Jak ma być założony pasek alternatora i pompy wodnej?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jak ma być założony pasek alternatora i pompy wodnej?

Post autor: wojtas_GT » wt lip 10, 2007 10:51

Chodzi o pasek wielorowkowy napędu alternatora i pompy wody.

Sęk w tym, że widziałem parę egzemplarzy, w których pasek na gładkim kółku pompy założony był rowkami (sam mam założony od zawsze licem). Właściciele twierdzili że nic im nie wariuje z temperaturą, a jeden nawet stwierdził, że jak założył gładkim na gładkie to mu głupiało. Oczywiście węże lecą tak samo u każdego, u mnie też.
No ale pompa wtedy kręci się odwrotnie... :mlotek:

Może ktoś coś podpowie, bo na logikę to ja "chyba" mam dobrze, jak zresztą część innych egzemplarzy. Może jakieś źródła oficjalne...

Dodam, że mam podobne zachowanie układu chłodzenia od zawsze jak w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111771 , zimą grzeje dobrze, ale stosunkowo długo dochodzi do rozgrzania, parę kilometrów przy ślamazarnym tempie. Węże chłodnicy na oko też prawidłowo się (później) rozgrzewają niż reszta. Termostat nowy markowy, czujniki też.

Jak to macie u siebie? Jak ma być?
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 11:53 przez wojtas_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt lip 10, 2007 11:37

No ale pompa wtedy kręci się odwrotnie...
ja osobiście sie spotkałem z załozonym odwrotnie paskiem i faktycznie obieg płynu nie był dostateczny mimo ze jest to odsrodkowa pompa nie jest bez znaczenia w która strone sie kreci !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 250 gości