alarm i centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
soroka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 26, 2006 21:23
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: soroka » czw lip 05, 2007 21:25

Witaj!
Mam odpowiedź tylko na ostatnie pytanie, a mianowicie tylny spryskiwacz obsługuje ta sama pompka co przednie. Jeżeli po włączeniu spryskiwana na tylną szybę nic nie buczy pod maską to trzeba szukać winy w pompce i wszystkim co ją poprzedza. Jeżeli buczy to najprawdopodobniej zepsuty jest kanalik doprowadzający płyn do tylnego spryskiwacza znajdujący się w mechanizmie tylnej wycieraczki (miałem ten problem).
U mnie ten problem objawiał się wariowaniem alarmu oraz informacją o niedomkniętej klapie, ponieważ płyn spryskiwaczy wyciekał na czujnik otwarcia klapy.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt lip 06, 2007 09:11

miałem pisać to samo :)

Przytrzymaj chwilę spryskiwacz a po kilku minutach sprzadź uszczelkę tylnej klapy - prawdopodobnie bedzie mokra. Oznacza to że masz uszkodzony wężyk w klapie i zalewasz zamek. Jak będzie sucho to nigdy więcej go nie włączaj bo uszkodzenie może być w progu i bedziesz zalewał materiały tłumiące które są z filcu a napewno wiesz jak on wchałnia wodę:). Radze to naprawić....

Dioda jeżeli nie miga oznacza brak ryglowania jedengo z zamków.

VAG jest drogi wiec sprawdz najpierw mechanicznie.
Zamknij się od zewnątrz w samochodzie i pociagnij kolejno za wszystkie klamki jeżeli któreś dzwi się otworzą to znaczy że w nich jest uszkodzenie zamka.

Jak nie masz pojęcia o elektronice to nie grzeb w zamkach bo możesz zepsuć bardziej :)

Znajdż sobie mój temat o diodzie na drzwich kierowcy tam masz wszystko opisane.

powodzenia :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 367 gości