Sciaga przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dzejek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:13
Lokalizacja: Bartoszyce

Sciaga przy hamowaniu

Post autor: Dzejek » czw lip 05, 2007 22:20

Witam.
Mam proble gdy w czasie jazdy z małą prędkością zahamuje to samochód hamuje prosto a gdy prędkość jest większa to przy mocniejszym hamowaniu sciaga samochów w lewo i kierownice troche wyrywa.Byłem na stacji diagnostycznej i koleś powiedzial ze hamulce są dobre ale zabardzo w to niechce mi sie wierzyc bo przy hamowaniu slychac odglos scierania sie ale nie jestem pewny czy do wymiany sa szczeki hamulcowe z tyłu czy któryś z przednich hamulców sie blokuje.Może mi kotś pomuc?
Z góru dziekuje

PRECYZUJ TEMATY !!! REGULAMIN FORUM !!!
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 22:44 przez Dzejek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 05, 2007 22:31

Dzejek pisze:slychac odglos scierania
nie powinno być słychać, trzeba wszystko obejrzeć, klocki, tarcze, bębny, czy prowadnice zacisków albo tłoczki nie zapieczone, z tyłu czy regulatory szczęk działają. Jak mocno wyrywa kierownicę to raczej problem dotyczy przodu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » czw lip 05, 2007 22:33

Sprawdź też mocowanie wahacza, tuleje i sworzeń, jeśli są mocno wybite to przy hamowaniu też potrafi nieźle ściągać.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lip 06, 2007 10:58

Witam
U mnie jest podobnie i to raczej hamulce z przodu za to odpowiadaja. Albo klocki sa nierowno starte co wynika z tego ze mozliwe tzreba odpowitrzyc układ. albo masz zle ustawiona zbieznosc. Obie te przyczyny sa rowniew porawdopoodopbne. Ja wymienilem klocki i okazalo sie ze jeden byl 3 razy grubszy od drugiego. Odpowietrzylismy z kumplem uklads imna razie jest okk scieraja sie rowno i nie sciaga. JEdynie to musze ejszczze zbieznosc ustawicx bo mi sciaga autyo podczas szybkiej jazdy.
Sprawdz to :DD


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » pt lip 06, 2007 21:12

I ostatnia rzecz do kompletu.. Amorki. Znosi szczególnie na nierównej nawierzchni.
W którą stronę ściąga kierownicę?
Ale też głosowałbym na odpowietrzenie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości