grzanie felg + słabe hamulce + pisk nawet na wprost

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GARUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 20:47
Lokalizacja: Danzig-Conradshammer

grzanie felg + słabe hamulce + pisk nawet na wprost

Post autor: GARUS » wt lip 03, 2007 10:11

jak w temacie:

1. grzeja sie przednie hamulce
2. wogle sa slabe przy wiekszej predkosci, dziaja lecz jak w polonezie (nie blokuja kol, czy staja demba przy mniejszej predkosci ... nie zapiszczysz)
3. piszcza podczas jazdy opony pzednie zarowno na zakretach jak i na wprost

a teraz co ja mysle wy mnie poprawcie:
1. szczeki i klocki jeszcze sa wiec moze ich wymiana i tarcz poprawi sprawe hamowania ale nie jestem pewien na 100%
2. grzanie- przednie szczeki nie odbijaja tloczyska wystarczajaca lub nie odpuszczaja zaduzo ( nie wiem czy wymieniac cale szczeki bo bawic sie w wyciaganie tloczyska z szczek i czyszczenie?)
3. piszczenie- moze to wina -60 i zrypanej zbierznosci na PL drogach a moze wlasnie piszcza bo tloczyska szczek nie puszczaja i przychamowuje caly czas .... rozwiazywalo by to sprawe wlaczania sie wentylatora przy kazdej jezdzie powyzej paru km

co wy myslicie moze jakies wlasne przygody w tej materi ... z gory thx



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lip 03, 2007 10:20

Polecam wymianę przewodów elastycznych przy hamulcach.
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2007 10:21 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

onedolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 19, 2007 16:55
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: onedolar » wt lip 03, 2007 10:32

no więc, jeśli klocki jescze są to najlepiej nie wymieniaj rozbierz zacisk i rozruszaj tłoczki są do tego odpowiednie narzedzia ale jak takich nie posiadasz wystarczą dwie breszki żeby wcisnąc tłoczek ( jak wciśniesz to podpompój chamulec ale uważaj żeby tłoczek nie wyskoczył) szczeki z tyłu dobrze wyczyść sprawdź rozpierak czy się rusza i przejedż papirekiem ściernym okładzine na sam koniec wystarczy wyregulować,

możliwe że słabo chmują poniewarz sie przegrzały jak były zblokowane i odrazu polecam wymiane płynu chamulcowego a co do piszczenia to na pewno przydała by się geometria ( a zdziera opony ??)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lip 03, 2007 10:48

zodiak pisze:Polecam wymianę przewodów elastycznych przy hamulcach.
Tu się zgodzę z kolegą. A do tego wymień płyn i przeczyść przednie tłoczki.



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

piszczace hamulce

Post autor: piru » wt lip 03, 2007 10:57

Nie ma co sie pieścić z hamulcami lepiej zrobic kompleksowo. Jesli klocki i tarcze sa jeszcze oki wiec rozbiez zaciski i obejrzyj tłok. Jesli sie nie wraca to znaczy ze pod gumki przy tloku tostal sie syf i trzeba wyczyscic. Ja sie nie pierdzielilem tylko wycisnalem tloki calkowicie :hmm: tak tak CAŁKOWICE :hmm: Kupilem zestaw naprawczy to hamulców około 20 zł na koło i po wycisnięciu tłoka i po jego wyczyszczeniu pozakładałem nowe gumki. Tłok delikatnie posmarowałem płynem hamulcowym i po założeniu gumek wszedl wcisniety palcami. Przy okazji wymien płyn hamulcowy. Polecam kupic srodek do czyszczenia hamulcow. Nie ma sie co rozdrabniac bo nic tak nie wkur..... jak piszczace hamulce i to jeszcze w czasie jazdy :grin: Sprawdz przy okazji czy masz zawleczki na klockach ( te metalowe blaszki) bez nich tez lubia piszczec (sprawdzilem) . Milej zabawy :kac:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

GARUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 20:47
Lokalizacja: Danzig-Conradshammer

Post autor: GARUS » wt lip 03, 2007 13:57

zodiak, TAZ, piru, dziekuje
onedolar, nie wiem mam go 2 miesiace a przejechalem nim ok 75km kupilem na 175/13 teraz 195/15 wiec nie wiem ale zakladam ze geometria to bedzie obowiazkowo ....

GEOMETRIA ? ..... pan mietek co ja robi musi byc czy da sie ja zrobic jakims domowym (garazowym) sposobem?

jesli nie tloczki i plyn jest opcja ze pompka?

[ Dodano: 03 Lip 2007 15:55 ]
piru, gdzie kupowales gumki (u zenka czy aso) i za ile...



Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13145
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » czw lip 05, 2007 19:22

GEOMETRIA ? ..... pan mietek co ja robi musi byc czy da sie ja zrobic jakims domowym (garazowym) sposobem?
Geometrii nie da sie zrobic domowym sposobem :bajer: więc do pana "Mietka" bedziesz musiał podjechac :bajer:

Zbieznośc i geometria razem nie zapominaj ;)
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 19:23 przez Młoda, łącznie zmieniany 2 razy.


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 438 gości