Problem z klima, pompa halasuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Problem z klima, pompa halasuje

Post autor: michal_niedzw. » sob maja 06, 2006 19:45

mam problem z klimatryzacja.kupilem niedawno auto,pojechalem do goscia by sprawdzil szczelnosc a on po chwili ze nie ma wogole czynnika chlodzacego (ale klima sie zalaczała).no to napelnil azotem na kilka dni by sprawdzic szczelnosc.ale jak to zrobil,od tego momentu,nawet jak klima jest wylaczona,pracuja caly czas oba wentylatory!o co tu chodzi?? i kolejna kwestia-pompa wydaje dzwieki,halasuje-czy to juz jest jej koniec(jesli tak to jaki to koszt) a moze da sie cos zrobic by dzialala dalej??

bede wdzieczny za wszelka pomoc!moze dzieki temu uda sie mniej kasy wydac!
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 20:29 przez michal_niedzw., łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob maja 06, 2006 22:40

wentylatory powinny chodzić jak tylko włączysz klimę... a jak wyłąćzysz powinny przestać.pompa kompresora jak pada to chyba taniej będzie wymienic na inną



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz maja 07, 2006 07:12

Wentylator może się też włączać w razie uszkodzenia czujnika ciśnieniowego klimatyzacji, mam podobny objaw i to chyba będzie właśnie to. Pompa mogła paść z powodu braku czynnika chłodzącego. Poszukaj używki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 07, 2006 08:57

bodzio_j pisze:włączać w razie uszkodzenia czujnika ciśnieniowego
dokładnie. Jak ci napełnił czymś tam bo raczej nie azotem i jest za duże ciśnienie w układzie to bedzie się kręcił cały czas. Poza tym nie słyszałem o takiej metodzie sprawdzania klimy. Powinien odciągnąć stary czynnik chłodzący( na pewno coś go zostało skoro klima się włączała) i wtedy ocenbić ile brakuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » ndz maja 07, 2006 09:00

michal_niedzw. pisze:mam problem z klimatryzacja.kupilem niedawno auto,pojechalem do goscia by sprawdzil szczelnosc a on po chwili ze nie ma wogole czynnika chlodzacego (ale klima sie zalaczała).no to napelnil azotem na kilka dni by sprawdzic szczelnosc.ale jak to zrobil,od tego momentu,nawet jak klima jest wylaczona,pracuja caly czas oba wentylatory!o co tu chodzi?? i kolejna kwestia-pompa wydaje dzwieki,halasuje-czy to juz jest jej koniec(jesli tak to jaki to koszt) a moze da sie cos zrobic by dzialala dalej??

bede wdzieczny za wszelka pomoc!moze dzieki temu uda sie mniej kasy wydac!
pozdrawiam
Szczelność można sprawdzić na inne sposoby :hmm: Nie wydaje mi się żeby napełnienie układu azotem było mądrym rozwiązaniem - z regły można to sprawdzić za pomocą podłączenia urządzenia serwisowego z manometrami, które pokazują spadki ciśnienia gdy układ jest nieszczelny :hmm:. Ewentualnie można teżsprawdzić kontrastem w specjalnych okularach się później ogląda układ klimatyzacji i widać gdzie wycieka czynnik...

Co do cały czas załączonych wentylatorów - o ile się nie mylę to tak właśnie jest gdy klima włączona, jeśli mimo wyłączonej klimy tak się dzieje to coś jest zwarte na stałe - najczęściej przyczyną jest czujnik na osuszaczu, który jest "w stałej pozycji" i nie reaguje ... może być coś z jego wnętrzem jak auto było bez czynnika - bo to aluminium...

Co do kompresora - jeśli wydaje dziwne odgłosy sam kompresor to niestety może to oznaczać jego koniec - na allegro widziałem różne ceny kompresorów od 200 do 500 zł - ale to już chyba nowy ...

UWAGA !!! Przy uzupełnianiu układu czynnikiem chłodzącym - niech serwisant nie zapomni też o dodatku specjalnego oleju...

POzdrooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz maja 07, 2006 10:57

Cos ten "fachowiec" dziwne figo fago odstawia. Tak jak Koledzy pisali szczelnosc sie sprawdza innymi sposobami. Co do kompresora to jesli klima była zaniedbywana to na bank mozesz szukac juz innego. Jak pojedziesz do "fachowca" nastepnym razem to patrz mu na rece i pytaj sie co robi. Jak cos spartoli to nie bedzie mogł wykrecic. Wrazie watpliwosci zmienzakład

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kamień
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamień » ndz maja 07, 2006 20:12

Witam.
Szczelność można sprawdzać azotem, choć w klimie samochodowej najczęściej używają do tego specjalnego barwnika, który wzbudzony światłem UV świeci. Teoretycznie to azot jest lepszy do tego celu, gdyż nie wchodzi w reakcjie chemiczne z olejem w układzie klimatyzacji, a barwnik niestety pozostanie w oleju.
Jeśli sprawdzali u Ciebie azotem i zostawili na pare dni żeby sprawdzić ciśnienia to powinni powiedzieć żebyś nie uruchamiał klimatyzacji. Azot ma całkiem inne parametry niż czynnik chłodniczy i jeśli sprężarka klimy będzie pracowała w takich warunkach dłuższy czas to może się uszkodzić.
Wentylator kręci się cały czas pewnie dlatego, że czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji wykrywa wysokie ciśnienie azotu. Dodam że przy sprawdzaniu szczelności azotem stosuje się ciśnienie nieco wyższe niż ciśnienie pracy układu na czynniku chłodniczym.



boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 10, 2006 13:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: boy » pn maja 08, 2006 08:13

Siemka :bigok:
Może wiecie jaki nr części ma czujnik ciśnienia układu klimatyzacji ( VAG - F129)?
Dzięki serdeczne za HELPA i pozdrawiam :pub:


Życie z golfem jest ciekawsze...

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » czw lip 05, 2007 14:54

u mnie to jest 1H0 050 139B golf IV gti, ale mi tez klima nie chodzi po jego wymianie na vagu nadal blad 00792 - wlacznik cisnieniowy klimatyzacj brak osrpzetu / nie z wiazany ze sprzetem czy jakos tak prawdopodobnie kable w moim przypadku wiec lepiej tez sprawdz

[ Dodano: 05 Lip 2007 15:01 ]
na wlaczonej klimie chyba wentylatory non stop nie chodza tylko sie odpowiednio zalaczaja do cisnienia czynnika w ukladzie tak dal scislosci


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Klima

Post autor: Razal » czw lip 05, 2007 23:31

boy pisze:Siemka :bigok:
Może wiecie jaki nr części ma czujnik ciśnienia układu klimatyzacji ( VAG - F129)?
Dzięki serdeczne za HELPA i pozdrawiam :pub:
W Golfie Mk3 numer czujnika, a w zasadzie wyłącznika nad i podciśnieniowego (także wentylatorów) to 1H0 959 139 B
Jest on wkręcony do osuszacza układu klimatyzacji w okolicy prawego nadkola/zderzaka. Najlepiej to wymienić z całym osuszaczem (różnica w cenie samego czujnika i czujnika z osuszaczem nie duża, a osuszacz po takim czasie powinno się i tak wymienić) ja tak zrobiłem rok temu i spokój. Jeżeli masz gaz w układzie to jedź do fachowców od klimy, którzy potrafią na czas rozszczelnienia układu klimatyzacji wyłapać Twój gaz do własnego urządzenia (gaz jest drogi i zapłacisz za samo uzupełnienie + odrobina oleju).

U mnie klima po serwisie śmiga jak złoto - autko czarne, środek czarny - często się przydaje :hmm: polecam zrobić to wszystko i będize OK


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości