[mk2] przegub??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

[mk2] przegub??

Post autor: gajczak » sob maja 14, 2005 16:22

mam małe pytanie ile może kosztować nowy przegub czy jak to sie tam zwie. Stuka mi na lewym kółku, jak wlazłem pod autko, poruszałem ośką, to czuję troche luzu, tzn. porusza się tym troszku do przodu i tyłu, nie na boki.
SOrry za opis lae mało techniczny jestem
humanista z wykształcenia
pozdrooo



fido

Post autor: fido » sob maja 14, 2005 16:45

Koszt nowego ok 150-170 zeta
Nie zawsze trzeba zmieniać przegób :grin: czasem wystarczy go rozabrać oczyścić i zamienić stronami koszyczek jak nie jest zerwany to jeszcze na tym pojeździsz. Nie zapomnij go uzupełnić stałym smarem no i sprawdź gumowe osłony. Ktoś na forum mi napisal (gdy ja wymieniałem) ze na nowym zrobię 50% tego co na montowanym fabrycznie :hmm: zobaczymy kiedy znowu da o sobie znać



gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gajczak » sob maja 14, 2005 17:04

A ile zajęła Ci ta wymiana??? Czasowo oczywiście...
I czy taki lajkonik też da sobie radę :rotfl:
To znaczy ni żebym śrubki nie potrafił odkręcić.
W malczanie to nawet uszczelkę wymieniłem pod głowicą
I JEŹDZIŁ chociaż nie wiem czemu :bigok:
pozdrawiam
gajczak1@go2.pl



fido

Post autor: fido » sob maja 14, 2005 17:16

jak masz odpowiednie klucze i jakąś instrukcję jak to robic( ja wydrukowałem sobie z forum) i pomocnika to dwie godzinki i już wyjeżdzasz z kanału :bigok:



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn maja 16, 2005 14:33

a jak skrecasz i jedziesz to slychac ten przegub ??? bo to ze polos rusza sie w przod i w tyl delikatnie to nie znaczy ze to przegub, kiedy ci stuka w kole ?



Awatar użytkownika
Nightkin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 02, 2005 17:52
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Nightkin » pn maja 16, 2005 22:37

Dołączam się do postu bo mi tez przegub (prawy) stuka - najgozej jest jak chamuje ale ruszając przy ostrym skrecie też daje o sobie znać.
Długo można z czyms takim jezdzic?? - bo narazie braki w budzecie na naprawe



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » pn maja 16, 2005 22:57

ja mam inny problem mi stuka w prawym kole cosik ale na prostej nei na zakrecie jak mocna przyspieszam tzn pod obciazeneim, na poczatku bylo tylko na 1 i 2 biegu a teraz juz slychac na 3 czy to rowneiz przegub ??


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn maja 16, 2005 23:59

przeguby jak sa wyrabane to moga sie rozleciec w trakcie jazdy nic przyjemnego bo mozna sie brzydko zalatwic, a na prostej tez moze przegub o sobie znac ale to juz musi byc naprawde wyrypany , ja tak mialem ze juz na prostej dawal o sobie znac i wkoncu go wymienilem bo szybko lubie jezdzic a nie lubie przykrych niespodzianek, wymiencie te przguby to koszt ok 150zeta a bedziecie spokojniejsi. pozdro



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » wt maja 17, 2005 07:29

chyab ze ktos ma zaufanego mechanika lub cos mozna kupic uzywke jesli ktos mieszka blisko mam uzywki w dobrym stanei za polowe ceny pozdro



gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gajczak » śr maja 18, 2005 11:28

mi stuka jak ruszam, jak zdejmę nogę z gazu w czasie jazdy to sobie stuknie, czasem przy chamowaniu,
nie żeby cały czas, ale daje o sobie znać i już mnie to zaczyna wkurzać, poczekam tylko na kaskę i jade do mechaniora, bo co racja to racja, niech sie ten łoś rozwali na prostej


pozdrawiam
gajczak

fido

Post autor: fido » śr maja 18, 2005 17:29

Gajczak jeśli chcesz sprawdzić przegub zrób to jadąc, podczas skrętu
jeśli słyszysz stukanie wciśnij sprzegło przy walniętym przegubie stuki i zgrzyty powinny ustąpić i wiesz że to przegub. Bardzo może być przykro kiedy przegub walnie podczas jazdy historia zna przypadki kiedy takowa awaria powodowała poważne uszkodzenia układu jezdnego



Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » śr maja 18, 2005 18:24

szybko to mozna wymienic , ale jak masz luz do tyłu i do przodu to prawdopodobnie frez na pól osi masz wybity oczywiscie zakładajac ze przegłóg nie "grzechocze"



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » śr maja 18, 2005 23:44

WRHZ ile za te pzreguby wolasz i skad pzrybywasz bo ja tez dolny slask .....pozdro...... masz wiadonosc na gg ->odpisz hehe


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » czw maja 19, 2005 09:49

pol ceny czyli jak cena nowego kok 150 zl u mnie za 70 zl jakbym mial czas to nawet zmienic mozna bo tutaj a duzej filozofi nie ma zreszta kazdy sobie moze poczytac :) w technicznym sa ksiazeczki :) dolny slask tzn Góra hehe a ostanio bylem na gieldzie z rupieciami na korobnie stalem :) pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości