Nie odpala na benzynce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nie odpala na benzynce

Post autor: a.lebek » ndz lip 08, 2007 12:17

Witam wszystkich forumowiczów.
Poruszam ten wątek poraz kolejny gdyż porady i zalecenia jakie znalazlem na forum dotyczące mojego MKIII (AAM - zgazowany) nie pomogły.
Poniżej opisze co sie dzieje.

Kilka dani temu przyjechalem z pracy postawilem samochód i po kilku godzinach gdy chciałem odpalic autko bo gdzies tam sobie jechalem niestety nie udalo sie. Instalacja gazowa w moim golfie jest taka zejest możliwość odpalania go i jazdy tylko na benzynie, odpalania go i jazdy tylko na gazie (ale gazownik nie zalecal zeby przełącznik był w takiej pozycji) i trzeciapozycja to odpalanie na benzynie i automatyczne przełączanie na gaz przy jakis tam obrotach silnika. Dodam jeszcze że instalację gazową juz mam od półtora roku i zrobilem na niej ponad 30 tysięcy i nie było przoblemów rzadnych)
Po tym jak chcialem odpalic auto na automacie (benzyna potem przełączenie automatyczne na gaz) i sie nie udalo przełączyłem przełącznik w pozycję tylko na gaz i zapalil bez problemów po odpaleniu przełączam przełącznik w pozycję na benzyne i silnik pracuje na benzynie. Czasami uda sie zapalic na benzynie ale silnik nie równo pracuje obroty skaczą zresztą na gazie zaraz po odpaleniu też obroty troche skaczą szczególnie jak stoje np.: na światłach. Zresztą obroty juz tak sie troche chrzanily jakis czas temu czasem jak stanąlem na światłach to obroty na gazie skoczyly do 1500 - nie wiem dlaczego tak sie dzialo (rzadko sie tak dzialo na ogół było dobrze-odkąd sie pojawił problem z odpalaniem na benzynie to tak obroty latają)
Sprawdzałem już pompe paliwa zaciąga paliwo (zresztą pompa była niedawno zmieniona filtr paliwa był też zmieniony ) więc raczej wykluczam pompe paliwa, pozatym jak silnik pokręce na benzynie (przy próbie uruchomienia silnika) a potem odpale go przy przełączniku gazu ustawionym w pozycję "tylko na gaz" to czuć w środku taki zapach benzyny więc benzyne napewno dostaje pozatym jak wyżej pisalem po odpaleniu na gazie przełączam na benzyne i silnik chodzi na początku troche nierówno ale jak jest ciepły to jest ok na gazie i na benzynie.
Komputer też restetowałem - nic to nie pomogło objawy takie jak opisalem wczesniej,
szukalem przy silniku czy gdzies tam sie jakis kabelek nie odlączyl ale nic mi sie nie udalo znalezc wygląda wszystko w porządku.
Wczoraj jak odpalilem autko standardowo na gazie to slyszalem jakies takie dziwne kliknięcia (jakby cewka przekaźnika czy cos podobnego przeskakiwała) z dosyć dużą czestotliwością przez około 10 - 15 sek, dochodziły one jakby z miejsca gdzie są bezpieczniki, wiem że tam sa jakieś przekaźniki więc to może któryś z nich???
Aha dodam jeszcze że temperatura silnika jest tak na poziomie prawdopodobnie jest to cos z czujnikiem bo termostat wymieniłem i nic nie pomoglo, ale czy to może być wina czujnika?? jeżdze juz z pol roku przy tkiej niższej temperaturze silnika i wczesniej tych problemów nie było.
Macie może jakies pomysly co to może być bo normalnie już mi rece opadają, błagam poradzcie mi cos.
Pozdrawiam



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » ndz lip 08, 2007 12:52

ja miiałem problem tego typu , że kiedy przełaczałem na benzynę to centralka przełączała mi natyczmiast na gaz.Problem tkwił w urwanym przewodzie od benzyny znajdujący się w centralce. Więc rozbierz centralkę może tam się czegoś dopatrzysz.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz lip 08, 2007 13:19

a.lebek pisze:czuć w środku taki zapach benzyny
mam to samo, tyle ze ja nie moge odpalac na benzynei jak jest ciepły, bo porostu go zalewa :/ I tez juz niewiem co robic, potem jak przełącze na benzynke chodzi piknie.

Czujnik temp niby wporzo, regulator ciśnienia tez, FILTRa benzyny nie wymieniałem, bo mysle ze przez filtr by się tak dziać nie mogło...


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: a.lebek » ndz lip 08, 2007 15:22

rjxt pisze:ja miiałem problem tego typu , że kiedy przełaczałem na benzynę to centralka przełączała mi natyczmiast na gaz.Problem tkwił w urwanym przewodzie od benzyny znajdujący się w centralce. Więc rozbierz centralkę może tam się czegoś dopatrzysz.
Ale mi chodzi na benzynie tylko odpalić na benzynie nie chce :-(



TYMOTEUSZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:10
Lokalizacja: Góra

Post autor: TYMOTEUSZ » czw lis 08, 2007 21:36

Ja chłopaki mam ten sam problem.
Mój MK3 1.8 gdy jest ciepły nie chce zapalić na benzynie. Jak pokręcę to w końcu zaskoczy.
Nie mam pojęcia co jest.
Widzę że nikt nam nie chce pomóc.

Mechanicy poradźcie coś.


Tymoteusz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 504 gości