[mk2] PF, poduszki silnika, ile.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

[mk2] PF, poduszki silnika, ile.

Post autor: gogi » ndz maja 15, 2005 18:18

Witam,
sadze, ze mam do wymiany poduszki silnika. A moze i nie, ale objawy (wg wczesniejszych postow innych) wskazuja na poduszki. Przy wysokich obrotach drzy pedl sprzegla, pedl gazu i drazek zmiany biegow. Dodatkowym elementem jest to, ze przy ruszaniu drzy cala buda (nawet nie drzy a napierdziela zdrowo). 1,5 roku temu tez mialem identyczna sytuacje, ale wtedy wymienilem calosc sprzegla i do dzisiaj wszystko bylo OK.
Moje pytanie sie nasuwa ile jest poduszek? Z tego co znalazlem gdzies to 3 sa. Jedna pod skrzynia, druga gdzies pod silnikiem na srodku (?) a trzecia to nie wiem (czyba ze jest ich wiecej).

Dzieki z gory za odzew.
Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

BadKENNY

Post autor: BadKENNY » ndz maja 15, 2005 20:35

ile kosztują średnio takie podusie ??



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn maja 16, 2005 00:21

no sa 3 poduszki jedna na srodku z przodu, druga pod skrzynia a trzecia za silnikiem tak jakby na rogu,
mi wlasnie poszla ta za silnikiem i mi grzechocze przy ruszaniu wiec tez interesowala by mnie cena takiej poduszki :)



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pn maja 16, 2005 10:02

poduszki łatwo sprawdzić chwycić za alternator lub coś stabilnego przy silniku i mocno poruszać nim jak nie jest elastyczny i puka to wiadomo koszt -najmniejsza poduszka ok 70 ta duza przy skrzyni 170 - 280zł w zaleznośći od firmy Częstym powodem drgania i walenia silnika jest pęknięcie ramienia aluminiowego mocującego skrzynię do poduszki - przy cofaniu podnosi się cały silnik koszt ramienia 150 w serwisie 50 szrot ale nie we wszystkich silnikach występuje. Przy ruszaniu często chrobocze rura wydechowa pod silnikiem trzeba to sprawdzić


MORE POWER

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pn maja 16, 2005 15:32

BadKENNY pisze:ile kosztują średnio takie podusie ??
Dzisiaj kupowałem przednią metalową do RP 75zł (Germany) :grin:



janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » pn maja 16, 2005 19:09

mie teraz strasznie szarpie przy przełanczaniu biegów,więc bedę musiał wymienić poduszkę pod skrzynie biegów,ale nie wiem czy wystarczy tylko ta czy jeszce trzeba inną.Mechanik w sumie polecił wymienić wszystkie ale gość w sklepie motoryzacyjnym polecił,żeby najpierw wymienić jedną a poźniej ewentualnie następne.Co wy o tym sądzicie?
I jeszce jedno jakiej firmy polecacie poduszki,bo w jednym sklepie gość ma je za 85zł a w drugim 45zł :otepienie:
Chyba musi być olejowa tak ?
poradzcie mi bo jutro muszę już coś kupić

Pozdrawiam



jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » pn maja 16, 2005 19:59

Witka mam podobny problemik,ścięta śruba na poduszce z przodu.Jak to wyciągnąć(poduszkę)sruba z góry i z dołu a potem co?Konieczne odkręcac łapę bo :panna: cienko to widzę.Miejsca nie ma i pordzewiałe to trochę da się bez łapy?pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości