pulsowanie pedału sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

pulsowanie pedału sprzęgła

Post autor: daniellw » śr lip 04, 2007 10:51

Mój golfik ma taka przypadłość. Na półsprzęgle czuć pod butem pulsowanie pedału sprzęgła oraz cos w rodzaju drżenia. Przy calkowicie wciśniętym sprzęgle jest OK.
Nie jest to bardzo uciążliwe a objaw nie nasila sie od kilku miesiecy od kiedy mam tego golfika. Pytanie czy mozna tak jezdzic i czy nie spowoduje to za jakis czas powazniejszej awarii. Czy spotkal sie ktos z czyms takim?
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 10:56 przez daniellw, łącznie zmieniany 1 raz.



magkub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 09:38
Lokalizacja: Warmia

Post autor: magkub » śr lip 04, 2007 12:40

To jest normalne że na półsprzęgle będą drgania ponieważ to wszystko pracuje. Gdy naciśniesz sprzęgło wtedy nieczuć tych drgań ponieważ rozłączasz skrzynie od silnika



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » śr lip 04, 2007 13:00

sowizdrzal pisze:To jest normalne że na półsprzęgle będą drgania
Co??
Sprzęgło powinno pracować płynnie!
daniellw, Należałoby sprawdzić stan tarczy, może jest już zużyta , ma bicie..
generalnie bez rozebrania chyba nic się nie zrobi.

Jeżeli się nie ślizga i bardzo nie przeszkadza możesz jeździć..
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 13:02 przez Matador, łącznie zmieniany 1 raz.



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » śr lip 04, 2007 14:18

no wlasnie, w moim poprzednim golf 3 sprzeglo dzialalo lepiej, zadnych drgan na polsprzegle sie nie wyczuwalo, ale w mk4 mi sie nie slizga i chodzi w miare lekko wiec narazie zamierzam jezdzic bez robienia czegokolwiek dopuki sie nie pogorszy.



magkub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 09:38
Lokalizacja: Warmia

Post autor: magkub » czw lip 05, 2007 12:05

Zależy o jakie drgania chodzi. Wiadomo że nie mówie o jakimś szarpaniu. Drgania zawsze są bo to wszystko pracuje. Jeżeli drgania są mocne no to wtedy coś nie tak.
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 12:06 przez magkub, łącznie zmieniany 1 raz.



pasterz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 10:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasterz81 » wt paź 09, 2007 11:28

Panowie mam podobny problem z pulsowaniem pedału sprzęgła w moim MK4 TDI z 2000 roku, sprzegło bierze bardzo dobrze a mimo to tak od połowy drga, czuc to nawet jak auto jest na luzie, wyraznie wuczuwalne po chwyceniu pedału reką. Na dłuższą jazde bardzo meczące i niewiem czy to może tylko poduszki pod silnikiem juz nie tłumią drgań co przenosi sie na pedał czy może wina samego sprzęgła...pomóżcie



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt paź 09, 2007 11:35

jak nie wymienisz sprzegla to bedziesz tak mial chyba ze jakims cudem sie dopiesci



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt paź 09, 2007 11:36

daniellw, mam identyczne auto i nie drga u mnie sprzęgło
ale mam przy okazji do Cibie pytanie czy masz objaw tego typu że jak np jedziesz na 3 biegu i odbuścisz i gwałtownie dodasz gazu to słychać stuknięcia tak jak by od momętu chamowania silnikiem do ponownego ciągnięcia był luz - pytam bo masz taki sam silnik moja skrzynia to 6 biegowa


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » sob paź 13, 2007 18:52

mg-maciek pisze:daniellw, mam identyczne auto i nie drga u mnie sprzęgło
ale mam przy okazji do Cibie pytanie czy masz objaw tego typu że jak np jedziesz na 3 biegu i odbuścisz i gwałtownie dodasz gazu to słychać stuknięcia tak jak by od momętu chamowania silnikiem do ponownego ciągnięcia był luz - pytam bo masz taki sam silnik moja skrzynia to 6 biegowa
zadnego stukniecia w sensie jakiegos odglosu nie ma, ale po takim gwaltownym wcisnieciu gazu pojedyncze drgniecie przenosi sie na karoserie co da sie wyczuc,
moze sprobuj sprawdzic czy poduszka skrzyni jest w dobrym stanie, ta umieszczona centralnie od spodu zwana takze "lizakiem" a wyglada tak: http://allegro.pl/item253998033_lapa_po ... tavia.html
ja wymienilem ją kilka tygodni temu bo rozleciala sie ta guma amortyzująca i przez to wlasnie mialem stuki podczas gwaltownego dodawania i ujmowania gazu.
nowa w sklepach kosztuje 75-85 zl firmy TOPRAN/ HANS PRICE a 250 zl oryginalna w ASO VW

pozdrawiam



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » sob paź 13, 2007 19:39

daniellw, dzięki ale raczej jest ona w porządku - sprawdzę jeszcze
zaczynam podejrzewać że może to być wina sprzęgła i dwumasówki bo się odzywa
ale tego się nie dowiem jak mi mój spec nie rozbebeszy auta :grrr:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

opał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: wawka

Post autor: opał » sob paź 13, 2007 19:58

na 99 % zbliża się koniec dwumasówki, dopóki nie stuka na wolnych obrotach to można jezdzić


Każdemu brakuje-jednemu do jachtu,drugiemu do chleba

klimatyzacje-serwis i ozonowanie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości