Wymiana sprzęgła, linka z samoregulatorem olej w skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Wymiana sprzęgła, linka z samoregulatorem olej w skrzyni

Post autor: irekczek » śr lip 04, 2007 13:20

Witam. Witam.
Będę się szykował na wymianę sprzęgła(komplet: docisk, tarcza + łożysko). Mam u siebie linkę z samoregulatorem. Czytałęm porady dot. wymiany sprzęgła w PN i jest ponoć problem z odpowiednim ustawieniem linki do nowego sprzęgła.
Proszę o porady osób, które robiły taki zabieg przy wymianie spzęgła, czy są duże kłopoty z tą linką?? Z góry dziękuję za pomoc


P.s

jeszcze jedno. Podczas wymiany sprzęgła będę miał skrzynie na wierzchu, czy warto wtedy wymienić odrazu olej?? Jakiś niepokojących objawów w skrzyni do tej pory nie zaobserwowałem, dlatego prosiłbym o rady. Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 13:22 przez irekczek, łącznie zmieniany 1 raz.



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » śr lip 04, 2007 13:55

Ja też mam u siebie linke z samoregulatorem i widać,że to jej ostatnie chwile...mechanik polecił mi wymienić na zwykłą podobno kłopot jest dużo mniejszy i cena oczywiście niższa.Co do oleju to jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany,nie zaszkodzi zmienić!


Sprzedałem swoje mk2:(

Gery34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gery34 » śr lip 04, 2007 13:57

z link nie ma żadnego problemu. Nowa linka ma spięty samoregulator taką białą opaską i nie można jej odpinać dopuki wszystkiego nie poskładasz. Nic nie trzeba regulować. Producent zaleca wymianę oleju po naprawie głównej skrzyni biegów. Jak nie miałeś z nią problemów to bym nie ruszał, bo wrazie co to nie ma problemu z wymianą.


Gery

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » śr lip 04, 2007 14:06

czyli obowiązkowo musze wymienić linkę? Tej starej już nie da rady założyć?



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » śr lip 04, 2007 14:16

Mi mechanik powiedział,że jeżeli starą linke wyjmiesz(tą z samoregulatorem)to już sie nie da z nią nic zrobić...trzeba nową kupić!


Sprzedałem swoje mk2:(

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » sob lip 07, 2007 18:16

dziękuję za odpowiedzi.
Linka z samoregulatorem jest jednokrotnego użytku, można ją rozpiąć z tej "zapinki" dopiero po zamocowaniu jej przy pedale i cięgnie sprzęgła przy skrzyni. W przeciwnym przypadku linka jest do wyrzucenia. Tak smao jest ze starą linką. Nie można jej użyć drugi raz. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob lip 07, 2007 19:33

irekczek pisze:Linka z samoregulatorem jest jednokrotnego użytku, można ją rozpiąć z tej "zapinki" dopiero po zamocowaniu jej przy pedale i cięgnie sprzęgła przy skrzyni. W przeciwnym przypadku linka jest do wyrzucenia. Tak smao jest ze starą linką. Nie można jej użyć drugi raz. Pozdrawiam!
Co ty *#cenzura#*??? Można używać ile chcesz tylko trzeba przed demontażem odpowiednio ścisnąć i zablokować!



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz lip 08, 2007 12:31

rozmawiałem z 3 mechanikami i każdy mówił, że linka ustawia się do sprzęgla jednorazowo i nie da rady jej użyć ponownie. Nawet w sklepiej jak kupowałem linkę to powiedzieli , że producent nie uznaje gwarancji jeżeli źle założę linkę bo drugi raz jej użyć nie można... na szczęscie mi poszło wszystko bez problemu pozdrawiam



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pn cze 09, 2008 20:33

a ja mam golfa mk2 1.6tD skrzynia 5biegowa, silnik 1v mam problem ze ślizgającym się sprzęgłem ale tylkko co któryś dzień czy da się u mnie naciągnąć linkę albo jak rozpoznać że można ją naciągać.....moja ma od skrzyni patrząc taką czarną harmonikę

[ Dodano: 09 Cze 2008 20:36 ]
http://img179.imageshack.us/my.php?imag ... 014qz5.jpg


z tego zdjęcia mam linkę na dole



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt cze 10, 2008 23:54

To masz linkę z samoregulatorem i jej się nie naciąga, a sprzęglo się Tobie ślizga, bo jest zużyte i trzeba wymienić.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr cze 11, 2008 19:08

Lipek81 pisze:To masz linkę z samoregulatorem i jej się nie naciąga, a sprzęglo się Tobie ślizga, bo jest zużyte i trzeba wymienić.

co racja to RACJA sprzęgiełko do wymiany
dzwoniłem do sklepu do mojego gofra sachs 330zł a z łożyskiem oporowym 350zł
:pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości