagiem

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » śr lip 11, 2007 12:07

A koledzy powiedzcie mi jeszcze taka rzecz: jak fabrycznie jest ustawione ze przy jakiej temp. czujnik powinien dac sygnał wentylatorowi by sie właczał?
Jak to u Was wyglada?(i w ogole ze strzałka tenmperatury?)Tez stoi zazwyczaj miedzy 80/90-baaardzo rzadko wychylajac sie poza 90?
I drugie pytanie: jak to sie wymienia, gdzie ten czujnik w ogole jest umiejscowiony(moze jakies foty?) i jak to sie fachowo nazywa?
Czy jak bym ten czujnik chciał wymienic to nalezy wymienic cos razem z nim czy tylko jego sie wymienia? No i jakie polecacie- bo piszecie zeby kupic oryginalne i dac troche wiecej, a nie jakies badziewia- czyli jakie/jaki konkretnie brac?


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » śr lip 11, 2007 17:14

termostat zaczyna otwierać przy 87 pełne otwarcie ma przy 102

wentylator wlacza sie ( zazwyczaj bo sa podajrze 3 wlaczniki wentyla ) 1 bieg przy 95 a przy 102 włącza się drugi bieg (jeśli wentylator dwubiegowy)


posłużę Vagiem

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » wt lip 24, 2007 00:20

help!!!

Poszedłem za Waszymi radami i dzis jak podjechałem do mechanika z tymi objawami co od samego poczatku tego postu pisze to dotknał weza gornego i sie zdziwił ze był tak twardy ze go ugiac nie mozna było....- no i sie zaczeło... najpierw sprawdzenie czujnika- sprawny, wiec zaczeli sprawdzac termostat- był u kresu swych sił i nie otwoerał sie w pełni-wiec wymieniony-niby lepiej, ale....- wiec została wymieniona pompa wody..(firmy SKF)-dla zainteresowanych podaje koszt- 140 pln-ps. to duzo czy mało czy w normie?
Wtedy stwierdził ze juz wszystko ok, wentylator sie włacza jak powinien,ale dla pewnosci(i na moja dosc stanowcza prosbe) pomierzył jeszcze czujnikami, i uznał ze jego zdaniem juz wszytsko ok(to warsztat specjalizujacy sie w VW i Audi i czyms tam:) jeszcze)- no i niby git, tylko ze... temperatura(na wskazniku mi nadal podchodzi pod 100!!!) :grrr: i mnie to tak wnerwia :grrr: i nie wiem juz co robic?? help!!!!
help!!!!
help!!!!
(wentylator sie włacza (według wskaznika) na ok.95 stopniach, temperaturka spada do ok.90(tez wg. wskazan wskaznika), waz da sie juz ugiac, płyn wymieniony(nie wywala), zadne kontrolki temp ani niczego innego sie nie swieca, a strzałka jak kiedys 90 nie przekraczała, tak teraz po tym wszystkim dalej podchodzi pod 100...:(- ech..:(- :grrr: :grrr: jakies sugestie macie moze jeszcze???
czy dac sobie z tym spokoj?

ps. tylko jak kiedys było tak jak było(czyli strzałka mi 90 nie przekraczała) to jak mi zaczeła podchodzic pod 100 to od razu wiedziałem ze cos sie zaczyna dziac- a teraz..skad bede to wiedział?-jak podejdzie pod 120 i wiecej????
(te temperatury chyba nie sa za bardzo wskazane.. -z tego co tu juz zdazyłem przeczytac...)

help!


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » wt lip 24, 2007 01:22

U mnie w korku, w AAZ max wychyla się do jakiś 93st, potem zawsze wentylator daje rade ostudzić do jakiś 85.... Do 100 to mi jeszcze przy działającym wiatraku nigdy nie doszło...



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » wt lip 24, 2007 06:35

no własnie.... i u mnie tez tak było- do czasu... a teraz -sami wiecie... :grrr:
bardzo Bad... :grrr:


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » wt lip 24, 2007 09:29

Według mnie przyczyną może być też zakamieniona chłodnica.!!



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt lip 24, 2007 11:00

Według mnie przyczyną może być też zakamieniona chłodnica.!!
To właśnie wygląda prawdopodobnie.

Ale chyba nie jest aż tak żle. Jak temp. są takie jak podawał mechanik to moim zdaniem nie ma problemu.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt lip 24, 2007 12:08

a moze czujnik w chlodnicy za pozno wlancza wentylator?


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości